... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Elektrický rázový uťahovák

Sobota, 7. Novembra 2015, 20:33

Caute chalani,

frajerka nevie, co mi kupit na Vianoce a pohrávam sa s myšlienkou, ze by som navrhol rázový uťahovák.

Nakoľko nemam kompresor, tak pneumaticky nepripadá do úvahy.

Nasiel jeden celkom slušne vyzerajúci, aj ked tie parametre mi prídu ako nereálne 500nm pri výkone 900w
http://m.hej.sk/utahovak-razovy-elektri ... um-wr-500/

Myslite si, ma zmysel ist do takého uťahovaku? Bol by samozrejme použitý len obcas (na jar a jeseň na prezutie kolies a potom na povolovanie zapečených skrutiek).
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Elektrický rázový uťahovák

Sobota, 7. Novembra 2015, 21:48

Preco nerealne? Ja mam utahovak na baterky a je este silnejsi, znacka SnapOn
Naposledy upravil/-a jurkyLE v Nedeľa, 8. Novembra 2015, 09:02, upravené celkom 1 krát.
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 09:00

Nereálne mi to prišlo kvôli tomu, ze je to predsa len na elektrinu, ten uťahovák neni zas az tak velky a hlavne je dost lacný.

Pri pneumatickým, by som tomu krutaku veril, ale tu sa mi to nezdalo.

Takze myslite, ze ma zmysel do toho ist?
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 10:05

Predavali sme to funguje to aj lacnejsie modely aj ked toto je dost lacne, ken kolko krat do roka to pouzijes..2x? A usetris 10 minut zivota ... neviem
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 10:34

Tak na kolesa to použijem tak mozno 10-krát do roka, prezuvam aj ostaných z rodiny.

Ale skor ma zajima, ci to dôkaze povoliť zapečených srob, (taky stredne zapeceny, ktory sa da povoliť pol metrovým trhakom
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 10:40

zapecenu srubu aj my povolujeme klucom a lesenarskou rurou, razovy utahovak nie je urceny k povolovaniu zapecenych srub ](*,) Ma ti len urychlit prezutie :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 10:48

No tak to my potom vysvetli preco je rázový. Lebo ak by to nebolo na odťahovanie, tak by to nemuselo klepat. Stačilo by, ak by to vytváralo konštantný ťah.,

No a naposledy, ked som použil metrovú trubku, tak sa musel odvrtavat srob, lebo tam z neho polka ostala, ostatný radili potom niekomu inému používať na tieto prípady utahovak
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 11:01

bysto napísal:
No tak to my potom vysvetli preco je rázový

skoda s tebou dalej rozoberat, plati to, co som napisal, samozrejme ze povolis ako tak zatiahnutu srubu, ale nie zapecenu, na to je trhak, pripadne pri poskodeni sruby specialne pripravky, napr. http://www.autokelly.sk/Catalog.aspx, alebo sa na srubu navari ina sruba ( ak to dovoli disk, na elektronoch vacsinou nie 8-[ )
dost casto chodia ludia povolovat zapecene sruby/srubu na kolesach a pokial sa to robi s rozumom a urcitou davkou citu tak sa nemôže stať, ze srubu zlomis, mne sa to teda nikdy nestalo a to tych aut uz boloooo :roll:

s tym konstantnym ťahom si ma akoze rozosmial, ak by si vykusal tu moju utahovacku, tak by ti bud pokrutila ruky alebo by ta otocila okolo kolesa
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 11:20

dobre, mne je jasne, ze s 500nm neodtiahnem vsetko, ale bežne zapecene skrutky, ktore sa daju povoliť sj s trhákom do pol metra. Ne s metrovou trubkou a autogenom

Pýtal som sa, ci ten utahovak prežije a ci dôkaze taku skrutku odtiahnuť. 500nm je 100kg na polmetrovej pake. Takze je to reálne počítať s tym, ze to taku silu naozaj vyvinie? Aby som nemusel napriklad aj na kolesa najprv trhák povoliť a az potom to vysrobovat. Trhák mám cca pol metrový (a viac jak 100kg na neho rukou nevyvyniem).
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 11:38

no ja môzem povedat, ze ten co mam ja, je hoodne silny, lenze stal okolo 600 libier...s tymi lacnymi nemam skusenosti
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
bysto
Autor témy
Príspevky: 403
Registrovaný: 9.12.2012
Auto: e36 323i
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 12:02

No veď mne je jasne, ze drahe uťahovaku budu na tom trochu inac, len som potreboval vediet, ci s tym uz niekto reálne nerobil, teda ci sa da veriť špecifikácii produktu a ci pri tom mojom domácom použití, nech to je 500srobov ročne mi vydrží nejakých tych par rokov
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 18:29

mam ten slabsi 330 nm a funguje to v pohode na hobby pouzitie. uvidíme, kolko vydrzi.
vie to odtiahnut aj slusne zatiahnuty srob ale samozrejme poriadna paka je viac
myslim, ze za tu cenu je to velmi v pohode naradie. prezuvanie ide ruk cuk.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 20:21

jurkyLE napísal:
alebo by ta otocila okolo kolesa

To by bol hit youtubu :mrgreen: =D>
Cafte
 
Užívateľov profilový obrázok
sysell
Príspevky: 491
Registrovaný: 15.3.2009
Auto: octa 1 AGR, F11 535
Kraj: Žilinský

Re: Elektrický rázový uťahovák

Nedeľa, 8. Novembra 2015, 21:28

jurkyLE napísal:
zapecenu srubu aj my povolujeme klucom a lesenarskou rurou, razovy utahovak nie je urceny k povolovaniu zapecenych srub ](*,) Ma ti len urychlit prezutie :thumbup:


Razovy je prave aj na zapecene, si pozri bezne automechanici - pol minuty mu tam utahovak jebe az to nakoniec povoli. Tie udery casto postupne pomozu.
Ja som testoval aku utahovak a ne kolesa to prekvapujuco uplne postacovalo.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Elektrický rázový uťahovák

Pondelok, 9. Novembra 2015, 08:46

sysell napísal:
pol minuty mu tam utahovak jebe az to nakoniec povoli. Tie udery casto postupne pomozu.

akurat ti tak dojebu sruby casom...plati to, co som napisal, utahovak je len na urychlenie prace, nic viac.....zapecenu musis uvolnit tyckou a po utiahnuti musis kazdu srubu checknut momentakom ](*,)
nuz ale videl som aj ja zopar magorov, co namiesto toho, aby srubu pekne povolili trhakom, tak jebali s tou pistolou 15 minut az kym nevyprazdnili kompresor ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) do takeho servisu sa uz nevracaj, ak ti mozem poradit :mrgreen:
a ak budes robit to, co popisujes, tak za chvilu tu pistol môzes hodit do kosa [-X
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných