... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
sebastiaan
Autor témy
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 15:41

Dnes som stal na semafore a z nicoho nic sa zacal triast motor, po chvili idrive vyhodil ''Engine fault - full engine power no longer available''.
Velka strata vykonu, auto ledva taha. Kedze som bol nastastie nie az tak daleko od domu tak som to ten kus odjazdil na dvojke a zaparkoval.

Doteraz ziadne problemy, olej som akurat dolieval pred tyzdnom.

Jedine co ma napada je ze asi tyzden alebo dva ked bola zima auto rano niekedy trochu tazsie startovalo - chvilu (asi 30 sekund) sa motor citelne triasol, ale zdaleka nie ako teraz.

Auto je E60 523i, 41000km.

Mal niekto podobny problem, co by to mohlo byt??

Diky.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 17:36

Podobné chování znám, nakonec to vyřešila výměně vysokotlakého čerpadla HPFP (high pressure fuel pump). Občas se to stávalo, při další startu zase 150-200km OK, potom bác. Určitě udělat diagnostiku a její výsledek dej sem na fórum. Podle mne to vyplivne nějaký nízký nebo kolísající tlak na railu. Jaký to je rok výroby, jestli to má jen 41.000 km, tak to je na HPFP hodně brzo. Můj příběh je zde http://www.bmwklub.cz/modules.php?name= ... sc&start=0 , inspirativní obrázky níže.

Obrázok
Obrázok
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
sebastiaan
Autor témy
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 20:05

Diky za rady, aj za ten link. :thumbup: Datum vyroby je 10/2007.

Teraz mi to prislo trochu nevhod, auto islo skoro 2 roky od kupy bez jedineho problemu... Ale vsak na posraneho aj hajzel spadne ](*,)

No nic, ked budem mat cas tak to odnesiem na diagnostiku a budem to riesit. Auto som poobede zaparkoval, rano uvidim ci nastartuje normalne. Kazdopadne jazdit na tom nebudem.

Este raz diky, ked zistim viac tak to sem dam.
Naposledy upravil/-a sebastiaan v Piatok, 5. Februára 2016, 13:49, upravené celkom 1 krát.
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 20:31

Já mám 530i z 11/2007 a mám najeto 150tkm, Ty máš jen 41tkm (=hodně málo). Jenže obě auta a hlavně HPFP jsou prakticky ze stejné doby a tehdy byly problémy s těmi čerpadly, vstřikovači i cívkami. Vypadá to, že taky budeš mít tu vadnou sérii HPFP, které nějakou dobu měnily na záruku, ale dnes už je pozdě. Klidně s tím jezdi. A když se Ti tohle zase stane, tak vypni motor, počkej několik sekund, nastartuj a už zase pojede OK. Ale na trase Bratislava - Liptov jsem takto musel zastavit ani 4x v odstavném pruhu, takže to problémy bude dělat furt. Na diagnostice očekávám nalezení závady 0x29F2 viz příloha, cenový rozpočet na opravu najdeš v tom odkazu do českého fóra. Kdybych bydlel v Bratislavě jako Ty, stejně bych s tím (radši) jel do Vídně. Ve Spojeném království si hledej servis sám .... :D

PS: Odstraň tu citaci v předchozím příspěvku, protože je nezdůvodná.
Prílohy
INPA_20131027.pdf
(278.8 KiB) 280 stiahnutí
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 20:46

Keby si byval v BA tak chodis ku mne..... :mrgreen:

starML napísal:
Já mám 530i z 11/2007 a mám najeto 150tkm, Ty máš jen 41tkm (=hodně málo). Jenže obě auta a hlavně HPFP jsou prakticky ze stejné doby a tehdy byly problémy s těmi čerpadly, vstřikovači i cívkami. Vypadá to, že taky budeš mít tu vadnou sérii HPFP, které nějakou dobu měnily na záruku, ale dnes už je pozdě. Klidně s tím jezdi. A když se Ti tohle zase stane, tak vypni motor, počkej několik sekund, nastartuj a už zase pojede OK. Ale na trase Bratislava - Liptov jsem takto musel zastavit ani 4x v odstavném pruhu, takže to problémy bude dělat furt. Na diagnostice očekávám nalezení závady 0x29F2 viz příloha, cenový rozpočet na opravu najdeš v tom odkazu do českého fóra. Kdybych bydlel v Bratislavě jako Ty, stejně bych s tím (radši) jel do Vídně. Ve Spojeném království si hledej servis sám .... :D

PS: Odstraň tu citaci v předchozím příspěvku, protože je nezdůvodná.
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Štvrtok, 4. Februára 2016, 20:49

Kludne to mohla byt chyba vypadku na valci aj cievka..ale aj vstrek,menil som na jednom cabrii vsetky 4 behom pol roka....auto malo 40000km...

....tieto motory to obcas robia..bud cievka,alebo vstrek...Diag povie viac...


sebastiaan napísal:
Dnes som stal na semafore a z nicoho nic sa zacal triast motor, po chvili idrive vyhodil ''Engine fault - full engine power no longer available''.
Velka strata vykonu, auto ledva taha. Kedze som bol nastastie nie az tak daleko od domu tak som to ten kus odjazdil na dvojke a zaparkoval.

Doteraz ziadne problemy, olej som akurat dolieval pred tyzdnom.

Jedine co ma napada je ze asi tyzden alebo dva ked bola zima auto rano niekedy trochu tazsie startovalo - chvilu (asi 30 sekund) sa motor citelne triasol, ale zdaleka nie ako teraz.

Auto je E60 523i, 41000km.

Mal niekto podobny problem, co by to mohlo byt??

Diky.
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
sebastiaan
Autor témy
Príspevky: 370
Registrovaný: 1.1.2014
Kraj: Bratislavský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Piatok, 5. Februára 2016, 17:33

Dakujem vsetkym za rady.

Maly update: dnes som nastartoval auto, prvych par sekund sa mi zdalo ze ide normalne, kratko na to sa zopakovalo spravanie zo vcera + odozva na plynovy pedal asi prvu minutu nulova. Skusil som ist na benzinku (od domu asi 300m), pridal som pre istotu 10l
keby nieco.

Cize zase to iste, par krat to skoro skapalo, kolisanie otacok, ziadny vykon.

Odnesiem to na diagnostiku, ine riesenie nie je. Uvidime co to bude.
 
joe63
Príspevky: 2
Registrovaný: 24.4.2016
Auto: BMW 523i E60 2007
Kraj: Prešovský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Nedeľa, 4. Decembra 2016, 20:36

Velmi sa mi paci vyjadrenie ,ze trosku dlhsie startovalo ......30 sekund...... Ja mam ten isty model aj vyrobu 10/2007 a som presvedceny ,ze benzinak musi naskocit aj v 30 stupnovom mraze do max 3 sekund. Inak je nieco v ...... /cerpadlo,vstreky,cievky,sviecky atd/ Model s N53 asi nie je velmi vydareny,ale ked som pomenil spominane diely chodi relativne spolahlivo a to hovorim o cestach Irsko-Slovensko >5000km tam a spat...
 
anderson
Príspevky: 77
Registrovaný: 8.9.2012
Auto: iné
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Österreich

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Streda, 7. Decembra 2016, 19:11

TT-SIMIK napísal:
Kludne to mohla byt chyba vypadku na valci aj cievka..ale aj vstrek,menil som na jednom cabrii vsetky 4 behom pol roka....auto malo 40000km...

....tieto motory to obcas robia..bud cievka,alebo vstrek...Diag povie viac...

Tieto motory , platí to aj pri N52?
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12242
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Streda, 7. Decembra 2016, 19:20

Vsetko okrem vstrekov....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Piatok, 29. Septembra 2017, 21:18

Dnes mi začala N53 trochu blbnúť, neviem či to budú cievky (4ks vymenené na záruku 2roky s5), prípadne sviečky (majú 20tkm),čerpadlo, vstrekovače?. Auto som vytiahol z garáže a kým som nakladal, tak som spozoroval že motor si nejak čudne pradie, ale nejak som tomu nevenoval pozornosť. Keď som sadol do auta tak svietil drive train s poruchou motora, otáčky nekolísali ale cítil som také podtrhávanie. Vypol som motor a znovu naštartoval a všetko šlapalo aj počas dňa, výkon neobmedzoval kým sa zohrial, ale večer keď som to znovu naštartoval, tak znovu za studena také nepravidelné podtrhnutie, chyba žiadna, počas jazdy všetko plynulo šlape aj na ustálenej rýchlosti keď mám tempomat a po zohriatí na voľnobehu ticho, ani neviem že motor je pod kapotou. Pôjdem s tým do BmwZa, ale ukáže diag že sú zlé cievky, lebo meniť veci pokus omyl, prípadne kde v Za sa dá spoľahnúť, lebo autorizák tieź obj. min týždeñ dopredu keď som bol posledne olej meniť. Ďakujem.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
er2171
Príspevky: 83
Registrovaný: 6.9.2017
Auto: bmw1
Kraj: Prešovský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Piatok, 29. Septembra 2017, 21:33

Po napojeni na diag. s rovnakom problemom. Vyhodilo len chyba zapalovania na dvoch valcoch. Zhodnotili to len na zle sviecky. Auto caka,na vymenu v garazi. Uvidime ci mali pravdu. Ine nic.
BMW e87 (118d) ex
BMW e60 (530xi A)
BMW f36 (428xi)
 
Užívateľov profilový obrázok
futy
Príspevky: 915
Registrovaný: 1.10.2009
Auto: C180w205
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Pondelok, 9. Októbra 2017, 20:09

tak po autorizovanej diagnostike v BMW mám NOX snímač KO (už ma dobehol). Objednal sa, vymení sa a spraví sa ešte test pal. sústavy a dúfam že bude kľud. Inak už sa mi tá chyba viacX neobjavila, sem-tam za studena zadrhne motor, po prejdení 2-3km už na voľnobeh ide pekne (v pamäti závad to bolo aj staršieho dáta), výkon je stále plné bomby, spotreba bez zmeny.
BMW 523i F10- som bez vrtule
Audi A4B8 TFSi- sa minulo už
VW BORA 1,6 16V- ex
 
er2171
Príspevky: 83
Registrovaný: 6.9.2017
Auto: bmw1
Kraj: Prešovský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Utorok, 10. Októbra 2017, 13:10

vymenili sa sviečky, boli velmi opotrebovane a na 4. valci bola aj nedotiahnutá. vymena oleja za 5w40 (na stitku predtym je 10w40) auto ide ako hodinky bez chyb cca 500km od vymeny.
BMW e87 (118d) ex
BMW e60 (530xi A)
BMW f36 (428xi)
 
er2171
Príspevky: 83
Registrovaný: 6.9.2017
Auto: bmw1
Kraj: Prešovský

Re: N53 E60 - trasie sa motor, strata vykonu.

Nedeľa, 25. Februára 2018, 15:34

Zdravim nejaky link na hpfp pre n53 odkial to niekto objednaval .
BMW e87 (118d) ex
BMW e60 (530xi A)
BMW f36 (428xi)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných