... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
vobo1
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 15.10.2015
Auto: F11
Kraj: Nitriansky

Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 16. Novembra 2015, 16:32

Ahoj, mam len par tyzdnov BMW530d xDrive, r.v.2015. Este si len zvykam a zoznamujem sa :-) Zaujimalo by ma, ci ste riesili pripojenie mobilu cez Snap in, uvazujem o tom, len neviem ci to za to stoji... Ma to nejake vyhody oproti Bluetooth, alebo oproti dat.kablu cez usb? Je ConnectedDrive vyuzitelny, dokazem si v iPhone citat spravy, maily, kalendar alebo poznamky? Momentalne vyuzivam len telefonovanie cez BT... Vdaka.
...ešte len začínam, tak klídek :-))
 
Užívateľov profilový obrázok
DARKEN26
Príspevky: 724
Registrovaný: 3.11.2009
Auto: F07 35d 400ps
Kraj: Prešovský

Re: Snap in a ConnectedDrive

Utorok, 17. Novembra 2015, 08:57

Tiez by ma to zaujimalo...
aaa gratulujem ku kupe novej masinky
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 16:40

Neviem, ci je otazka este aktualna, ale podla mojich skusenosti je to takto:

- je uplne jedno, co prepojis mobil cez snap-in alebo cez USB (datovy kabel), malo by to byt uplne rovnocenne, ja sa pripajam cez USB, ale trochu mi vadi, ze mi to blokuje USB zasuvku v laktovke...
- cez BT mozes len telefonovat alebo prehravat hudbu z telefonu, ostatne funkcie (BMW apps) idu len cez datovy kabel, to som si overoval priamo v BMW
- podporovane funkcie na iPhone: http://www.bmw.sk/sk/topics/offers-and- ... ility.html
- ConnectedDrive funguje len ak mas v aute zabudovanu SIM a vo vybave mas "6AE Teleservices" a "6AK Connecteddrive Services", na Slovensku aj tak len velmi obmedzene... :( ak chces plnu funkcnost skus auto preregistrovat na cesky alebo nemecky trh (da sa to cez call-centrum v prislusnej krajine) a Connected Drive funguje... :mrgreen: ja som to tak urobil a plna spokojnost :thumbup:

v nasom Bananistane sa ale aj tak viac ako polovica funkcii neda vyuzit...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Snap in a ConnectedDrive

Štvrtok, 31. Decembra 2015, 22:28

ono aby toho nebolo malo, snap-in adaptery napr na iphone su 3 druhy (aspon co viem) - zakladny - nabijacka, audio, a potom media - ten prehrava aj videa no a teraz otazka

pri cene asi 400e za kolisku by mi ten kablik asi az tak nevadil.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: Snap in a ConnectedDrive

Piatok, 1. Januára 2016, 23:06

To mne muze jebnout, ze delaji tak malo adapterů, treba na Samsung Galaxy S5 vubec neni, na predchozi S4 taky nebyl.

K tem online sluzbam taky co si pamatuju, kdyz jsem to resil prvni mesice po koupi GT, tak v CR a SK je to bida a je to skoro k nicemu. Ja osobne mam nemeckou produkci, takze v Nemecku mi vsecko fungovalo, dokud byl zaplaceny pausal na ty sluzby (simka zabudovana), ale jak jsem prejel do CR tak uz ani tuk, neaktivni a snad to ani nejde v ČR predelat oficialne a ikdyby, nic to neprinese. Mam jeste stary model bez comboxu a dalsich potrebnych veci, takze Connected drive u mne stejne jako tethering z mobilu bez retrofitu ani nehrozi. Ani nevim jestli nekdo v ČR nebo SK dělá retrofity nejak precizně a za rozumný peníze.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Sobota, 2. Januára 2016, 10:19

V nepriamej suvislosti s tym Snap-In adapterom jedna blba otazka: Majitelia novsich F10/11 LCI, idealne r.2015, kolko USB zasuviek mate v aute?
Jedna je v laktovke (tu samozrejme mam) a druha by mala byt niekde v gloveboxe (schranka pred spolujazdcom) len ja ju tam akosi neviem najst.. :(
Kamos ma pred-LCI a ten ma obe USB... Dokonca tvrdi, ze ta v schranke pred spokujazdcom je by default a ta v laktovke je vraj priplatkova...

Nevedel som o tom, ze v ramci LCI sa menilo aj umiestnenie USB... :?
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11615
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Sobota, 2. Januára 2016, 10:54

Vsak som ti vravel, ze ta druha bola za priplatek...
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11615
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Sobota, 2. Januára 2016, 18:49

A nabuduce by som odporucal vyberat si auto podla funcknej vybavy a nie len farby laku a interieru... ](*,) ](*,)

:mrgreen:
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
PrevlecenejVlk
Príspevky: 163
Registrovaný: 5.12.2015
Auto: BMW 530d GT F07
Kraj: Zahraničie

Re: Snap in a ConnectedDrive

Sobota, 2. Januára 2016, 19:48

Ja mám v loketce i v kastlíku/glovebox. Ta v gloveboxu umí importovat mjuzyk na disk, slouzi k nahravani navigacnich updatu atd, no a ta v loketce zase prehrava z usb hudbu. Kvuli absenci comboxu a spol. u mne neumi video z usb. Video mi jede jen z changeru do vsech obrazovek, z predni mechaniky jen vepredu a ze zadni zase jen vzadu. Telefon mi pres USB v loketce funguje tak nejak divne, nekdy jo nekdy ne, obcas hudbu prehrava, ale je to takovy krkolomny,takze to nepouzivam. Snap In nemam moznost vyzkouset, protoze mam adapter jen na nejakou Nokii 6310 a na Samsung Galaxy S5 neumim sehnat, takze mi to spis zabira misto. Beztak by mi to ale prineslo asi jen lepsi signal anteny, protoze jinak mi asi to vse malo ostatni funguje stejne pres bluetooth. Muj model jeste neumi kalendar, takze max hovory, kontakty a smsky.
Kdyz uz voMack tak pekne rypl, tak ja za sebe priznavam,ze combox byl jednou z veci co jsem podcenil a nemam ho, protoze ho zacali davat az pozdeji.
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Nedeľa, 3. Januára 2016, 11:45

Ako Omacka iste vie, vo vybave mam asi vsetko, co sa comunikacie tyka, takze jeho rypanie je (ako vzdy :mrgreen: ) znacne mimo....
praveze to USB v gloveboxe bolo na pre-LCI defaultne a to v laktovke bolo za priplatok.... ja mam v laktovke, ale nie v gloveboxe... a teraz bud mudry pavuci muz... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S. ani v navode k mojmu autu sa ziadne USB v gloveboxe nespomina...
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11356
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 4. Januára 2016, 09:01

bruno - co mas za display? alebo posli mi vin.

ta v glovboxe je default pre CIC - ci uz high alebo mid - teda pre tie veci co maju navigaciu. ale ak mas maly display bez navi, tak tam nemas mat dovod ju mat
ta v laktovke je priplatkova - tzv 6FL kod vybavy- je tam len ak auto ma combox. nieje problem dorobit.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 4. Januára 2016, 17:02

Jararak - GV81084
podla vybavy by tam rozhodne byt mal, ledaze to od LCI prestali davat....

Sranda je, ze ani v navode k mojmu rocniku auta sa ta USB zasuvka v kastliku vobec nepopisuje (vid. priloha)
Prílohy
USB-navod.pdf
(382.34 KiB) 92 stiahnutí
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 4. Januára 2016, 17:16

zaujimave , ze este v navode pre rocnik 2014 boli USB na oboch miestach (v kastliku aj v laktovke)
Prílohy
2014_USB-navod.pdf
(379.47 KiB) 90 stiahnutí
 
Užívateľov profilový obrázok
matisek
Príspevky: 555
Registrovaný: 14.11.2012
Auto: F10, F48
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 4. Januára 2016, 20:27

bruno75 napísal:
...

Ja hľadám usb v glovboxe už 3 roky a ešte som ho nenašiel. Môžeme háďat spolu ak chceš :mrgreen:
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Snap in a ConnectedDrive

Pondelok, 4. Januára 2016, 21:06

matisek napísal:
Ja hľadám usb v glovboxe už 3 roky a ešte som ho nenašiel. Môžeme háďat spolu ak chceš :mrgreen:

Tak to sakra reknu vcas.... Ked som sa na to pred par tyzdnami pytal, tak si mi hovno povedal....
...a intimne sa zblizovat pri hladani USB mozes s Kevlarom :mrgreen:
Mimochodom, da sa este vobec updatovat soft cez USB na NBT?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní