... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

E60 530xd

Sobota, 17. Októbra 2015, 08:05

Páni,
potreboval by som poradiť. Pozerám sa po aute pre manželku (2. auto do rodiny na jazdenie prevažne do mesta, takže malý benzín by bol ideálny), a bol som včera pozerať toto: http://bmw-rad-3.autobazar.eu/316i-id7893730.html.

Prvý dojem z auta bol fajn, je fakt zachovalé, bez hrdze (až na zadné lemy, ale čo by sme chceli od 15 ročnej E46...), mám ale dilemu. Ak by som neriešil vôľu v riadení, ktorú má, potrebu spraviť geometriu, hluk od zadnej nápravy od cca. 80km/h, občasné buchnutie od zadnej nápravy pri rozbiehaní z miesta, resp. netesný výfuk, boli tam ešte dve veci, ktoré ma značne iritujú.

1. Bolo to buchnuté na PP roh, takže blatník OK, chýba podblatník, kapota je odfláknutá a krivá, ľavé svetlo je origo, pravé DEPO...
2. Po bežnej pár kilometrovej jazde som skúšal, či netlakuje hadice chlad. systému a podľa mňa boli podstatne tvrdšie, ako by mali byť. Skúšal som opatrne otvoriť uzáver expanzky a po povolení sa vyvalila voda... potom som ale zistil, že uzáver je zlomený a tá tlaková časť ostala vnútri. Otázka je, či pretlakovanie systému môže spôsobiť zlý uzáver, alebo je prasknuté tesnenie pod hlavou, resp. hlava.

Čo Vy na to?

T.
Naposledy upravil/-a Saurus v Nedeľa, 29. Mája 2016, 07:32, upravené celkom 2 krát.
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 08:09

Nebud cvok,manzelke kup radsej nieco solidnejsie, novsie a bezpecnejsie...
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 08:38

PetoK napísal:
Nebud cvok,manzelke kup radsej nieco solidnejsie, novsie a bezpecnejsie...


Prečo? Podľa mňa sú E46 v porovnaní množstvom moderných lacných áut v solídnosti a bezpečnosti ešte stále ďaleko vpredu. Navyše to má byť fakt len auto do mesta, na ktorom spraví možno 6.000km ročne, takže toto mi prišlo ako celkom vhodné. Za tú cenu nič lepšie nekúpim a viac sa mi do toho investovať nechce...
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 08:47

Saurus napísal:

Prečo? Podľa mňa sú E46 v porovnaní množstvom moderných lacných áut v solídnosti a bezpečnosti ešte stále ďaleko vpredu. Navyše to má byť fakt len auto do mesta, na ktorom spraví možno 6.000km ročne, takže toto mi prišlo ako celkom vhodné. Za tú cenu nič lepšie nekúpim a viac sa mi do toho investovať nechce...


tak hele, E46 nie je daleko vpredu ani blizko vpredu ani nijako inak vpredu v bezpecnosti v porovnaní s novsimi autami.....a ze sa ti nechce investovat? ver mi ze budes...tak ako pisali chalani, najdi si nieco ine, aut je na trhu po kkt :mrgreen: to jej radsej kup pekneho compacta E46 v tej cene do mesta :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 09:03

jurkyLE napísal:

tak hele, E46 nie je daleko vpredu ani blizko vpredu ani nijako inak vpredu v bezpecnosti v porovnaní s novsimi autami.....a ze sa ti nechce investovat? ver mi ze budes...tak ako pisali chalani, najdi si nieco ine, aut je na trhu po kkt :mrgreen: to jej radsej kup pekneho compacta E46 v tej cene do mesta :thumbup:


Ako som písal, ja E46 porovnávam s lacnými modernejšími autami typu Fabka, Clio, 207 a pod. Myslím, že v porovnaní s nimi je to stále solídne a bezpečné auto. Navyše E46 compact asi tiež nebude o nič výhodnejšia kúpa ako toto.

Každopádne nechám si poradiť, preto som aj založil toto vlákno... takže ak prevážia názory, že E46 už nie, tak kašlem na to. Len potom neviem, čo mám pozerať v tej cene...
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 09:16

porovnavas dve rozlicne triedy aut, cize celeee zle ](*,) preco by compact nemal byt lepsi? od tohto zlepenca bude hocico lepsie :lol:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
upir156
Príspevky: 2314
Registrovaný: 25.11.2012
Kraj: Trnavský

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 09:41

Tak 46-ká je zlá, ale compact Dobrý? Príde mi to ako z kaluže do blata.
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 09:54

Neblazni tu e46 nekupuj. Aby to bolo o.k. tak do toho budes musiet vela nasypat. Manzelke kup maleho swifta je to spolahlive a nema sa co dokazit. Jednoduche svizne auticko nenarocne na prevadzku. A budete vysmiaty...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 09:57

upir156 napísal:
Tak 46-ká je zlá, ale compact Dobrý? Príde mi to ako z kaluže do blata.


Veď práve. Tiež mi to nedáva logiku... v čom je E46 compact lepší od E46 sedan?

Každopádne, rád by som poznal Vaše názory na tento konkrétny kus s mojim popisom hore, nie na E46 ako model.
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 10:00

sandrito napísal:
Neblazni tu e46 nekupuj. Aby to bolo o.k. tak do toho budes musiet vela nasypat. Manzelke kup maleho swifta je to spolahlive a nema sa co dokazit. Jednoduche svizne auticko nenarocne na prevadzku. A budete vysmiaty...


O tom Swifte som tiež svojho času uvažoval, dokonca o novom, keď bola akcia, nie je ale staré bávo bezpečnejšie, ako nový Swift?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 10:18

asi sme sa nepochopili, ja netvrdim, ze compact je lepsi od sedana, len ze za tu cenu ak to chces pre zenu do mesta, zozenies pekneho compacta, ba aj lacnejsie ( myslim, ze pre zenu postacujuce auto do mesta ) :thumbup:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
sandrito
Príspevky: 1922
Registrovaný: 29.8.2012
Auto: BMW e61 530d LCi
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Poprad

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 11:50

Saurus napísal:

O tom Swifte som tiež svojho času uvažoval, dokonca o novom, keď bola akcia, nie je ale staré bávo bezpečnejšie, ako nový Swift?


Tak pozri. Podla mna je e46 ovela bezpecnejsia ako swift. Ale pri kupe auta musis mysliet na prevadzku to znamena spotrebu, co stoji servis aby si tu 46-tku udrzal v dobrom pojazdnom stave. Samozrejme je bezpecnost dolezita, ale je tazko povedat ci ta e46 ochrani lepsie ako swift, lebo stat sa moze hocico to neovplyvnis. Ale swift je oproti e46 detske auticko kde sa ti nema co pokazit a ked aj nahodou za par korun to opravis a jazdis dalsich xxxxx km, kdesto na starej e 46 sa ti moze vysrat hocico a 100.-e sem tam....Osobne ako druhe auto pre zenu by som bez rozmyslania kupil napr swift...Hovorim to z vlastnej skusenosti. Do mojej e46 aby bola bezpecna a v super stave som uz skoro nasypal jedneho swifta kdezto do swifta som len tankoval a menil olej a jazdilo to uzasne samozrejme e46 je kdesi inde O:) Nakoniec som swifta predal jednemu chlapovi, ktorý to chcel pre zenu. Takze asi tak...
Ex:Fiat Punto
Ex:Suzuki Swift
EX:Pugeot 208
VW Passat R6 SFI 4motion
BMW e46 320d
BMW e61 530xd
http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-au ... 96153.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 11:56

Saurus napísal:
nie je ale staré bávo bezpečnejšie, ako nový Swift?

http://www.euroncap.com/en/results/bmw/3-series/15538
http://www.euroncap.com/en/results/suzuki/swift/11026

medzi tymi autami je generacny rozdiel 10 rokov a jedna sa o uplne rozdielne triedy :lol:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 12:31

jurkyLE napísal:
http://www.euroncap.com/en/results/bmw/3-series/15538
http://www.euroncap.com/en/results/suzuki/swift/11026

medzi tymi autami je generacny rozdiel 10 rokov a jedna sa o uplne rozdielne triedy :lol:


Ty vole, tak to čučím! To by som v živote nepovedal! :shock:
 
Užívateľov profilový obrázok
Saurus
Autor témy
Príspevky: 340
Registrovaný: 13.2.2008
Auto: Konečne nové 🤓
Kraj: Trenčiansky

Re: E46 316i

Sobota, 17. Októbra 2015, 12:37

sandrito napísal:

Tak pozri. Podla mna je e46 ovela bezpecnejsia ako swift. Ale pri kupe auta musis mysliet na prevadzku to znamena spotrebu, co stoji servis aby si tu 46-tku udrzal v dobrom pojazdnom stave. Samozrejme je bezpecnost dolezita, ale je tazko povedat ci ta e46 ochrani lepsie ako swift, lebo stat sa moze hocico to neovplyvnis. Ale swift je oproti e46 detske auticko kde sa ti nema co pokazit a ked aj nahodou za par korun to opravis a jazdis dalsich xxxxx km, kdesto na starej e 46 sa ti moze vysrat hocico a 100.-e sem tam....Osobne ako druhe auto pre zenu by som bez rozmyslania kupil napr swift...Hovorim to z vlastnej skusenosti. Do mojej e46 aby bola bezpecna a v super stave som uz skoro nasypal jedneho swifta kdezto do swifta som len tankoval a menil olej a jazdilo to uzasne samozrejme e46 je kdesi inde O:) Nakoniec som swifta predal jednemu chlapovi, ktorý to chcel pre zenu. Takze asi tak...


Ešte aby som to upresnil, žena bude jazdiť často aj malou 6r., takže compact ani nič 3-dverové neprichádza do úvahy. Preto aj v prvom rade riešim bezpečnosť. Ale pravda je, že zanovný Swift bude určite spolahlivejší a vhodnejší do mesta, ako stará E46. Táto konkrétna ma zaujala preto, že je za prijateľnú cenu, nemá veľký nájazd, a vyzerala byť v dobrom stave. Po zhliadnutí tých nárazových testov ale na tú E46 fakt asi prdím...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných