... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

E60 535d - diferencial v tahu?

Pondelok, 28. Septembra 2015, 16:27

Ahojte, mam E60 LCI, 535d, 09/2009, momentalne 184 tkm. Pred asi mesiacom a 600 km som v ramci pravidelnej udrzby nechal vymenit v Automotive BA olej v zadnej rozvodovke (diferenciali). Ziadne problemy som nemal, len preventivne. Olej v prevodovke som menil uz skor.
Po prejdeni cca 300 km som mal malu nehodu (naraz ineho vozidla v malej rychlosti do pravej strany), vymenene PP, PZ dvere, prelakovany prah a zadny blatnik, mal som mierne suchnute aj prave zadne koleso ale to bola iba otreta farba, stacilo pretriet a na kolese ziadne skody. Po nehode som presiel cca 300 km a dal auto opravit v Automotive. Minuly piatok som si ho bol vyzdvihnut a cez vikend som sa na nom previezol cca 10 km, problem ktory mam, je piskanie diferencialu. Viac menej od rychlosti cca 50 km je to take klasicke kovove hvizdanie ako ked ide vlak cez vyhybku. Zaznamenal som to aj priamo po nehode, ale vtedy som si myslel, ze to je aerodynamicky hluk z ohnutych dveri.
Dnes som to bol reklamovat u Automotivu, dali sme auto na zdvihak a hluk je naozaj vyrazny z diffu, takisto bol celkom horuci, po prejdeni cca 10 km (do servisu a mala skusobna jazda), na moj vkus vyrazne moc, hadam 60 stupnov, tazko sa dala na nom udrzat ruka. Technik sa mi dusoval ze olej vymenili spravne (vytiahli cez napustaci srob a doliali po jeho uroven), aj ked podla BMW je napln dozivotna, aj skusil povolit napustaci srob a olej tiekol. Olej bol vymeneny ten co predpisuje BMW, myslim 1l napln.
Momentalne situacia je taka ze bude dodatocna obhliadka z poistovne, ci moze byt poskodeny diferencial narazom, ak ano, dufam ze pojde vymena. Ak nie, oprava alebo vymena.


Moje otazky:
- myslite ze dovodom moze byt zla vymena oleja alebo jeho male mnozstvo (mne to najskor vychadza tak, ze tam oleja nie je dost a niektore casti sa nemazu) alebo mozne poskodenie pri naraze? Myslim ze Automotiv nebude mat vela skusenosti s vymenou oleja v diffe ale co sa uz len tam da pokazit, odsat stary, naliat novy, zatvorit.
- mate niekto skusenosti s opotrebovanim diferencialu? Na tie km (a moj jazdny styl je pokojny, skoro vsetko dialnica, nikdy nie hnat auto na doraz) by podla mna mal drzat.
- novy stoji 2200 EUR+robota, za tie peniaze si dam radsej spravit repas, poznate niekoho, kto by to vedel spravit dobre?
- akakolvek uzitocna rada alebo nazor pomoze, dakujem
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Streda, 30. Septembra 2015, 15:27

Si si isty, ze piska diferak? meni sa piskanie pri pridani/ubrani plynu?

Pokial viem, olej v diferenciali sa meni tak, ze sa vypusta srobom na spodku a nie vytahuje hadickou... ale mozno to na tvojom je inak..

Narazom to podla mna nemoze byt, lebo skor by sa ti ohlo nieco na zadnej naprave a az tak by diferencial dostal ranu... ale urcite to skus prehnat cez poistku, mozno motyka vystreli :)

Olej ma ist 75w90 a ked vytekal cez napustaci srob, tak ho urcite neni malo.... do 3er ide viac ako 1 liter, tak predpokladam, ze aj do 5er, ale tym, ze ti ho nevypustili ale len odsavali, tak je dost mozne ze nevysiel vsetok olej

Pokial viem, diferak sa hreje, cize na tom neni nic velmi cudne... ale neviem nakolko sa az hreje a kedy to uz nieje "zdrave"
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Štvrtok, 1. Októbra 2015, 09:33

alfi666 napísal:
Si si isty, ze piska diferak? meni sa piskanie pri pridani/ubrani plynu?

Pokial viem, olej v diferenciali sa meni tak, ze sa vypusta srobom na spodku a nie vytahuje hadickou... ale mozno to na tvojom je inak..

Narazom to podla mna nemoze byt, lebo skor by sa ti ohlo nieco na zadnej naprave a az tak by diferencial dostal ranu... ale urcite to skus prehnat cez poistku, mozno motyka vystreli :)

Olej ma ist 75w90 a ked vytekal cez napustaci srob, tak ho urcite neni malo.... do 3er ide viac ako 1 liter, tak predpokladam, ze aj do 5er, ale tym, ze ti ho nevypustili ale len odsavali, tak je dost mozne ze nevysiel vsetok olej

Pokial viem, diferak sa hreje, cize na tom neni nic velmi cudne... ale neviem nakolko sa az hreje a kedy to uz nieje "zdrave"


Cau Alfi, diky za prispevok, ano olej bol vypusteny vypustacim srobom, ale nie je uplne na dne, takze treba odsat aj zvysky. Ani ja si nemyslim ze to mohlo byt narazom, ale necham to rozhodnut poistovakom, skor sa mi nezda ta vymena. Ja som pri vymene oleja nebol, iba co som sa o tom bavil s prijimacim technikom. Nemyslim si ze piskanie diffu by malo na svedomi vela oleja, skor malo.

Kazdopadne, vidim ze tu zrejme vela ludi nemeni olej v rear diffe. Podla mojho googlenia na internete http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5 ... hange.html
je spravna procedura po napusteni popisana tam, vratane pomaleho jazdenia pre premazanie vsetkych casti. autor pise ze kovove zvuky mozu zmiznut az po cca 1000 km.
Zaujimali by ma vase skusenosti, respektive skusenosti niekoho kto menil olej. neverim ze ludia jazdia 400 tkm bez vymeny oleja.
 
Užívateľov profilový obrázok
Mishroom
Príspevky: 1293
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e39 ze Stupavy
Kraj: Banskobystrický

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Štvrtok, 1. Októbra 2015, 15:36

Ja som menil cca 25000 dozadu olej v diffe na e65 a nevydavalo to ziadny zvuk ani bezprostredne po vymene...... pocitovo sa nic nezlepsilo ani nezhorsilo, len dobry pocit, ze na to nemusim myslet.
Nevirm kolko voslo oleja ale kupovali sa 2x litrove flase takze viac nez liter...
Cafte
 
Stanley530xd
Príspevky: 52
Registrovaný: 16.6.2012
Auto: BMW E61, 530xd, 2007
Kraj: Nitriansky

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Piatok, 2. Októbra 2015, 05:41

Nazdar.
Ja som menil všetky náplne hneď po kúpe auta. Olej sa vypúšťal nie odsával. Po výmene žiadna zmena, ktorú by som zaznamenal.

Ja by som tlačil poisťováka na výmenu difu, treba tvrdiť, že to pred nehodou nerobilo.
Držím palec. :D
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Pondelok, 5. Októbra 2015, 11:49

Stanley530xd napísal:
Nazdar.
Ja som menil všetky náplne hneď po kúpe auta. Olej sa vypúšťal nie odsával. Po výmene žiadna zmena, ktorú by som zaznamenal.

Ja by som tlačil poisťováka na výmenu difu, treba tvrdiť, že to pred nehodou nerobilo.
Držím palec. :D


Dakujem za feedback, budem to skusat. Urcite to pred nehodou nerobilo tak aby som si to vsimol. A pred nehodou som cestoval sam 300 km v kuse, urcite by som to pocul.

Zda sa mi nerozumne vymienat cely diff, na druhu stranu autorizovany servis ho rozoberat nebude, maximalne co mozem skusit je znova vymenit cely olej, olej chcem dat skontrolovat ci sa tam nenachadzaju nejake nepatricnosti (ina farba, znamky opotrebovania, rozpustene usadeniny, kovove piliny, etc), ale nic ine sa na nom asi neda spravit. Na druhu stranu, spomenul som si ze pri vymene oleja bol aj diff pretesneny, lebo boli na nom znamky oleja (ziadne kvapky na podlahe, ani nic podobne ale olejova mapa ako zaschnuty olej na spodnej strane diffu, takze preventivne som ho dal pretesnit. Parkujem dlhodobo v garazi a na podlahe som nenasiel nikdy ani kvapku (aj ked auto stalo dajme tomu mesiac v kuse), takze to bolo skor kvoli dobremu pocitu, ked uz som vymienal olej. Rozmyslam, ci pretesnenie nemoze mat suvis, zrejme ho asi vyberali. Spytam sa.

Kazdopadne, zda sa mi vela penazi vymienat diff ak neviem v akom stave je, zrejme ho treba otvorit a skontrolovat vizualne. Neviete odporucit nejaku dobru firmu, na ktoru sa da spolahnut? Pripadne aby spravila aj repas?
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Streda, 7. Októbra 2015, 18:25

Stanley530xd napísal:
Nazdar.
Ja som menil všetky náplne hneď po kúpe auta. Olej sa vypúšťal nie odsával. Po výmene žiadna zmena, ktorú by som zaznamenal.

Ja by som tlačil poisťováka na výmenu difu, treba tvrdiť, že to pred nehodou nerobilo.
Držím palec. :D


Dakujem za drzanie palcov, ale nepomohlo, poistovna plnenie zamietla, ani sa im necudujem. Pozeram teraz nejakeho schopneho cloveka na zistenie chyby a pripadnu opravu, poznate niekto pana Taboru? (http://www.opravy-prevodoviek.sk/o-mne.html) Myslim ze by som kontaktoval jeho, ale nic som o nom nepocul.

Dik za rady.
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Streda, 21. Októbra 2015, 09:48

alfi666 napísal:
Si si isty, ze piska diferak? meni sa piskanie pri pridani/ubrani plynu?

Pokial viem, olej v diferenciali sa meni tak, ze sa vypusta srobom na spodku a nie vytahuje hadickou... ale mozno to na tvojom je inak..

Narazom to podla mna nemoze byt, lebo skor by sa ti ohlo nieco na zadnej naprave a az tak by diferencial dostal ranu... ale urcite to skus prehnat cez poistku, mozno motyka vystreli :)

Olej ma ist 75w90 a ked vytekal cez napustaci srob, tak ho urcite neni malo.... do 3er ide viac ako 1 liter, tak predpokladam, ze aj do 5er, ale tym, ze ti ho nevypustili ale len odsavali, tak je dost mozne ze nevysiel vsetok olej

Pokial viem, diferak sa hreje, cize na tom neni nic velmi cudne... ale neviem nakolko sa az hreje a kedy to uz nieje "zdrave"


Cau, len maly update:
na mojom diffe (mal by byt pouzity aj v LCI E61 530xd a LCI E61 535d) nie je napustaci a vypustaci srob, je tam iba 1, ktorym sa olej vytahuje aj napusta. Vid napriklad prilozene foto. Tento diff je optimalizovany na spotrebu a zaroven sa ani tak nehreje ako predchadzajuce, preto napriklad ani nema chladic.

Podla rozhovorov s ludmi co o tom nieco mozu vediet a mudrosti z internetu, to narazom urcite nebude. Stava sa, ze sa stav diffu zhorsi po vymene oleja, alebo jednoducho iba opotrebovanim. Nie je to caste, ale stava sa. Dokonca aj v zaruke. Byvaju to bud loziska, alebo co je horsie a neopravitelne, unava materialu a lomy na ozubeni, ktore zanesu ulamany material do ozubeni a lozisk. BMW v takom pripade meni cely diff.

Vymena oleja vacsinou stav diffu nezlepsi, ani nie je bezne aby sa olej opotrebovaval a teda bez vymeny oleja mal diff nejake problemy -> teda riesenie je asi olej radsej nemenit.

Normalne sa diff hreje tak ako som ho mal zahriaty po cca 5 km jazde - do tych 60/70 C. V ziadnom pripade by nemalo dochadzat k prehriatu diffu a znehodnoteniu oleja. V takom pripade by uz bol diff po smrti vinou trenia, ktore sposobilo prehriatie.

Odporucany sposob vyriesenia problemu je jednoducho pouzit druhy diff, bud novy alebo jazdeny, ja osobne kupujem jazdeny diff z Nemecka, koncom tyzdna ho hadam prehodim a uvidim co sa vyriesilo. Stary si len pre spokojnost duse rozoberiem a pozriem sa co je vnutri. Tento tyzden som spravil test jazdu cca 600 km po dialnici a cca 100 km po okreske, zvuky sa zmenili z piskania na nizsie polozeny hukot ale stale pretrvavaju. Ak ma niekto zaujem vypocut si ho, tak v Bratislave kludne preveziem po obchvate, staci PM.
Prílohy
bmw.diff.jpg
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Utorok, 27. Októbra 2015, 20:30

Tak len maly update:

Kupil som jazdeny diff z Nemecka za 300 EUR, podla predajcu mal mat do 50 000 km, no uvidime. Vcera mi ho v Servis Motive (stary Automotiv) vymenili, vratane oleja, podla BMW tam davaju 75W-140, ja som do povodneho diffu daval 75W-90. Kazdopadne podla vsetkeho co viem, olejom to nemohlo byt. Servis Motiv mi hovoril ze oni uz nizsiu viskoznu triedu ako 140 nedavaju. Vymena vratane nejakych drobnosti navyse za cca 100 EUR.

Zda sa ze pomohlo, auto je znova tiche. Takze dufam ze uz bude bezproblemov.
Naposledy upravil/-a local v Streda, 28. Októbra 2015, 11:11, upravené celkom 1 krát.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Streda, 28. Októbra 2015, 09:29

super :thumbup:

Moj dif huci tiez a uz mam pripraveny druhy.. len sa nevladzem dostat k vymene :)
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
local
Autor témy
Príspevky: 298
Registrovaný: 6.6.2009
Auto: nonBMW
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Streda, 28. Októbra 2015, 11:01

Este drobnost, stary huciaci diff mam este doma v garazi, ak by sa niekomu zisiel, darujem, pre mna ma cenu srotu. chcel som si ho odviezt domov na Oravu a rozobrat, ale ako sa poznam, sa k tomu do jari nedostanem. Staci PM.
alfi drzim palce pri vymene.
 
Matej G
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Pondelok, 18. Apríla 2016, 20:44

Nazdar. Mám otázočku. Takže podľa toho čo tu čítam, pokiaľ mi nič nehuči tak olej v diffe nemusím meniť vôbec? Je pravda že podľa výrobcu je ten olej doživotný? Ďakujem
 
tomikadze
Príspevky: 1039
Registrovaný: 10.8.2010
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Utorok, 19. Apríla 2016, 08:42

ano olej je dozivotny....presne asi tak dozivotny ako je v automate ...
 
Matej G
Príspevky: 159
Registrovaný: 22.2.2016
Kraj: Bratislavský

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Utorok, 19. Apríla 2016, 20:55

tomikadze napísal:
ano olej je dozivotny....presne asi tak dozivotny ako je v automate ...


Aha, takže zrejme nie
 
vladoslavo
Príspevky: 747
Registrovaný: 8.11.2012
Auto: E61, 525 d, LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: E60 535d - diferencial v tahu?

Utorok, 19. Apríla 2016, 21:01

Mna by zaujimalo, ze v com su ine tie diffy co sa hreju a maju to rebrovanie na chladenie oproti tomuto s jednou napustacou skrutkou?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných