... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, b0ris, barabas, alfi666

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18
obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
jeremmy
Príspevky: 59
Registrovaný: 5.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 5. Júla 2021, 09:28

hej hej to mas pravdu, kamos to ted na f20 riesil a dal si ho vymenit cele. nastastie to mal pekne poistene, takze to slo jak po masle a na druhy den mal nove sklo uz nahodene
 
Užívateľov profilový obrázok
Zdobor
Príspevky: 71
Registrovaný: 31.1.2017
Auto: BMW X6
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 8. Júla 2021, 13:50

Pokial to mal vsetko spravne poriesene, sa sa takato vymena vybit aj rychlo. Niekedy aj lepsie riesenie ako donekonecna prakliny navrtavat a opravovat. Casom prasknu viac tak ci tak, takze sa aj tak celkovej vymene proste nevyhnes. A aj v ramci zbytocnej pokuty je fajn, si to dat co najskor spravit, lebo zas mam pocit, ze policajne hliadky doslova cihaju na kazdu jednu vec, za ktoru by ti mohli naparit pokutu
 
Užívateľov profilový obrázok
jeremmy
Príspevky: 59
Registrovaný: 5.12.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Nedeľa, 11. Júla 2021, 10:50

jasne, teraz je tolko moznosti ako si taketo poistenie poriesit a bez nejakych velky obstrukcii a ani to cloveka po financnej stranke nezruinuje, ba naopak, v pripade potreby, mu to vie usetrit nemale peniaze za vymenu noveho skla. a sak vieme, v akom stave mame nase cesty. ziadna slava to veru nie je a clovek ani nema inu moznost, ako sa proste aj ked takymto sposobom poistit
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin58
Príspevky: 32
Registrovaný: 12.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 26. Júla 2021, 20:22

ked som si daval opravovat prasklinu tak mi servis ponukol taketo poistenie a dost som bol prekvapeny, ze sa da poistit aj uz teda poskodene sklo. to som ani nepocul, ze by sa to bez nejakych problemov dalo. som to postudoval a dal som si . na cestach sa nabeham celkom dost ano co si budeme hovorit, no nasich lux cestach samy makadam
 
Užívateľov profilový obrázok
dalo8
Príspevky: 53
Registrovaný: 25.11.2014
Kraj: Trenčiansky

Re: Výmena čelného skla/cena?

Utorok, 27. Júla 2021, 20:36

Heh to mas pravdu. A zvlast tie frekventovane cesty tak to je proste des. co si si dal?
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin58
Príspevky: 32
Registrovaný: 12.11.2014
Kraj: Trnavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 29. Júla 2021, 08:28

my nieco hovor, moja pravidelna cesta do trencina, tak to je ako nieco, ani za tie roky som si proste nezvykol. je to hanba, hlavne, ze sa stale za vsetko plati, dane sa len zvysuju a nic, ziadne opravy. v hornete, tam to vyslo najlepsie a uz mi raz opravovali sklo, tak som videl ich pracu, co je fajn. vedel som, ze ak by sa nieco stalo, nebol by problem s opravou
 
bachros
Príspevky: 26
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Piatok, 27. Augusta 2021, 09:24

Neviem, kde sa mi to prihodilo, ale vsimol som si na celnom na dolnom okraji puklinu. Nie je to nic nic velke, tak teraz neviem, ze ci dat vymenit cele sklo, co mi pride proste divne, ked je to len taka mala chybicka. Alebo sa to da nejak opravit? Viem, ze su tie opravne sady, ale moc sa mi nepozdava, ze by som sa mal do toho rypat sam. Ako by ste to riesili na mojom mieste?
 
Užívateľov profilový obrázok
Pilifo
Príspevky: 941
Registrovaný: 19.8.2013
Auto: BMW E61 530d
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Piatok, 27. Augusta 2021, 15:27

Tak to záleží na tebe, či si na takéto opravy ľavý alebo si veríš. Tak či tak treba zobrať do úvahy to, že tá opravná sada ťa bude stáť polovicu celej opravy v servise, ak je teda poškodenie malé a vôbec by to išlo opraviť. No a výsledok máš neistý, ak to budeš robiť prvýkrát. Samozrejme výmena celého skla by vyšla o dosť drahšie.

Ja by som to na tvojom mieste zobral do autoskla a zbytočne sa v tom nerýpal.
 
bachros
Príspevky: 26
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 30. Augusta 2021, 08:32

Nepovedal by som, ze som lavy. Viem si doma opravit a povymienat co treba, ale tak celne je predsa nieco ine. Tam ked to zle spravim, tak to bude badat na prvy pohlad. Je to male, preto sa mi nepozdava to, ze by kvoli tomu muselo vymenit cele sklo. Skusal som to aj merat a porovnavat s mincami, ako som cital, ze pokial je ta vada mala, tak by to ani nebolo potrebne menit. Ale radsej by som sa toho zbavil, pokial sa to nezvacsi.
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Pondelok, 30. Augusta 2021, 09:20

To zvladne asi kazdy.. Neviem aku sadu chces ale taka mala, lepidla asi 3ml mi drzi uz roky, takze za tie prachy... Podla navodu nemas co skazit.
Pouzivam to na diery po kamenoch, nie pavučiny.. Tam to mozes skusit ale to nieje lepidlo v zmysle, ze to drzi pokope. Vyplna to dieru a narusenu vrstvu medzi sklom a foliou v nom. Cize to obnovuje priehladnost tej vady a zamedzuje vtekaniu vody a spiny. Ale ak to bude chciet prasknut, tak praskne.
 
bachros
Príspevky: 26
Registrovaný: 26.11.2014
Kraj: Banskobystrický

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 2. Septembra 2021, 13:42

Toto je skor uz ta pavucina ako len dierka. To lepidlo ti nezatvrdlo nejak za ten cas?
Davali ste to aj opravovat do servisu niekto? Zrejme by som stavil radsej na tuto moznost. Tipujem, ze to bola aj zaruka na odvedenu robotu, aspon v tomto by to bolo vyhodnejsie.
 
Užívateľov profilový obrázok
devotional
Príspevky: 172
Registrovaný: 27.4.2020
Auto: F30 2015
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 2. Septembra 2021, 14:20

súhlas s Pilifom, nechal by som to na nejaky overený servis. ono to nieje len do tej "diery" naliat pryskyricu, ale je potreba to poškodenie poriadne pripravit (vyčistit) a tiež sa na to potom správne ma používat UV lampa pre správne zatvrdnutie.
tieto opravy už vačšinou poistovne normalne preplácaju, inak si čo si pamatam, cena je okolo 20e, tak neviem či to za nejaké laborovanie stojí..

starynovy: nepamatas kolko si daval za tu sadu? mali by tam byt aj také folie, ktorými sa to zahladuje
BMW i3 120 2019
BMW F30 320d 2015
RR Silver Wraith II 1977
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 2. Septembra 2021, 14:46

Nezatvrdne ti, je to UV epoxid. Lampu upotrebia v rychloservise kde nemaju cas cakat, tebe staci bohate slnko, nieje problem to na nom nechat hodinu-dve, ten isty efekt. Ked to robis za cerstva, nemas to moc co cistit, vysprtnes uvolnene sklo, vyfuknes ulomky a hotovo. Netreba to odkladat, ked tam natecie spina, nicomu to nepomoze. Folia tam je na to, aby drzala povrchnovym pnutim vrstvu toho lepidla nad dierou. To lepidlo ma velmi malu viskozitu aby sa kapilarne natiahlo do praskliny, cize na sikmom skle by si mal v tej diere priehlbinu. Takto po vytvrdnuti strhnes ten hrubsi igelit a zrezes prebytok krasne do roviny ziletkou. Sada stala 7€ cize si na seba zarobila tak 20x ale o to nejde, ja hlavne nemam cas kdesi chodit, takto si to spravim kedy ja chcem, za 15 minut na parkovisku.
 
Užívateľov profilový obrázok
devotional
Príspevky: 172
Registrovaný: 27.4.2020
Auto: F30 2015
Kraj: Prešovský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Štvrtok, 2. Septembra 2021, 15:30

diky za praktické postrehy. sam som to nikdy nerobil.
bachros, takže je to na tebe, bud kupit za 7 sadu, alebo to dat do toho servisu :)
velká pravda je, že čím skor, tým lepšie!
BMW i3 120 2019
BMW F30 320d 2015
RR Silver Wraith II 1977
 
wikyxxx
Príspevky: 651
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: E60 530d
Kraj: Bratislavský

Re: Výmena čelného skla/cena?

Sobota, 4. Septembra 2021, 13:27

Koľko kostuje čelné sklo na f30 kamera senzor aj hud ?
Vďaka
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 18

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní