... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Geril
Autor témy
Príspevky: 30
Registrovaný: 28.1.2014
Kraj: Bratislavský

BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 30. Marca 2015, 19:07

Zdravím, potreboval by som vymeniť predné kotúče a brzdové platničky ale neviem sa dostať k rozmerom. Našiel som napr tieto http://prebmw.sk/brzdove-kotuce-ate-pre ... 34596c6675 . No chce to odo mňa rozmer a fakt netuším ktorý mám zvoliť. Rok výroby je 2008 - 116i . Pri brzdových plantničkách mám podobný problém: http://prebmw.sk/brzdove-platnicky-ate- ... 00994c6675 Je tam viac modelom 116i na výber. V servise mi bolo povedané aby som kúpil aj snímač opotrebenia, mysleli toto: http://prebmw.sk/snimac-opotrebenia-brz ... 92502c6675 ? Ďakujem.
 
Užívateľov profilový obrázok
kamil9
Príspevky: 688
Registrovaný: 23.8.2011
Auto: BMW i3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Tulčik

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Utorok, 31. Marca 2015, 15:24

Posli mi VIN a napisem ti rozmery
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 04:18

Vie niekto poradit ake dat na jednotku?
Celu noc citam a hladam ze co sa dozviem no na kazdu znacku som nasiel zle ale aj dobre reakcie takze fakt netusim ze co tam dat. Povodne som chcel dopredu kotuce origo bmw a dosky ate ceramic a dozadu klasicke ate kotuce a aj dosky. No docital som sa vela veci a fakt neviem co tam dat. Jedny pisu na platne ate ceramic ze za mokra nebrzdia, pretazuju kotuce potom sa zvlnia, maju slaby brzdny nabeh a podobne dalsi zase tvrdia ze brzdny ucinok zacina skor, zvlnene kotuce nemaju, na mokre nemaju ziadny problem a brzdi to tak isto... Kotuce tak isto niektory odporucaju origo bmw iny zase tvrdia ze to je zbytocne predrazene a staci aj lacnejsia alternativa... Klasicke kotuce ate ze sa velmi casto zvlnia a su na figu...to iste aj textar zimmerman... Fakt ako ked clovek cita a snazi sa nieco zistit zostane este viac nerozhodny ako bol na zaciatku... Vie sa tu k tomu niekto vyjadrit? A napisat nejaku osobnu skusenost a realny postreh?
 
undy
Príspevky: 2194
Registrovaný: 14.11.2008
Auto: Xxxxxx
Kraj: Zahraničie

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 07:42

Budem písať vlastné skúsenosti X5 E70. Okrem originálnych kotúčov a platničiek už nikdy nič nedám. Keď som auto kúpil , malo už menené kotúče TRW, platničky si nepamätám- triaslo to. Dal som nejaké neorigo kotúče a platničky / nepamätám značku/ po cca 5000 km trasenie. Po osústružení detto za 5000 km. Kúpil som zimmerman dierované+ textar platničky, údajne spoľahlivá kombinácia, po 5000 trasenie. Potom som dal povymienať v BMW náboje, kotúče, platničky, ramená, čapy, všetko originál. Po 5000 km---trasenie. Zistil som náhodou, že mi tam nechali tie textar platničky, aj keď na faktúre boli originály, ktoré som aj zaplatil...bez ospravedlnenia mi poslali nové orig. platničky. Dnes dám osústružiť tie kotúče /môžu mať cca 6-7000 km a dám tam konečne aj orig platničky. Z viacerých zdrojov som počul, že jedine toto je správna kombinácia a aj tomu začínam veriť a dúfam, že bude konečne pokoj. Mal som predtým viac aút, pri žiadnom som nikdy podobný problém nemal, takže vo mne asi snáď chyba nebude. Moja rada teda znie: jedine originál a z BMW aby sa znížila šanca fake výrobkov.
 
Užívateľov profilový obrázok
FreeMaroStyle
Príspevky: 379
Registrovaný: 9.6.2011
Auto: BMW 118d M-packet
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: P.Bečva

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 15:24

Odjezdil jsem kotouče MtecBrakes.co.uk z anglie, kdyby jsi chtěl, můžu ti je doručit. Mám na nich najeto 60000km a teď dojíždím desky, kotouče jsou sjeté asi tak o 1mm z každé strany, mechanik říkal, že klidně můžu dát ještě jedny desky, ale dneska jsem objednal kotouče nové.
Desky jsem měl ATE, obyčejné, za celou dobu bez problému, vypadají superně, nejsou vůbec orezné protže jsou v povrchové úpravě a designu jaký si zvolíš. nejsou přepálené, nejsou křívé, pohoda. Zadní ještě nechávám to mi píše do výměny 43000km.
Desky mě sraly jen že špinily kola, teď jsem objednal EBC BlackStuff, co by měly špinit míň a být lepší než OEM, jsou taky za dobrou cenu.

http://carinstyle.cz/bmw116i/1272-bmw-1 ... e-mtec1302

Na fotky jak vypadjí se můžeš podívat u mě v témě.
exVw Corrado 1.8i G6o
exVw Golf IV 1.9TDi PD
BMW 118d M-Paket
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
FreeMaroStyle
Príspevky: 379
Registrovaný: 9.6.2011
Auto: BMW 118d M-packet
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: P.Bečva

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 15:26

undy napísal:
Budem písať vlastné skúsenosti X5 E70. Okrem originálnych kotúčov a platničiek už nikdy nič nedám. Keď som auto kúpil , malo už menené kotúče TRW, platničky si nepamätám- triaslo to. Dal som nejaké neorigo kotúče a platničky / nepamätám značku/ po cca 5000 km trasenie. Po osústružení detto za 5000 km. Kúpil som zimmerman dierované+ textar platničky, údajne spoľahlivá kombinácia, po 5000 trasenie. Potom som dal povymienať v BMW náboje, kotúče, platničky, ramená, čapy, všetko originál. Po 5000 km---trasenie. Zistil som náhodou, že mi tam nechali tie textar platničky, aj keď na faktúre boli originály, ktoré som aj zaplatil...bez ospravedlnenia mi poslali nové orig. platničky. Dnes dám osústružiť tie kotúče /môžu mať cca 6-7000 km a dám tam konečne aj orig platničky. Z viacerých zdrojov som počul, že jedine toto je správna kombinácia a aj tomu začínam veriť a dúfam, že bude konečne pokoj. Mal som predtým viac aút, pri žiadnom som nikdy podobný problém nemal, takže vo mne asi snáď chyba nebude. Moja rada teda znie: jedine originál a z BMW aby sa znížila šanca fake výrobkov.


Na X6 E71 40d jsem teď osazoval taky MtecBrakes co jezdím já a za 7000km co má najetých s deskama EBC RedStuff si to hodně pochvaluje, brzdí o dos líp než origo a vypadají dost dobře ;)
exVw Corrado 1.8i G6o
exVw Golf IV 1.9TDi PD
BMW 118d M-Paket
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
matus699
Príspevky: 409
Registrovaný: 5.7.2014
Auto: e46 e87 e90 f31
Kraj: Trnavský

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 16:27

prave preto ze som toho precital vela tak som myslel tak ako som pisal ze origo kotuc a k tomu ate ceramic... aj na tie ebc som nasiel vela zlych ohlasov ale tak isto aj na tie ate... ono to je asi fakt loteria 1 je s nimi spokojny 2hy nato nadava a uz nikdy nechce vidiet... fakt neviem dal som si pozistovat ceny mozno od toho sa odrazim... FreeMaroStyle kolko vidu tie co spominas? ked tak napis do spravy keby si nechcel pisat sem.

sem dam jeden odkaz o tych ate
http://motofocus.sk/technika/4361,jsou- ... erformance
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12256
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: BMW 1 kotúče a platničky

Pondelok, 8. Februára 2016, 22:44

Ebc jazdim uz 5rokov a nic mi lepsie neubrzdilo moju 330konovu dvojtonovu obludu....
Prílohy
image.jpeg
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných