... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
sasa27
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 22.9.2015
Auto: BMW 535D
Kraj: Trnavský

Olej do prevodovky

Piatok, 22. Januára 2016, 11:25

Cau, mam bmw e61 535d 2005 a chcel by som menit olej v prevodovke. Oplati sa tam davat Original od BMW alebo ako chodim po forach a citam o olejoch, zistujem ze to je asi len marketing. vedel by mi niekto poradit?
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Olej do prevodovky

Piatok, 22. Januára 2016, 16:07

sasa27 napísal:
Cau, mam bmw e61 535d 2005 a chcel by som menit olej v prevodovke. Oplati sa tam davat Original od BMW alebo ako chodim po forach a citam o olejoch, zistujem ze to je asi len marketing. vedel by mi niekto poradit?


a co tam chces dat, madit 2T co ide do kosacky na travu?
Musi tam ist vyhradne taky olej ako predpisuje vyrobca prevodovky, v tomto pripade ZF. Taky olej ma aj bmw, pretoze to ma od ZF, da sa zohnat aj pomimo, ale nebude tam nejaky enormny rozdiel v cene, pocitaj tak 25-30eur za liter ako nechces kupovat velke mnozstvo 200L sud aby si dostal lepsiu cenu. V ziadnom pripade ti neodporucam tam davat nejaku nahradu, aj ked sama o sebe bude tvrdit ze je to presne ta ista specifikacia, jedine presne to co tam ma ist. A nezabudni vymenit aj vanu s filtrom, nakolko bez toho by vymena oleja nemala zmysel. Daj to radsej spravit niekomu co to meni a co ma pristup k takemu oleju apd.
 
Užívateľov profilový obrázok
PAN BAAAAAca
Príspevky: 404
Registrovaný: 27.9.2010
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Praha/BA

Re: Olej do prevodovky

Nedeľa, 24. Januára 2016, 21:56

Tiez by som si to nechal vymenit radsej niekomu kto to vie, klasicke zhodenie vane bez preplachu vymeni len polovicu oleja a zbytok zostane v prevodivke, rovnako treba davat pozor na teplotu motora a spravny monent pri utahovani skrutiek (moc vela/malo sposobi tecenie)
bmw e60 550i indivindi '07
bmw e63 650i '07
EX bmw e66 750li indivindi '07
EX bmw e60 545i '04
EX vw passat 3,2 '06
EX bmw e60 520i '03
EX bmw e46 323i '99
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Olej do prevodovky

Pondelok, 25. Januára 2016, 08:27

Urcite treba ZF olej+vanu.Teraz iba zalezi na tom kto ti to urobi,ci sam alebo to das urobit.Laik meni iba to co vypusti,niekde robia chemicky preplach(co je v dost pripadoch nebezpecne pre prevodovku-minuly rok som mal 3auta ktorym skapala prevodovka po chemii)...potom...mi napr robime preplach novym olejom a az potom sa dava este raz novy olej a vana co sice vide drahsie ale je to bezpecne....


sasa27 napísal:
Cau, mam bmw e61 535d 2005 a chcel by som menit olej v prevodovke. Oplati sa tam davat Original od BMW alebo ako chodim po forach a citam o olejoch, zistujem ze to je asi len marketing. vedel by mi niekto poradit?
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Olej do prevodovky

Pondelok, 25. Januára 2016, 14:21

sasa27 napísal:
zistujem ze to je asi len marketing.


ten pravy marketing uvidis az ked ti odide prevodovka, lebo nejaky pako na internete pisal ze tam staci dat nejaku lacnu nahradu :mrgreen:
 
sasa27
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 22.9.2015
Auto: BMW 535D
Kraj: Trnavský

Re: Olej do prevodovky

Pondelok, 25. Januára 2016, 17:54

Vobec tam nechcem davat madit ani nic podobne. Proste podla vin mi tam vyhodilo nejaky ravenol potom zf a nakoniec original od bmw. Viem si zohnat vsetky a nebudem na tom setrit ani nic podpbne a dam si to spravit niekomu kto to robil uz X krat. Len som sa pytal pretoze citam fora a niekto dal ravenol druhy to zaniesol do jihlavy a tak. Proste som chcel pocut nazor ludi co sa vyznaju a nie ci tam chcem davat madit. Jasne ze teraz mozu prist reci daj si to do bmw to ale potom su taketo fora uplne zbytocne
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Olej do prevodovky

Utorok, 26. Januára 2016, 00:27

sasa27 napísal:
Vobec tam nechcem davat madit ani nic podobne. Proste podla vin mi tam vyhodilo nejaky ravenol potom zf a nakoniec original od bmw. Viem si zohnat vsetky a nebudem na tom setrit ani nic podpbne a dam si to spravit niekomu kto to robil uz X krat. Len som sa pytal pretoze citam fora a niekto dal ravenol druhy to zaniesol do jihlavy a tak. Proste som chcel pocut nazor ludi co sa vyznaju a nie ci tam chcem davat madit. Jasne ze teraz mozu prist reci daj si to do bmw to ale potom su taketo fora uplne zbytocne

Jasne, ved som ti len chcel poradit aby ta nenapadlo naletiet nejakym hlupostiam, ze su nejake nahrady ktore su "to iste".
Original olej ktory tam ide je ZF Lifeguard6. Ked ho kupis v BMW, tak ho maju taktiez od ZF, akurat zabaleny vo svojom obale, bmw cislo je 8322 0142516.
Ziadna nahrada za olej Lifeguard6 neexistuje! Ani ravenol, ani raciol a ani nic ine.....
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: Olej do prevodovky

Utorok, 26. Januára 2016, 09:16

ZF si ten olej asi tiez "nevari" sam a nejake specifikacie, na zaklade coho by sa eventualne dala vybrat nahrada, ten olej musi mat. Nikdy som po tom nepatral, olej som dal vymenit v Pakre a je pokoj.

