... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Autor témy
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

intervaly v BC/Idrive

Štvrtok, 31. Októbra 2013, 10:10

Zdravim idem sa spytat ohladom intervalu napr. brzdovej kvapaliny. V idrive alebo v BC mam interval vymeny 11/2013.. a moja otazka je - viaze sa to na konkretny datum v ramci novembra, alebo auto zacne od 1.11.2013 hlasit vymenu? Auto mam momentalne v servise a mal by som to mat v ramci zarucneho ukonu, len chlapci z BMW nechapu ze clovek nema cas chodit hore dole na 300 krat do servisu a odbili ma, ze mam prist ked si to vypyta auto ak to chcem mat v ramci zaruky.
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: intervaly v BC/Idrive

Štvrtok, 31. Októbra 2013, 10:21

V pamäti auta je nepochybne uložený presný dátum. Konkrétne u brzdovej kvapaliny to môžu byť 2 roky od dátumu výroby resp. od posledného znulovania. Ale kvôli jednoduchosti to zobrazuje len mesiac.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
gassgeber
Príspevky: 129
Registrovaný: 26.11.2012
Auto: bmw 320d touring
Kraj: Trenčiansky

Re: intervaly v BC/Idrive

Štvrtok, 31. Októbra 2013, 10:51

Radost z takeho ochotneho pristupu v servise, ale tak asi sa musis riadit ich pokynmi, aby si nemal komplikacie v ramci zaruky. Logicky a ludsky pristup ide bokom :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
Le Gend
Príspevky: 893
Registrovaný: 31.1.2010
Auto: 250 ciernych ponikov
Kraj: Košický

Re: intervaly v BC/Idrive

Štvrtok, 31. Októbra 2013, 11:53

Auto zobrazuje len mesiac, lebo vyssia presnost je zbytocna, niekto nici auto rychlejsie, iny pomalsie. Auto najprv hlasi vyprsanie intervalu oranzovou ikonkou (tesne pred vyprsanim), potom cervenou (ak uz je po).
 
Užívateľov profilový obrázok
kompre
Autor témy
Príspevky: 899
Registrovaný: 29.10.2012
Auto: ex E90 325i
Kraj: Žilinský

Re: intervaly v BC/Idrive

Štvrtok, 31. Októbra 2013, 12:05

oukej, ja som to chcel len jednym vrzom sfuknut spolu so servisom ineho tak som sa spytal ci je to viazane na mesiac alebo na den, inac by mi to bolo jedno a ked by sa to ohlasilo dal by som brzdovku vymenit. Usetrit cas aj im straveny prijatim auta vypisanim papierov a odovzdavanim, ale pravidla su pravidla!!!
 
xlukas.cz
Príspevky: 123
Registrovaný: 23.2.2013
Auto: BMW 320D touring 07
Kraj: Zahraničie

Re: intervaly v BC/Idrive

Pondelok, 11. Novembra 2013, 21:42

ja sem mel menit brzdovku 3/2013 a auto jezdi dodnes dal. brzdovka je jenom prevence a prkotina.
spis me strasi kontrolka auta na zvedaku. to bude nejaka preventivni kontrola. co to tak asi stoji, pokud to chcu absolvovat?
320D OL E91, touring, 07, 2,0 (120kW), automat
multif. sport volant, alu LM 160, zatm. zrcatko, sport. vyhr. el. sedacky, delena loket. operka, PDC zadní, destovy/svetelny senzor, xenony, klima, tempomat, navi prof., paket licht + advantage + comfort
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: intervaly v BC/Idrive

Pondelok, 11. Novembra 2013, 21:55

xlukas.cz napísal:
ja sem mel menit brzdovku 3/2013 a auto jezdi dodnes dal. brzdovka je jenom prevence a prkotina.
spis me strasi kontrolka auta na zvedaku. to bude nejaka preventivni kontrola. co to tak asi stoji, pokud to chcu absolvovat?

to je iba opticka prehliadka, to zvladnes aj sam, v bmw to tiez nie je nejaka velka polozka
 
Marek-WAR
Príspevky: 487
Registrovaný: 30.12.2011
Auto: BMW E91
Kraj: Zahraničie

Re: intervaly v BC/Idrive

Pondelok, 11. Novembra 2013, 23:44

PeqpeK napísal:
to je iba opticka prehliadka, to zvladnes aj sam, v bmw to tiez nie je nejaka velka polozka

Tak ze mam auto prohlednout a vyresetovat interval? mam asi 280km.
 
barberarot
Príspevky: 67
Registrovaný: 11.10.2011
Auto: BMW 318d
Kraj: Prešovský

Re: intervaly v BC/Idrive

Sobota, 16. Novembra 2013, 13:28

Mne sa dnes stala taka vec.Posunul som interval brzdovej kapaliny ten mi šiel ale brzdove doštičky sa mi uplne vymazali kilometre.A teraz mi svieti v červenom reset ta hodinka sa pretoči ale nenaskoči nič.Cítal som že už sa ked je v červenom ta sa neda resetovať .Len cez diagnostiku.Nič mi pred tím nesvietilo.Dojazd som mal vpredu viac než 20000km a aj na pohlad su doštičky ok.Vzadu mam už mesiac uplne nove.Cidlo som kupil nove ale som ho nemenil lebo stare malo ešte dojaz 9000km menil som kotuče tak som vymenil aj doštičky.
 
FiliposII
Príspevky: 12
Registrovaný: 1.11.2013
Auto: BMW E90 325D
Kraj: Trenčiansky

Re: intervaly v BC/Idrive

Nedeľa, 17. Novembra 2013, 18:29

Pokud se provádí reset už u jetého brzdového čidlo, tak to vždy ukáže 0km, nebo okamžitou výměnu, svítí to myslím červeně, co to přesně píše si nepamatuji.
Nicméně řešení je jednoduché. Už jsem ho kdesi psal. Stačí sundat levé přední, pravé zadní a obě čidla vypojit a projit konektory drátkem (udělat zkrat). Potom provést reset zádku a následně předku. Pak vypnout zapalování. Zapojit opět čidla a zapnout zapalování. Pak se objeví hodnoty z čidel -- tedy těch 20000 pro předek a 9000 pro zadek.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: intervaly v BC/Idrive

Nedeľa, 17. Novembra 2013, 18:48

Marek-WAR napísal:
Tak ze mam auto prohlednout a vyresetovat interval? mam asi 280km.

jo, pozeral by som stav podvozkovych dielov(vole v naprave, v riadeni), brzd (hadice, kotuce, platnicky), motorovy priestor, ci niekde nieco netecie, stav klinoveho remena, nahustenie pneumatic atd...idealne je vycitat aj pamat zavad

toto je skor taka preventivna prehliadka auta
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: intervaly v BC/Idrive

Nedeľa, 17. Novembra 2013, 18:50

barberarot napísal:
Mne sa dnes stala taka vec.Posunul som interval brzdovej kapaliny ten mi šiel ale brzdove doštičky sa mi uplne vymazali kilometre.A teraz mi svieti v červenom reset ta hodinka sa pretoči ale nenaskoči nič.Cítal som že už sa ked je v červenom ta sa neda resetovať .Len cez diagnostiku.Nič mi pred tím nesvietilo.Dojazd som mal vpredu viac než 20000km a aj na pohlad su doštičky ok.Vzadu mam už mesiac uplne nove.Cidlo som kupil nove ale som ho nemenil lebo stare malo ešte dojaz 9000km menil som kotuče tak som vymenil aj doštičky.

to si chcel po tych 9000km na novych platnickach dodatocne menit snimac? podla mna tych 10euro vobec nestoji za to aby si si musel znovu spinit ruky, nedajboze za to este niekomu platil

si usetril! :mrgreen: :thumbup:
 
barberarot
Príspevky: 67
Registrovaný: 11.10.2011
Auto: BMW 318d
Kraj: Prešovský

Re: intervaly v BC/Idrive

Utorok, 19. Novembra 2013, 19:20

Tak tak čidlo som chcel na druhy raz.Už je nahodene lebo o tom skrat finte som nevedel a v bmw ma nabulikal že musí vymeniť .A predne bolo zažrate nešlo vybrať a ked už vyšlo ta sa ulomilo.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných