... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

[e36 323i tour] moje druhé...kazdodenne starosti

Utorok, 29. Decembra 2015, 11:20

auto uz mam skoro pol roka, tak je asi najvyssi cas na jeho pribeh :)

...po tom, ako sa zacal blizit koniec platnosti STK mojho prveho bmw, ktore to malo po buracke uz spocitane, zacal som sa obzerat po novom...od zaciatku som vedel ze to bude zase e36, ale uz to musel byt R6 a chcel som siber :mrgreen: co sa tykalo karoserie, mal som to nastavene asi takto: tour, QP, sedan, kabrio....kompakt som nechcel :)...samozrejme, kukal som hlavne po 2,8 a hladal som na nemeckych bazaroch, ale po sklamani nad "komunikaciou" zo strany predavajucich som zacal hladat auta aj na sk/cz...
...jedneho dna mi prisla na FB sprava, ze videl, ze zhanam kombika e36, ci by som nemal zaujem o "jeho"...(uvodzovky maju vyznam, dostaneme sa k tomu :D )...nechal som si poslat foto, vyzeralo pekne, vybava viac nez slusna...ja som bol v brne, auto v BA, tak sme sa dohodli na prehliadke...
...po prichode sme chvilku cakali, no nakoniec sa predavajuci aj s autom ukazali.na prvy pohlad vyzeralo krasne...predavajuci rozpraval o aute, ako keby to bol jeho milacik s ktorym ma odzitu minimalne polku zivora tvaril sa, ze o nom vie uplne vsetko a presviedcal ma, ze je absolutne v najlepsom poriadku co sa tyka mechaniky...ano, bolo vidiet na lavom boku, ze bolo auto burane...do oci mi tvrdil ze to bolo len skrabnute, asi na parkovisku a ze je to zle opravene a bla bla bla...vravim si, ok, nevadi, plecharina sa da doporiadku casom...
skusombna jazda...alebo skor "skusobna jazda"...vyzerala tak, ze predavajuci somnou ruobil asi kilometrove kolecko...mna za volant nepustil ( ktovie preco, ze?)...ale nevidel ani nepocul som nic co by naznacovalo ze je niekde nejaky problem...cely cas som sa pytal, ci si je 100% isty, ze tomu autu mechanicky nic nie je...cely cas mi tvrdil, ze je vsetko ok...potom sa zmienil, ze obcas ked je zima, asi vynechava jedna cievka (ja som si to zatial nevsimol )...a ze bude za chvilku treba vymenit zadne ulozenia tlmicov ( bezna vec, neriesil som to )...auto sa mi pacilo a vyzeralo zachovalo, tak sme sa dohodli ze si ho teda pridem zobrat...dozvedel som sa, ze auto je ale pisane na niekoho ineho, ale ze to vybavi, ze s tym nie je problem ( dalsia divna vec...)

asi po tyzdni od obhliadky som si teda po auto prisiel...vypisali sme zmluvu, skusal som, vzhladom na nie uplne idealny stav karoserie, zjednat aspon trosku cenu...nespustil ani euro...(vravim si, asi vie co predava, preto si za tym tak stoji...neskor som zistil ze je to len sprosty ojeb)...

auto som si odviezol...pocas cesty slo vsetko normalne, motor siel pekne, vsetko sa zdalo byt OK...

kvoli praci som nemal velmo cas auto obzerat, tak asi tyzden stalo...prisiel vikend a to bol cas zacat sa v tom trosku hrabat...co ma cakalo? jedno sklamanie za druhym!!!...zistil som, ze "skrabanec od parkoviska" rozhodne nie je skrabanec od parkoviska a ze to auto malo zosrotovany cely lavy bok...oboje dvere lakovane a zle vytmelene, lavy predny blatnik meneny...ked som dal dole lave svetlo, videl som, ze to bolo burane este aj na predok (lavy tlmic narazu bol poskdeny aj s lavym "hrncom"...) dalej som sa chcel poriadne kuknut na podvozok...ako som tak postupne daval origo zdvihak do dier, zistil som, ze prahy to maju davno za sebou a ze bude potreba ich kompletne vyvarit...dalej som zistil ze prevodovka tiez nie je ok a za studena sa nevrcia do neutralnej polohy ( ano, viem ze je to casta chyba u tychto aut, ale na predchadzajucom aute som to nemal...)...
par dni po kupe nasledovala klasicka vymena oleja a filtrov...pri vymene oleja sme si vsilmi ze je tam dost velka vrstva peny (kondenz???...neviem, furt to tam je)...ale auto sa nastastie neprehrieva a teplotu drzi...
teraz v zime som si vsimol dost nepriemne klepotanie po nastartovani...ale takisto som zistil, ze s tym ma problem dost ludi na fore, tak je to asi tak nejak ok...a dalsia vec je, ze v chladnom pocasi ide z vyfuku para ako z parnika...takze vysledok? auto rozhodne nebolo v takom stave o akom ma presviedcal predavajuci...
po tychto zisteniach som sa to s predavajucim snazil nejak riesit...tvaril sa ze o nicom nevie a nasledne prestal komunikovat...este aby nie...zarobil si na tom aute slusne...to ze ojebal klubaka je druha vec...ale vravim si..karma je kurva a kazdemu sa to raz vrati...tym mu,samozrejme, neprajem nic zle...ale ani dobre :)...


no...ale k autu...je to jeden z poslednych touringov co boli vyrobene...z vybavy spomeniem napriklad:
komplet origo Mpaket (interier aj exterier)
lichtpaket
siber
radio business CD43
klima
vsetky okna v el.
ASC
tempomat
vyhrievane sedačky
...
...

za tu dobu co ho mam som si doprial:

AE
DRL
a nedavno som dorobil MFL volant na radio

co ma caka dalej:

KAROSERIA ( to bude asi na dlho )
chcel by som svor
nejake pekne kolesa na leto (max 17")
dorobit na radio pripojenie USB/AUX
dorobit el. zasuvku do zadu
vystuhu prednych tlmicov
...
...

takze asi tolko zatial k pribehu...postupne budem doplnovat :)
Naposledy upravil/-a dethXtreme v Streda, 3. Februára 2016, 07:41, upravené celkom 1 krát.
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 11:27

nejake tie fotky :)
Prílohy
DSC_4302.JPG
DSC_4300.JPG
DSC_4292.JPG
DSC_4273.JPG
DSC_4260.JPG
DSC_4258.JPG
DSC_4255(1).JPG
DSC_4253.JPG
DSC_1376.JPG
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 11:30

DRL, MFL...umyvanie :D
Prílohy
DSC_4504.JPG
DSC_4490.JPG
DSC_1597.JPG
DSC_1551.JPG
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
klapka
Príspevky: 176
Registrovaný: 8.11.2014
Auto: e92 + cuker e34 :D
Kraj: Banskobystrický

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 11:51

 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 11:59

tak to Chefino ta tak nepekne oyebal? cs cs cs
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
pistacik11
Príspevky: 4114
Registrovaný: 5.12.2009
Auto: 4 kolesa ma
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 12:01

Ten multifunkčný, je plne funkčný? Čo všetko si musel dorábať?
E65 745i pribehy-nasich-aut/e39-523i-winterauto-pohrebak-t110983.html
e36 M3 EVO http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 52201.html
E46 330d ex
E39 523i touring ex
e36 325i coupe ex
e36 325i sedan ex
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 12:03

nie nie...podla vsetkeho som to bral uz od toho jeho kamarata co mu to predal...a predpokladam podla SPZ ze ten, na koho to bolo napisane bol Chefino

zatial funguje len MFL na radio...s tempomatom je viac prace
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Shinobi_san
Príspevky: 46
Registrovaný: 21.1.2015
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 13:29

...slo vsetko normalne, motor siel pekne...


Bolo napísané na mňa Adam. Chalanisko čo ti ho predával paradoxne odjazdil na ňom pomaly viac ako ja, 36tiek mal haldu, ja som mal tento kalendárny rok 11 kusov, celkovo niečo pod štyridsať. Áno, rozumieme sa tým tak, že o nich vieme všetko. Nikto ťa do kúpy nenútil, sám si sa rozhodol. Samozrejme že auto bolo na predok búrané, keď tam vpredu hralo troma farbami - to nieje ojeb, to znamená len že si zanedbal očného. Bok auta je vysvetlený v chefinovom príbehu - nieje to odfláknuté, je to dobrá práca - podľa možnosti by som si to nechal spraviť tam. Bolo to robené pred 5timi rokmi, asi extra nemáš predstavu o životnosti lakovacích prác. Klepe spodok? M52 klasika, môžeš použiť hustejší olej, efekt vo výsledku žiadny. Všetci tak jazdíme, málokto to rieši výmenou ložísk. Zimu auto s nami nezažilo, pochybujem že by nejaká cievka vynechávala. Netreba si sprostosti vymýšľať. Hnilé prahy? Ale prosím, auto má odtokové kanály v prahoch skrz šíber a plastové kryty prahov? Poznáš horšiu kombináciu? Keby boli zdravé, bola by to rarita. A dupľom na aute čo má slovenských tachometrových 300tis km.

Moje podmienky pri predaji sú buď vytasíš peniaze alebo ideš domov. Ak na to máš, nieje žiaden problém. Zistíš, keď budeš predávať jedno vozidlo každý 1/2 týždne, čo za čvarga je tu v slovenskom banánovom štáte. Na tisíc eurové auto sa zapaľovať v nebankovke :thumbup: . Máš šťastie, že ťa viezol on a nie ja :D keby si mi zahlásil, že prídeš vyplatíš ideš domov a po pri "testovacej jazde" povieš, že sa ti to vlastne páči tak si skúsiť vybaviť peniaze? Vyhodil by som ťa namieste z auta.

Niečo si sa snažil riešiť mesiac po predaji? Čo si chorý? Vytriezvel si z delíria? Auto si videl, obzrel si si viac ako by som ja takému ako si ty dovolil, páčilo sa ti, súhlasil si. Aké kompenzácie za čo? Že si si neskontroloval, tak skúsim pozapalujem predajcu naspäť, možno to výjde. Keď si teraz zistil, že sa do 36tiek vlastne nerozumieš, zober si nabudúce niekoho so sebou, s takým ktorý vie ktorá bije sa ja nemám problém na priame otázky baviť.

Ale máš inak jednu z najlepších e36tiek na Slovensku, tak by si nemal plakať. Videl som VŠETKY, nemýlim sa často. Držím palce na cestách, veľa spokojných kilometrov. Bolo to jedno z najlepších áut aké som mal.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 14:04

Tak to si asi videl veľmi málo E36, resp. všetky boli len väčšie kýble. Dovolím si tvrdiť, že jedna z najlepších E36 je exTunerBN 328i coupé. Čo sa týka touringov, tak bez debaty ti veľa ľudí povie, že na Sušiho (Surrenderra či jako máš nick :wink: ) žabičku asi nijaká nemá.....ten tam má vymenené/porobené/upravené snáď všetko.....
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."
 
Užívateľov profilový obrázok
hellrider
Príspevky: 1089
Registrovaný: 2.3.2012
Auto: e39 530d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA-VT

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 15:39

nieco aj 2x :o
e39 530d 06/2000 - BledoModreWozitko |

bmwcoding.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 16:01

Shinobi_san napísal:

Bolo napísané na mňa Adam. .....
Ale máš inak jednu z najlepších e36tiek na Slovensku, tak by si nemal plakať. Videl som VŠETKY, nemýlim sa často. Držím palce na cestách, veľa spokojných kilometrov. Bolo to jedno z najlepších áut aké som mal.



to je uz teraz uplne jedno...ja som napisal len to, ako to naozaj bolo...nic som si nevymyslel...a ja netvrdim ze to auto je zle...len som chcel poukazat na to, ako to tu chodi...a na to, ze to auto taku cenu, aku som za neho dal, rozhodne nemalo...ale to uz je moja chyba ze som ho zobral :wink:
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Autor témy
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 16:23

a inak neviem ci som slepy len ja, ale nikde nevidim vysvetlenie toho, co sa stalo s tym bokom a predkom...
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html
 
Užívateľov profilový obrázok
TheCarista
Príspevky: 949
Registrovaný: 28.4.2013
Auto: 328i e36,Prius,Lance
Kraj: Bratislavský

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 16:30

Urcite si kupil menši kybel ako ja pol roka dozadu. Ked som ju videl nazivo.. interier mas zachovany, motor znie tiez fajn. Zvuk na volnobehu ma urcite lepsi ako moja m52ka s ca 500tkm. a audio ti hra paradne. Poriesis karoseriu, na klepkajuce hydrostely za studena sa mozes vysrat, pokial ti to neklepe nejak extra dlho ( inak robi to vzdy ci len raz za cas? ). Repasnes kulisu saltpaky a si hotovy :thumbup:

Co sa tyka obhliadky a samotnej kupy auta. Do psej prdele, niekto kto mi nedovoli soferovat auto ktore chcem kupit a dat ho ist prezriet na zdvihak, spravit diagnostiku, hned by som to osral a valil preč. Predavajuci vie preco ta nechce pustit za volant.

Shinobi San : Kamarade ja som kupoval auto tak, ze som si ho najprov prezrel, pojazdil na nom nejakych 20minut, potom som si vybavil zdvihak a spravil diagnostiku. Potom mi bolo jasne co vsetko mu bude treba a rozhodoval som sa ci kupit ci nie. Auta sa nekupuju stylom ahoj ahoj to je ono ano jej je krasne ok berem ho. Kde zijes prosim ta?
A tych e36 je na sk kopec krajsich, si zas nemysli ](*,) ( nie tym nemyslim ten moj kybel :mrgreen: )
 
Shinobi_san
Príspevky: 46
Registrovaný: 21.1.2015
Kraj: Zahraničie

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 18:07

Hugino: poznám všetky :D Martinove je super, tiež mal záujem o túto 323jku, takisto matthe to chcel ako dvojičku k svojmu pre otca. Pekných 36tiek je málo, vačšina sú bohužiaľ poskladané z minimálnych výbav, nájsť nadštandard v pohyblivom stave je problém, 3er boli, sú aj budú spotrebné automobily.

dethXtreme: v chefinovom príbehu je nafotené ako v takej malej dielni lakovali bok, predkom sa tam bohužiaľ nepochválil. Keď som ti ho ponúkal za inú sumu nechcel si :D Tvorba ceny je veľmi subjektívna, keď bolo za tú konečnú sumu, ozvalo sa dosť ľudí so zápalom natoľko aby odo mňa odišlo.

TheCarista: Adam :D žijem tu na Slovensku, tam kde Viedeň nieje hlavné mesto. Každý kto chce si obzrie auto v plnej miere akej si prosí, ale len za podmienky - že nebude strácať môj čas. Zdvihnime na zdvihák, poďme na diag k jararakovi, prejazdime 80km a potom "do dvoch mesiacov by som mohol mať € na to", "keď sa preda moje hned prídem", "ak dáš za 3 stovky, vezmem bez reči (1200e auto)"... Premyslel by si si potom prístup. Ak máš peniaze, premňa zamňa vyskúšaj s priatelkou zadne sedačky na testovačke. Nemáš? zmizni do..

Tento rok sa mi stalo asi iba dva razy, že ma kupec nútil do prepisu pred vyplatením ceny. Napriek tomu že som stiahol z autovie.sk kúpnopredajnu, človek chcel poslať kópiu verejne dostupnej zmluvy aby si zistil či mu podmienky budú vyhovovať.
Údaje z TP boli poslané vopred aby bola poistka na auto spravená skôr ako sa auto vôbec prišlo pozrieť. :D alebo tak sa definuje seriózne jednanie? Cítil som kamakórku jak delo, tak som daval pozor aj na seba. Autá mi už aj pomizli a nekradli mi ich len cudzí ludia :D

Vidno že tento klub bol vždy o vyrývaní, vytrhávaní si z kontextu a urážania sa :D človek napíše, že je auto jedno z najlepších a hneď jeb - "čo tu trepeš že je najkrajšia", ak máte návaly zlosti honťe si káre dva rázy do dňa, strelte si pumpu párna alebo si natankujte do auta a rozjazdite to.
 
Užívateľov profilový obrázok
Hugino
Príspevky: 4077
Registrovaný: 5.3.2012
Auto: E61&E70
Kraj: Bratislavský

Re: [e36 323i tour] moje druhé

Utorok, 29. Decembra 2015, 18:17

Viem, že ho matthe chcel, však som mu ho myslím ja posielal, keď bolo na FB.......ale keď skonštatoval, že je čo všetko tomu je a aký je to "cuker", tak sa nato vykašlal a povedal, že lepiť kýbeľ nebude......zaujímavé, že všetky E36, ktoré si ty predával (ak to bola jedna osoba) tak mali vždy nejakú kulehu v sebe, napr aj tá 323ti, čo jej bolo treba prevariť nosníky zadnej nápravy....tiež cuker
E70 X5 4.8i
E61 530d LCi
Ex E39 540iA Touring " Alles unter acht zylinder ist sozial..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ceco232 a 29 neregistrovaných