Na tom oleji sa toho az tak vela usetrit neda, aby to stalo za nejake komplikacie s takou zalezitostou akou je prevodovka.
12l toho oleja co sa pouzije s preplachom v Jihlave stoji do 4000KC co je dajme tomu do 150€. Keby si mal aj nejaku nahradu za nejakych 6-7-8€ za l tak to mas skoro 100€ a na 400€ ukone usetris 50. Oplati sa to raz za 80000km? Asi nie.
 
sasa27
Autor témy
Príspevky: 51
Registrovaný: 22.9.2015
Auto: BMW 535D
Kraj: Trnavský

Re: Olej do prevodovky

Utorok, 26. Januára 2016, 11:38

ved jasne nechcem setrit len sa informujem. viem ze sa olej pozera podla nejakeho stitku na prevodovke. najradsej by som si tiez dal ten olej vymenit v Jihlave ale nemam na to cas tam ist, tak to budem musiet robit takto, asi bez preplachu.
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Olej do prevodovky

Utorok, 26. Januára 2016, 12:19

sasa27 napísal:
ved jasne nechcem setrit len sa informujem. viem ze sa olej pozera podla nejakeho stitku na prevodovke. najradsej by som si tiez dal ten olej vymenit v Jihlave ale nemam na to cas tam ist, tak to budem musiet robit takto, asi bez preplachu.


No ked sa informujes, moj nazor je ze by som si dal olej vymenit v Jihlave. Neviem kolko mas kilometrov, ale malo to asi nebude, ja osobne by som si radsej isiel dat zhodnotit stav prevodovky od firmy co to robi profesionalne. Ked si ho budes menit sam, tak tiez to nedas za 5 minut a menit ho niekde u kamosa bez preplachu a adaptacie mi pride take ako umyt a navoskovat si iba soferovu stranu auta - nezmysel.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: Olej do prevodovky

Utorok, 26. Januára 2016, 12:50

Vyuzijem to tu na taku otazku (ne ze ma zasypete sprchou hejtu) ale olej som uz vo svojich 6hp videl menit velakrat a rozmyslam nad tym, ze by som si to spravil sam (nie kvoli uspore penazi ale vela veci ak je cas a chut sa rad naucim a robim si sam v otcovej starej dielni - zhavice, termostaty, olej filtre brzdy) proste ma to bavi. Velakrat neriesim (cas) a dam vymenit a zlozite veci uz vobec nie ale hento mi nepride nejak zlozite.

Proste ho vypustim, odsajem odsavackou co sa da (velka odsavacka) zhodim filter este skusim poodsavat. Nahodim novy filter (dotiahnem od vnutornych srobov k vonkajsim podla momentu) napustim novy olej (aj 8l plnicka je k dispozicii), par krat preradim na dvihaku, vypustim, znova odsajem a dam oleja kolko sa zmesti a necham cez napustak vykvapkat prebytok. Ak dodrzim vsetky predpisane teploty (dis cely cas zapnuty) tak by som nemal nic dojebat, ci sa do toho nemam montovat? Nakonec zmazem adaptaciu.

Davam menit kazdu piatu vymenu motoroveho oleja co je u mna cca. 50 az 60 tis. km.
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
olejar29
Príspevky: 14
Registrovaný: 20.6.2008
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Ostrava

Re: Olej do prevodovky

Piatok, 29. Januára 2016, 08:29

Já bych tak soudil, že ZF si žáden olej nevyrábí. Co já vím v obalech BMW a ZF je obsahem Shell ATF M-1375.4, ale tento produkt se k nám oficiálně pro koncového zákazníka nedováží, ale některé e-shopy ho nabízejí. V Německu je tento produkt volně dostupný.....
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Olej do prevodovky

Piatok, 29. Januára 2016, 09:09

Taktak....je to shell


Miso neboj sa toho.....dobre si napisal.....
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Re: Olej do prevodovky

Piatok, 29. Januára 2016, 21:45

Jasne, ved som ti len chcel poradit aby ta nenapadlo naletiet nejakym hlupostiam, ze su nejake nahrady ktore su "to iste".
Original olej ktory tam ide je ZF Lifeguard6. Ked ho kupis v BMW, tak ho maju taktiez od ZF, akurat zabaleny vo svojom obale, bmw cislo je 8322 0142516.
Ziadna nahrada za olej Lifeguard6 neexistuje! Ani ravenol, ani raciol a ani nic ine.....[/quote]



Robi aj ravenol olej http://www.eoil.sk/ravenol-atf-6-hp-fluid-1l/263
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Olej do prevodovky

Sobota, 30. Januára 2016, 13:35

VLADKY242 napísal:


robit moze, ale ja tvrdim ze to nie je 100% nahrada. Never vsetkemu co najdes na nete. ZF nema nikde vo svojich dokumentoch aby odporucali tento olej pre svoje prevodovky.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných