... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
bmwtt.sk
 
davtex
Autor témy
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

[E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 02:40

Druhy motor
Nove ojnicne loziska
Nove hlavne loziska
Nove rozvody - boli na druhom motore
Hlavy - sedla, gufera, zarovnanie, ventily - http://servishlav.sk/ - maximalna spokojnost
Nove tesnenia pod halvu, sroby
Olejove cerpadlo - odskusane prislo s druhym motorom
Nove tesnenia vsetkycyh deklov, rozvodu vody, rozvodu oleja, vyfuku, sania atd.
Nove silentbloky vyfuku(netusim), diferaku(BMW) a prevodovky(BMW) a motora(Lemforder)
Nova spojka(predosly majitel) + spojkove lozisko(Sachs) -
Druhe skrtiace klapky(z druheho motora) + navrtane trysky LPG
Nove simeringy diferaku -
Novy homokinetak + stredove lozisko -
DSC_0104.JPG


Kriticke veci:
Unik oleja na 2 miestach
Nefunkcne senzory vacky
Nefunkcny vanos
Naposledy upravil/-a davtex v Utorok, 7. Júla 2015, 14:16, upravené celkom 7 krát.
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
 
Užívateľov profilový obrázok
Lipo69
Príspevky: 1278
Registrovaný: 30.9.2011
Kraj: Žilinský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 06:23

Waw gratulujem :thumbup:

M5 je proste M5, opravi nech mas co najskor z krku a nech si mozes co najskor auto uzivat.

Kolesa nevidim presne ci su to tie origo z E39 M5 ale ak ano tak rozhodne by im viac slusilo povodna farba, na modru krasne pasuju aj gunmetal ale to uz nie je pre kazdeho.

Som zvedavy na dalsie foto.
F11 530 dx
Ex E60 530 xi fl
Ex E46 320 d fl

I call my car the pussy wagon, because it's where I go to cry
 
davtex
Autor témy
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 07:37

JJ, su to originaly kolesa. Tez nie som zastancom ciernych, no k autu to celkom pasuje a vzhladom na to, ze je kopec inych veci kde budu tiect peniaze a na to, ze lak na tych kolesach je v mozno 99% stave, to tento rok riesit urcite nebudem.
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
 
wladas47
Príspevky: 421
Registrovaný: 9.8.2012
Auto: 318iS
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 14:58

:thumbup: palec hore za disky...repliky týchto diskou mam na mojom v 17-kach
Ex Mazda RX-7 FC

Amalka 318is http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318is-wladas47-t69021.html
/filter Green/cat MagnaFlow/exhaust Simons/underpulley RUFF/alu cooling/EVANS Coolants/brake Zimmermann 300x22/

Predám http://www.bmwklub.sk/predaj-nd-bmw/vypredaj-veci-e36-t99232.html
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 21:55

Daj sa do kontaktu s Matom Ninajom, tiez je z LM, ma skusenosti s BMW V8 a jeho otec je velky fajnsmeker.

Drzim palce, bude to asi nadlho, treba bojovat.
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:29

Ja by som ti poradil, ale toto je zle forum :D
Predtym ako tam zapojis spat plyn, skontroluj aspon vrch a ked sa budes nudit aj spodok, ojnicne loziska.. nato BMW trpia asi vsetky (M)
 
Užívateľov profilový obrázok
M5port
Príspevky: 520
Registrovaný: 27.4.2010
Auto: E39M5E39535E60M5
Kraj: Košický

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:31

ale nerobte z M5 strašiaka :) napravy rovnake ako každa V8 od E39 , takže nič :) brzdy?? - daju sa kupiť za dobre peniaze, (do 200eur za kus/ate) ,zadne kupoval otec nedavno (zimmermann cenu si teraz nespomeniem ) , a potom už len olej 10w60 ;)

inak auto mal niekedy člen MILANM5 , potom to kupil foxik :) , ale je pravda že peniaze treba mať pripravene stale pri takom aute , pretože stále može niečo vyskočiť do tej otcovej už išlo tiež vela peňazi (ale už bude v 100% stave) :evil:
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:35

Si zajebal, ze kazda v8 e39 - cize 535 a 540 :D
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
M5port
Príspevky: 520
Registrovaný: 27.4.2010
Auto: E39M5E39535E60M5
Kraj: Košický

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:40

napravy maju 535,540 a M5 rovnake 8)
Prílohy
m5.jpg
535.jpg
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:41

Ja viem, narazal som na to, ako si to napisal, ze kazda V8 ako keby je ich 10 modelov :D
banned... ...connecting people :)
 
davtex
Autor témy
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:52

Ok ludia, nehnevajte sa ale premazal som tu vsetko co sa netykalo projektu.

Velmi si cenim rad, ze preco si kupil staru herku, ked si mohol mat za 19,000 + 4000 dovoz a prihlasenie cukrik z Nemecka a podobnych, no obciansky preukaz mam, dokonca aj viem aku mam financnu situaciu a co ma bavi. Keby som chcel a mal na cukrika za 3 nasobnu cenu tak si ho asi kurva kupim nie? Ak mas iny nazor tak chod do volnej diskusie abo o tom pokecame pri pive na zraze alebo si zaloz temu "Co by som spravil keby"

Taktiez dakujem za pitchung na drahy servis M5 od ludi, ktori M5 videli tak akurat na obrazku a 2x na zraze. Snad som svojpravny a pozrel som si co kolko stoji predtym ako som kupoval auto. Normalne sa az cudujem ze sa tu niekto nezacal stazovat, ze to vela zere a ze som si mal kupit Oktafku f TDi bo to malo zere.

Seriozne(vazne teraz) dakujem za info o tom, co sa dialo s autom predtym. Ja si to uvedomujem a budem robit to iste. Je to vyse 400 konova kopa srandy s ktorou sa blbne a obcas aj bura. Ak b mal niekto nejake stare foto tak kludne sem s nim

dodoIPD: kludne pokracuj
Naposledy upravil/-a davtex v Pondelok, 30. Marca 2015, 22:54, upravené celkom 1 krát.
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
 
hrto777
Príspevky: 341
Registrovaný: 11.12.2008
Auto: E38
Kraj: Trenčiansky

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Pondelok, 30. Marca 2015, 22:54

To auto trochu poznám, je to bývalá Milanova M5. Párkrát som sa v tom viezol ale to už bude tak 6-7 rokov dozadu. Nech na nej jazdil ako chcel aj sa o to v tej dobe staral, vyzerala pekne, jazdila a brzdila naozaj perfektne, vtedy ešte mala brzdy od MOV'IT. Myslím, že neskôr dostala celolak, nové brzdy od XYZ, pretože to bola rozumnejšia alternatíva k novým kotúčom a platničkám od MOV'IT, nejaké kolesá, no a samozrejme plyn, pretože na nej jazdil naozaj slušné kilometre. Neviem presne ale zdá sa mi, že to malo "odbrzdených" 420-450 koní... Na plyne podobne...
 
davtex
Autor témy
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Štvrtok, 9. Apríla 2015, 23:38

Takze nosniky pri prevodovke zosilnene, nove centralne lozisko kardanu, nove silentbloky diferaku, novy simering na diferaku, vymeneny olej v diferaku, vymeneny olej v prevodovke, dotiahnute silentbloky motora. Zial odfajcila sa manzeta na tom klbe na kardane pri diferaku, takze je to tam momentalne ako je*acka nasucho :D

V druhom dalsi mesiac ma caka:
- kontrola loziska spojky, spojky, zotrvaku
- vymena klbu(CV joint) na kardane.

Samozrejme cestou zo servisu sa niekde uvolnila tepelna izolacia okolo vyfuku, tak teraz pekne cinkam pri jazde :D, zajtra pozrem na jame.
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
 
Užívateľov profilový obrázok
Sweden
Príspevky: 95
Registrovaný: 22.2.2011
Auto: 645ci(M6p)+e53 4.8is
Kraj: Zahraničie

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Piatok, 10. Apríla 2015, 16:09

Moc pekne Emko ikdyz podle toho co pises tak investice nejaky urcite budou,kazdopadne drzim palce at to jde co nejsnaze a bez vetsiho pruvanu v penezence.Kdyby se ti chtelo zkus se u uvedenych oprav rozepsat treba i o cenach dilu,myslim ze to jsou celkem uzitecny informace neb tady moc majitelu e39 m5 stejne jako na CZ klubu neni a verim ze potencionálni zajemci o m5 by za tyto info byli radi.Az najdu ten spravny kousek jdu do e39 m5 taky,pro me je to nej bmw co kdy sjelo z montazni linky :thumbup:
 
davtex
Autor témy
Príspevky: 217
Registrovaný: 24.11.2014
Kraj: Nitriansky

Re: [E39 M5] Alias kde mi mizne vyplata

Nedeľa, 12. Apríla 2015, 00:44

Tak som sa vozil posledne dni a je to celkom parada, zamrzi to cinkanie z kardanu, no to vyriesim uz coskoro - mam 1 auto na predaj, druhe rozrobene. Par veci co som porobil/vsimol si.

1, Rozobral som cele to Focal audio. Nebolo to robene uplne fusersky, no od poriadnej roboty to ma dost daleko. Nie som ziadny odbornik, no par veci by som ja riesil inac.
- 2 predne kanaly su rozdvojene, idu cez zosik do 4 vyhybiek, kde sa este rozdeluju na High a Low (takze 4 dvere x2) Problem je v tom, ze takymto stylom idu basy do stredobasov v prednych dverach, ktore to jednoducho nezvladaju. Na zosiku je pritom cutoff na maxime(210hz). Z tych origo ciernych dutych plastovych drziakov vpredu bolo zozadu odrezane, takze tie repraky su zozadu len tak v priestore dveri, co tiez nepomaha - rezonuje to jak svina. Predny lavy vyskac sa rozpadol, zadny pravy tiez nehra. Suma sumarum, vidim to na kupu novych vyskacov a nejake megavymysel s tymi stredobasmi. Stredobasy pod zadnym oknom tiez strasne rezonuju.
- 2 zadne kanaly idu cez zosik do dvoch 300W basakov. To je katastrofa sama o sebe - trosku sa mi to podarilo spravit rozobranim a poriadnym pripevnenim, no dobre spravene smejdy hraju stale lepsie. Basaky su pripevnene na tej origo dutine Nokia, ktora vsak asi nie je dimenzovana na taky vykon. Zosik je pritom pripevneny tiez na tej dutine a dvaja maju co robit, aby to cele nadvihli a dali na miesto. Cele to pritom drzi na 2 zarazkach vzadu a 4 srobikoch vpredu.
- ak by sa nasiel v NR niekto kto sa seriozne vyzna do audia v aute tak by som uvital akukolvek pomoc, hlavne poradit co a ako spravit

2, rozobral som cele lave predne dvere - okno von, premazany system stahovania okna. Airbag bol stale na mieste a az na vymeneny vyskac to vyzeralo cele ako nove. Chcel som vymenit aj osuchane tlacitka stahovania okien, zial nevedel som najst tak maly torx aby som to rozobral. Co mi ale bolo divne je, ze v celom aute su plastove vnutorne klucky, pritom v 528i ich mam kovove. V kazdom pripade som mal este kovove z ineho auta tak som ich prehodil. Stahovanie okien, vymenu kluciek budem zajtra robit aj na zvysnych dverach

3, Vymenil som tu hnusnu bielu LED v interierovom osvetleni, vyzeralo to ako v nemocnici a dal tam standartnu zltu. To iste spravim asi aj s ostatnymi - SPZ mozno necham biele LED

4, Prisla mi diagnostika z Ciny, na aute kopa chyb, no vacsina starych - tak som vsetko vymazal a uvidim co to povie zajtra po ~150km co som spravil dnes.

Co ma serie - pocas jazdy ma momentalne stve ten zvuk/vibracia od kardanu, ktora sa bude riesit a skripot zadnych sedaciek + absencia nejakeho AUX. Nastastie mi pride z UK FM transmitter v pondelok ako nudzove riesenie kym to neporiem poriadne. Momentalne tam mam CD plne hiphopu(ktory nepocuvam) od kamosa, CD plne popu od byvaleho majitela(ktory nepocuvam) a samozrejme kvalitne SK radia. Nkdy sa neviem rozhodnut co je mensie zlo :) Takztiez musim tie posledne opravy doriesit s byvalim majitelom.

Vozenie - Presne co som cakal. Huci to, trasie sa to, pali to gumy, spliecha to benzin z vyfuku a to som skratka chcel. Auto smyka trosku viac ako som cakal - uvidime ked obujem letne 275/35. Zvuk je celkom navykovy a huci to nonstop - celkom dobra vec, kedze to cloveka neprovokuje auto vytacat. Pri jazdne "na kokota" mi to papkalo asi 30L(dalo by sa ovel viac), no pri normalnej jazde sa da chodit tak za 18L. Pri normalnej jazde s obcasnym blaznenim je to 20 - 24L. Vsetky hodnoty su uvadzanie pre mesto. Ja dufam, ze sa mi spotreba ustali tak na 23-24L, co s LPG bude podla mna celkom v pohode. Problemom su troska tie brzdy no. V spojitosti s vykonom a faktom, ze som pred tym jazdil 3 roky na 100 konovej motorke to znamena, ze spolubyvajuci ma casto tendenciu pobozkat palubovku :).

Co ma ale dnes nasralo najviac - nefunguje klima. V aute vazne teplo a ten 5L tiez dobre kuri. Snad to bude stacit naplnit a nebude v prdeli kompresor. Taktiez nechapem preco nejde tempomat.

BTW 528i mam stale na predaj. Kupou tohto auta podporite moj projekt M5 :D
IMG_20150411_142514.jpg
Pimped rides:
1999 e39 M5 ala uz som mohol mat Cayman
1996 e39 528iA ala projekt na ktory som sa vykaslal - na predaj za 1500e
2011 Peugeot 5008 1.6 THPala francuzsky Suburban - na predaj za 12500e
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných