... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

obchodna sekcia
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Ojazdene BMW z Polska

Utorok, 1. Septembra 2015, 18:52

Zdravim,

uz dlhsie hladam e46 330i a jeden kus, ktory dost dobre zodpoveda mojim predstavam som nasiel v Polsku. Nastastie som to k autu nemal daleko, tak som ho teraz v nedelu bol pozriet. Celkovo sa mi auto velmi pacilo, sice nie som mechanik, ale co sa dalo zistit mojim laickym pohladom, tak to vyzeralo dobre a aj celkovo auto jazdilo velmi dobre.
Samotne auto by som bral hned, ale ako to uz byva zvykom, pri obchodovani s Poliakmi musi byt clovek velmi opatrny, pretoze dokazu klamat ako nikto.

Zaujimalo by ma teda ako je to vlastne s prihlasovanim auta v Polsku. Majitel povedal, ze on osobne auto doviezol z Nemecka. Robi sa teda aj v polsku nejaka kontrola originality? Viem si nejakym sposobom skontrolovat ci auto nebolo kradnute, alebo ci na nom nie je leasing a podobne?

Pretoze nemam s tymito vecami skusenosti a rad by som si auto preveril ako sa len da. Vie mi tu niekto poradit co vsetko by som si od toho Poliaka mal pytat?

Diky

robo
 
NeutroN
Príspevky: 23
Registrovaný: 30.8.2015
Kraj: Bratislavský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Utorok, 1. Septembra 2015, 19:58

Kopec tychto veci sa da skontrolovat podla VINka (navod je tu na fore), ale neviem ci sa to netyka len aut prihlasenych v SR. Neviem ci existuju podobne stranky aj v Polsku.
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Utorok, 1. Septembra 2015, 20:55

Jj, snazim sa nieco najst, kde by sa dalo nieco zistit online cez vin a teraz sa mi nieco podarilo najst.
Kebyze tym niekomu pomozem, tak tu najdete nejake info o polskych autach: https://historiapojazdu.gov.pl/
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Ojazdene BMW z Polska

Utorok, 1. Septembra 2015, 22:42

mam pre teba tri rady:

1. skus sa s Poliakom dohodnut na KO v SR, ze po jej absolvovani auto kupujes
2. stolencars.eu
3. cebia.cz/autoDNA

potrvdzujem, ze moje ukradnute auto sa v tychto databazach NACHADZA
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ojazdene BMW z Polska

Streda, 2. Septembra 2015, 07:02

superobo napísal:
Viem si nejakym sposobom skontrolovat ci auto nebolo kradnute

kto by uz kradol E46?
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Streda, 2. Septembra 2015, 07:41

PeqpeK diky, prehnal som to cez tie stranky a vyzera byt vsetko v poriadku. A s tou kontrolou originality na SVK je dobry napad. Len si myslim, ze bude problem sem Poliaka dotiahnut.

Inak z tej polskej stranky sa mi podarilo vytiahnut historiu vozidla, vsetko vyzera byt ok az na jednu vec. Vozidlo bolo dovezene do Polska 01/2011, ale prihlasene az 07/2011. Toto sa mi vidi velmi podozrive, ze preco niekde len tak pol roka stalo (vid priloha).
Prílohy
HistoriaPojazdu_BMW_20150901_215218.pdf
(113 KiB) 96 stiahnutí
 
Užívateľov profilový obrázok
jkk
Príspevky: 2867
Registrovaný: 4.8.2012
Auto: E91 330xd
Kraj: Bratislavský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Streda, 2. Septembra 2015, 08:46

lebo bolo dovezen na kseft a prihlasil si ho az kupujuci po pol roku? nic zvlastne
EX: E91 330xd `08
EX: E46 330i `00
EX: E46 323i `99

Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Streda, 2. Septembra 2015, 09:06

jasne, aj tak to mohlo byt (aj ked majitel tvrdil, ze on osobne ho priviezol z nemecka). ale mohlo to byt aj tak, ze z nemecka ho doviezli burane a pol roka ho davali dokopy :D
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7481
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Ojazdene BMW z Polska

Streda, 2. Septembra 2015, 09:17

superobo napísal:
jasne, aj tak to mohlo byt (aj ked majitel tvrdil, ze on osobne ho priviezol z nemecka). ale mohlo to byt aj tak, ze z nemecka ho doviezli burane a pol roka ho davali dokopy :D

ci bolo burane uz zistis na mieste...
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 08:09

poliak s kontrolou originality na svk suhlasil, takze parada, asi fakt nema co skryvat :mrgreen:

viete mi poradit co vsetko mi k tomu vlastne treba, aby cely predaj a nasledne prihlasenie vozidla prebehlo v poriadku (v pripade, ze auto prejde v pohode cez originalitu)?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 08:17

1. tak na originalitu potrebujes uradny preklat technickeho preukazu, jedine ak dovezies auto z CZ tak ho nepotrebujes
2. po KO potom kupnu zmluvu, v slovencine samozrejme, absolvovat TK a EK ( dostanes len protokoly )
3. nasledne na Obvodny urad vypisat ziadost, dolozit doklady a k ziadosti pripojiť šek o zaplateny poplatku do recyklacneho fondu a uz len cakat
4. potom dostanes na OÚ velky TP, uzavries zakonnu poistku niekde len na VIN ( SPZ doplnis po prihlaseni na DI ) a stym pôjdes auto prihlasit na DI, kde dostanes znacky a maly TP postou
5. nasledne ked budes mat znacky pôjde na administrativnu TK a EK, cize ti daju nalepky a kartičky.

dufam, ze som na nic nezabudol

Toto vsetko ta bude stáť nejakych 400 Eur. :roll:

jooj a zabudol som esšte na ficodaň, v tvojom pripade to bude 170kW, cize peknych 1 397 Eur :lol: :lol:
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 08:43

vdaka za super info :thumbup:

a ten preklad TP musi byt urobeny pred originalitou hej? bez toho sa to neda? resp nevedia ten preklad urobit priamo na prevadzke kontroly originality?

a este by ma zaujimala jedna vec. predpokladam, ze poliak musi auto v polsku odhlasit. takze po absolvovani kontroly originality sa musi vratit naspat do polsky, aby auto odhlasil? alebo sa to da vsetko vybavit uz u nas na svk?
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 08:49

lenze na KO musis predlozit original polsky TP kde je zapisana odhlaska na teba plus uradny preklad toho TP hmmm, cize postupom aky pises to urcite nepôjde :roll:
http://www.ko.sk/Home.aspx?Menu=id:JDV&lng=SK
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320
 
superobo
Autor témy
Príspevky: 24
Registrovaný: 2.6.2015
Auto: bmw e90 330d lci
Kraj: Prešovský

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 09:21

tak to teda neviem, to mi poradil trochu vyssie PeqpeK. najlepsie by bolo keby sa on vyjadril.
 
Užívateľov profilový obrázok
jurkyLE
Príspevky: 3091
Registrovaný: 17.7.2009
Auto: Volvo XC90 + BMW X5
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Levice

Re: Ojazdene BMW z Polska

Štvrtok, 3. Septembra 2015, 09:23

superobo napísal:
tak to teda neviem, to mi poradil trochu vyssie PeqpeK. najlepsie by bolo keby sa on vyjadril.

neviem co ti poradil pepek ale na KO musis prist s autom a odhlasenym zahranicnym TP, resp ak v tej ktorej krajine maju velky a maly tak s obidvoma :^o
Pozn.: a to ze ta to prihlasenie vyjde okolo 1800-1900 Eur ti nevadi? to musi byt velmi lacna 330i ked sa to oplati dotiahnuť na SK :-k
Ex Mercedes CL500
Daily Fabia RS
Mercedes SLK 320

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných