... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Eduard Mraz
Autor témy
Príspevky: 31
Registrovaný: 6.2.2010
Auto: E 36 318i
Kraj: Bratislavský

Brzdové trubky e 36.

Piatok, 25. Marca 2016, 07:46

Zdravým klubáci. Blíži sa mi čas stk reku že mi slabo brzdí ručná tak že na tie zadné brzdy pozrem. Mám bubnové 318i. Všetko som rozobral vyčistil zložil a nastavil ručná už brzdí ale. Valčeky boli zahrdzavené takže treba vymenit lebo začali prepúšťať brzdovku. Tak som objednal a kukám že mi treba aj trubky čo idú z valčekou po hadičky lebo sú strhnuté hrany na holendroch a teda nech aj totok je nové. Objednal som trubky v bmw v dúbravke podla čísla a aj došli :D . Ale došli iba rovné slamky ](*,) čiže ich treba ešte poohybať a dopasovať. Teraz otázka ako sa dá v domácich podmienkach ohnúť tá trubka aby som hu neposlal do kytek? Pýtal som sa technika že čo to má byť že prečo nejsú poohybané a že to tak chodí normálne. Boha im =D> .Ako ste toto riešili vy?Kokos to už si majitelia starších verglou nezaslúžia ušetrit pár drobných jedna tá rovná slamka stála 11.50 evri.(prepáčte za dlhý výlev).
Dakujem edy.
 
sineDko
Príspevky: 1802
Registrovaný: 9.6.2013
Kraj: Zahraničie

Re: Brzdové trubky e 36.

Piatok, 25. Marca 2016, 08:40

Bud si nejako pomoz alebo si kup rucnu ohybacku za nejakych 15e
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Brzdové trubky e 36.

Piatok, 25. Marca 2016, 08:56

jj ohybcka stoji par euro a spravis si to aj sam...
kedysi ta trubka v bmw stala cca 5euro tak som vtedy kupil asi dve a sam ich ohol...no teraz ked som ich siel kupovat tak mi skoro oci vypadli...za jeden kus pytali cca 17euro :D tak som si kupil za 11euro 5metrov brzdovej trubky ATE (tiez ocelova z povrchovou upravou), kupil koncovky za par centov..nalisovali mi to v servisse zadara a ohol som si to sam a mal som trubku omnoho lacnejsiu :) este mi ostali asi 4metre ak by niekto chcel :mrgreen:
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
Užívateľov profilový obrázok
Eduard Mraz
Autor témy
Príspevky: 31
Registrovaný: 6.2.2010
Auto: E 36 318i
Kraj: Bratislavský

Re: Brzdové trubky e 36.

Piatok, 25. Marca 2016, 12:52

No to si lepšie dopadol mne predavajuci nepovedal že pridu rovne ani by som ich nebral len ked už prišli tak som ich musel zobrat za 11 euro kus. Skusim zohnať tu ohýbačku ako mi kolega napísal len teraz su sviatky tak je to v kýbly. Díky za rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
Eduard Mraz
Autor témy
Príspevky: 31
Registrovaný: 6.2.2010
Auto: E 36 318i
Kraj: Bratislavský

Re: Brzdové trubky e 36.

Sobota, 26. Marca 2016, 22:44

Tak mám to vyriešené aj bez špeci náradia išlo to ohnúť lahko okolo rúrky uchytenej vo zveráku. Už možem ísť na stk valčeky a trubky vymenené. Dosť zle sú na tom zadné hadičky a ostatné trubky na zadnej časti auta ale to neháme na neskor uvidíme čo sa vysype skorej. Dosť je blbo vymyslené uchytenie valčekov k tomu druhému šrobu sa za boha dostať muselo ísť dole spodné rameno tie excentricke šroby vďaka súdruhom z NDR.Tolko k dnešnému fušovaniu chcel som vedieť iba názory na home made fušerinu alebo ak nemáš inokedy čas a musíš to robiť cez sviatky a pravdepodobne sa ti vtedy volačo dodrbe tak čo potom. Ďakujem za komenty a pekný zvyšok sviatkou praje edy.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných