... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

bmwtt.sk
 
shadow8396
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 15.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Výhodné PZP a havarijné poistenie

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 16:55

Zdravim, idem kupovat E60 535d 2009 a zaujimalo by ma ci viete poradit nejake dobre PZP a popripade (pri rozumnej cene) aj havarijne poistenie...


Najlacnejsie PZP mi naslo v Komunalnej a kooperative - 155.25€ rocne
Screen: https://www.dropbox.com/s/s6z7cgxj7135f1g/Screenshot%202015-10-25%2016.43.34.png?dl=0

Cize PZP by som bral tam... ale tuto temu zakladam hlavne kvoli havarijke.

Nasiel som web onlia.sk (patri pod union) a vyskladalo mi to takto:

Cena po zadani 10%tneho dodatocneho kuponu "onliashop10" : ročne: 932,40€ mesačne:77,70€ (Cena je dokonca rovnaka ci platim rocne ci mesacne)


Spoluucast: 300€ fixne


V cene je vsetko okrem PZP: (PZP by som bral v komunalnej)
(detail: https://www.dropbox.com/s/l4hxz29efyy3c ... 8.png?dl=0)
Živly
Krádež
Havária a Vandalizmus
Poistenie skla
Asistenčné služby
Úrazové poistenie
Cestovné poistenie
Poistenie batožiny vo vozidle




Co na to vravite???? Je to vyhodna cena? Mate niekto skusenost s Unionom/Onliou v tomto smere???


](*,) \:D/ \:D/


Diky za kazdu radu
 
cptObvious

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 17:27

Za chvilu sa naloguje kral lacnych poistiek, co jazdi na pojebastom kebab kabriu a vysvetli ti to.

Btw, pri tomto rocniku by som sa na havarijku vykaslal. To nema cenu.
S pzp sa da ist este dole.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 19:38

auto pod 10k by som urcite nepoistoval, u novsich je to na zvazenie
co sa tyka havarijnej tak si hlavne daj pozor aby si splnoval vsetky podmienky zabezpecenia (vlastna zla skusenost) takisto nerataj, ze za 15k auto ti niekto vyplati pri totalke alebo odcudzeni uplne realnu sumu :(
 
cptObvious

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 19:49

PeqpeK napísal:
auto pod 10k by som urcite nepoistoval, u novsich je to na zvazenie
co sa tyka havarijnej tak si hlavne daj pozor aby si splnoval vsetky podmienky zabezpecenia (vlastna zla skusenost) takisto nerataj, ze za 15k auto ti niekto vyplati pri totalke alebo odcudzeni uplne realnu sumu :(


A preto radsej ten liter na bok odkladat ako pchat poistovni.
 
shadow8396
Autor témy
Príspevky: 15
Registrovaný: 15.10.2015
Kraj: Trenčiansky

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Nedeľa, 25. Októbra 2015, 20:17

E60 535d 2009 MPAKET - 17 000€ je obst. cena. Povodna cena vraj bola okolo 80-90k.
Preto to zvazujem, kolko myslite ze by mi vyplatili pri totalke alebo pri kradezi? Ktoru cenu beru do uvahy?

Neviem ci to risknut alebo radsej platit aj tu havarijnu...
Do poistenia sa nevyznam vobec...

Ak NIEKTO do mna nabura, bude 100%tne na vine on, tak mi jeho poistovna preplati celu skodu a opravu alebo ako to je?
A ako to je ked ja som vinnik nehody a mam poskodene aj svoje auto a aj auto toho druheho? Cely servis svojho auta ide na moje naklady a servis jeho sa plati z mojho PZP ???

](*,) :-" :thumbup: :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7485
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Pondelok, 26. Októbra 2015, 00:18

shadow8396 napísal:
E60 535d 2009 MPAKET - 17 000€ je obst. cena. Povodna cena vraj bola okolo 80-90k.
Preto to zvazujem, kolko myslite ze by mi vyplatili pri totalke alebo pri kradezi? Ktoru cenu beru do uvahy?

Neviem ci to risknut alebo radsej platit aj tu havarijnu...
Do poistenia sa nevyznam vobec...

Ak NIEKTO do mna nabura, bude 100%tne na vine on, tak mi jeho poistovna preplati celu skodu a opravu alebo ako to je?
A ako to je ked ja som vinnik nehody a mam poskodene aj svoje auto a aj auto toho druheho? Cely servis svojho auta ide na moje naklady a servis jeho sa plati z mojho PZP ???

](*,) :-" :thumbup: :thumbup:

pri kalkulacii VSH auta budu brat najlacnejsie 535 s podobnymni km z toho roku, mne do posudku dokonca dali ceny z mobile.de a vobec k cene nepriratali registracnu dan...na auto som mal v januari kupcu za 15,5...poistovna nacenila na 10,3

co sa tyka toho, ak do teba niekto nabura, tak zalezi od jeho poistovne, ak zistis, ze vinnik ma poistovnu zacinajucu na k, tak sa mozes zacat prezehnavat...

ten posledny priklad si pochopil spravne, jeho skodu BY MALA zatiahnut tvoja PZP
 
undy
Príspevky: 2193
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Pondelok, 26. Októbra 2015, 08:15

PeqpeK napísal:
pri kalkulacii VSH auta budu brat najlacnejsie 535 s podobnymni km z toho roku, mne do posudku dokonca dali ceny z mobile.de a vobec k cene nepriratali registracnu dan...na auto som mal v januari kupcu za 15,5...poistovna nacenila na 10,3

co sa tyka toho, ak do teba niekto nabura, tak zalezi od jeho poistovne, ak zistis, ze vinnik ma poistovnu zacinajucu na k, tak sa mozes zacat prezehnavat...

ten posledny priklad si pochopil spravne, jeho skodu BY MALA zatiahnut tvoja PZP


tú poisťovňu na "K" môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť...
 
Užívateľov profilový obrázok
johnyfly1
Príspevky: 5880
Registrovaný: 1.9.2008
Auto: E36/316i compact
Kraj: Žilinský

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Pondelok, 26. Októbra 2015, 10:18

vraj ma teraz kooperativa tabulky ktore nemozu podliezat? kolko vychadza teraz poistka na 1596cm3?
E36 compact 316i           (||||)(||||)
 
local
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Štvrtok, 29. Októbra 2015, 21:17

shadow8396 napísal:
E60 535d 2009 MPAKET - 17 000€ je obst. cena. Povodna cena vraj bola okolo 80-90k.
Preto to zvazujem, kolko myslite ze by mi vyplatili pri totalke alebo pri kradezi? Ktoru cenu beru do uvahy?

Neviem ci to risknut alebo radsej platit aj tu havarijnu...
Do poistenia sa nevyznam vobec...

Ak NIEKTO do mna nabura, bude 100%tne na vine on, tak mi jeho poistovna preplati celu skodu a opravu alebo ako to je?
A ako to je ked ja som vinnik nehody a mam poskodene aj svoje auto a aj auto toho druheho? Cely servis svojho auta ide na moje naklady a servis jeho sa plati z mojho PZP ???

](*,) :-" :thumbup: :thumbup:

Ja mam s Komunalnou len vybornu skusenost, vid bmw-pokec/poistovne-ako-hradia-skody-t101695-30.html

Napriek tomu odporucam na PZP Allianz, aj dopravni policajti znami, s ktorymi som sa bavil, odporucaju. Drzim palce pri kupe, potom sa pridaj so skusenostami alebo pribehom do fora.
 
Užívateľov profilový obrázok
k33p
Príspevky: 893
Registrovaný: 15.4.2008
Auto: e87
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Petržalka ﯝ

Re: Výhodné PZP a havarijné poistenie

Piatok, 30. Októbra 2015, 08:30

E60 bez havarijnej je riadna zápalka viď tomas535d či tak nejak niekde je tu staršia téma o buracke cca rok a pol nazad co to prestreril cez obruvnik...
Názor sa na havarijnu líšia vidíš sám. ja osobne som ju spravil na r 2006 e90 330d keby niečo zaplatím spolucast a dám auto do bmw alebo koly krádeži aspoň niečo vyplatia nejakú sumu na druhe auto keď splnas podmienky ako sa už písalo. 590eur pri spolucasti 166
e87 118d

Ex.
e30 320i
e39 525d
e46 318i
e46 325i
e46 325i coupe
e90 330xd sedan
e46 320d sedan

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných