... všetko o BMW ...

Moderátor: voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:45

futy napísal:
no ja mám teraz pomaly 130t ale vypucované auto mávam pravidelne, interiér stále a vonkajšok podľa počasia, tak to potom nepredám?

Vysvetlim moj uhol pohladu. Ak idem kupovat jazdene auto, jeho vyzor mi vela napovie:
1/ - auto vyzera spinave jak svina
Majitel nemal k nemu vztah a tym padom sa onho ani velmi nestaral, teda mozno ani to nutne minimum (vratane servisovania) co auto potrebuje
2/ - auto je pomerne ciste, teda umyta kasna, interier pekne udrziavany (hoci sem tam nejake smietko); t.j. majitel sa stara azaroven nic nezakryva;
Ked otvorim kapotu, motor nieje cely vypucovany ale cely prestor je pokryty jemnym niekolkotyzdnovym prachom z pouzivania... t.j. motor nepotreboval nejake patch-e tesne pred kupou a je s najvacsou pravdepodobnostou OK a potrebuje len beznu pravidelnu udrzbu
3/ auto vypucovane jak keby prislo prave z vyrobneho pasu
3a/ je to preto ze ludia, aj ked kupuju jazdene auto chcu mat pocit ze kupuju nove
3b/ hygienicke dovody :D
3c/ vypucuje sa aby sa zkrylo v com sa naposledy pred kupou hrabalo... ako make-up na 50-rocnej neveste :D

Ja preferujem pripad 2/ aj ked 3b/ musi nasledovat :D

A aby to nebolo uplne OT, myslim ze aj ked to auto vyzera divne, ta "pomerne" nizka cena je k tym mucham adekvatna...
 
mexican
Príspevky: 3925
Registrovaný: 12.8.2011
Auto: modré géčko
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: bazmekistan

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:49

Ja nevidím žiaden rozumný dôvod, keď auto prestanem používať a idem ho predať, prečo by som ho nemal vypucovať.
Však to je predsa v mojom vlastnom záujme. Určite ho niekto kúpi skôr keď bude vnútri čisté, ako keď v ňom bude bordel.
Iná vec je dočista vypucovaný motor. Ak je to stará herka, tak je možné že majiteľ chce odstrániť dôkazy o tom, že niekde niečo tečie.
Ex: Honda Accord 2.0iS (CC7), Audi A4 2.8 quattro (B5), BMW 320d touring E46, BMW 535i touring F11 Príbeh, Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro (C7)
BMW 540xi touring G31 - socka s odvetranými sedačkami.
Obrázok
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:55

mexican napísal:
Ja nevidím žiaden rozumný dôvod, keď auto prestanem používať a idem ho predať, prečo by som ho nemal vypucovať.
Však to je predsa v mojom vlastnom záujme. Určite ho niekto kúpi skôr keď bude vnútri čisté, ako keď v ňom bude bordel.

Spravne, ako som hore napisal, nema v nom byt bordel.
mexican napísal:
Iná vec je dočista vypucovaný motor. Ak je to stará herka, tak je možné že majiteľ chce odstrániť dôkazy o tom, že niekde niečo tečie.

Ano, vidim ze mas rovnaky nazor (pripad "2/" je najpriatelnejsi).
Naposledy upravil/-a BranoMW v Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:59, upravené celkom 2 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:56

Aby ste nedopadli ako ja, ked pajdo zajebal, ze nekupi moju E60 dokym nedam vypucovat motorovy priestor tak, aby sa z neho dalo zrat. [nepovedal to doslova, ale naznacil]
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 10:57

voMacK napísal:
Aby ste nedopadli ako ja, ked pajdo zajebal, ze nekupi moju E60 dokym nedam vypucovat motorovy priestor tak, aby sa z neho dalo zrat. [nepovedal to doslova, ale naznacil]

to je pripad "3a" :D

alebo fakt chcel z neho zrat a teda pripad 3b? :mrgreen:
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Štvrtok, 14. Novembra 2013, 11:03

mexican napísal:
Ja nevidím žiaden rozumný dôvod, keď auto prestanem používať a idem ho predať, prečo by som ho nemal vypucovať.
Však to je predsa v mojom vlastnom záujme.

Ano, z pohladu predavajuceho, ja som hore vysvetloval moj pohlad ak som v pozicii kupujuceho (vtedy su vsetky paranoje na mieste).
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Sobota, 16. Novembra 2013, 01:49

F10 za 20t aj s danou a prihlasenim ? -nerealne, za dalsie taka poznamka brano sory a neber to v zlom, ale tie kotuce uz riesis hodne dlho, zahrdzavebnie, priemer hrubku a neviem co este :-X bavi ta to ? kym nemas keramiku a auto gi v darzi postoji 2-3 dni, kotuce chytia grdzu, nevravim ze budu prehnite na 100kokotov ale jemny povlak chytia. Skus-uvidis. Za dalsie 523i vs 530i je v podstate to iste co aj 525d vs 530d cize priskrteny silnejsi bracek.... a vykonovo je 525d podobna 523i, teda aspon cisla to hovoria akurat ze diesel ma turbo a posobi ()mozno trocha aj je) zivsi (ak nieje chipovany). dalej mam pocit, ze vsetko co ty v aute nemas je kokotina, rozoberana f10 ma zakladny volant a zakladne sedacky(ktore by som si ja do takeho auta nedal ani za boha) ale to nato ze si niekto kupil kedysi auto bez vybavi neznamena, ze je to nejaka kokotina vyrobena na zakzku ala socka v cine... to je to iste ako keby som ja alebo vomack z zacali bavit chuja ze on v f10 a ja v f07 mame confort sedacky a budeme cucat ze co to mas za gaucovky ty rozumies... sprav si troska prehlad vo vybavach bmw a vyhnes sa komentarom ako je tento moj. Lebo mne to z tvojich komentov pride tak, ze tvoje auto je naj a kazde s horosu vybavou je kokotina, a o tych s lepsou vybavou a motorom sa robis ze nevies. Sory ze taky nabruseny koment ale nedalo mi to. A este k tej teoriii o vypucovanom aute... ja sa o auta tiez staram a vypucujem ich do posledneho zrnka prachu stale bez ohladu nato ci ich predavam alebo nie, takze to neznamena, ze je to.hned stocenica alebo vyjebany serbel ked je to zvonku dotiahnute. A tvrdit o aute s rocnym najazdom 50t ze je stocenica,je celkom odvazne. A to ze sa u nas stacaju km, je chyba slovenskeho naroda ze pri kupe nevedia riesit nic ine len kilometre... ide o stav a sevis ktory auto dostavalo a nie o pojebane kilometre.
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Sobota, 16. Novembra 2013, 15:39

gabikh, pri vsetkej ucte, trochu odveci prispevok. Brzdy som riesil tak vseho vsudy den aj s cestou pred cca mesiacom a pol a potom som hodil foto 2 tyzdne na to ked som prezuval, lebo bola o tom debata (vid moj pribeh). No, ked to tak pocitam uz asi mesiac nieje o tom debata, tak nechapem preco sa ti to teraz vynorilo na obrazovke.

A ohladom mojich nazorov, vsetko som deklaroval hned v prvom prispevku mojho pribehu a teda citujem: "F10 ma vo vybave to minimum, co v aute potrebujem" a teda z toho vychadzam a teda aby som ostal v logickom slede, viac ako mam nepotrebujem (dorobil som si co mi chybalo) a menej by mi vadilo, tak preco taky dlhy prispevok o tom ked deklarujem nazor ktory je nazorom? Ty mas iny, beriem ti ho? Nie. Maximalne ak, tak ti poradim.
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Sobota, 16. Novembra 2013, 16:13

Ale z druhej strany mas pravdu, ze pre cloveka co pozaduje mat v aute napr. masazne sedadla ci motoricke otvaranie/zatvaranie kufra bude moje auto uplna socka, to je OK, je to vec kriterii, poziadaviek a nazoru ...to je predsa uplne normalne

Nazor ma byt zdravy a vyvazeny , teda nieco je dobre a nieco je zle, aj ked tu na fore je par patologickych cisel pre ktorych je vseto iba zle...
 
gabikh
Príspevky: 807
Registrovaný: 30.9.2012
Auto: 535d e60, F07 530xd
Kraj: Prešovský
Bydlisko: SABINOV

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Sobota, 16. Novembra 2013, 16:57

ja som napisal, ze nic v zlom, ja som v tvojom pribehu registroval brzdy co si riesil, a teraz som cital tuto diskusiu a zase sa riesili brzdi, na datumi som nepozerala mozno je to fakt nahodoa ze zrovna na dve prispevky v ktorych si riesil brzdy natrafil. a to s tou vybavou som napisal jasne, ja nekritizujem nicije auto a nicij vyber lebo je to kazdeho osobna vec, ale nato ako si reagoval na volant a na sedacky, ako keby v iadnom inom bmw v zivote neboli, slo mi len oto. ja v e60 tiez nemam nejaku mega giga vybavu ale mam co potrebujem a zdaleka to nieje socka, neprezentujem ju ako fullku ako tuna vacsina zvykne predstavovat auto co ma kozu klimu a elektricke okna ci kokos (nemyslim tym teba) vravim nic v zlom, len taka moja poznamka, ved sa pozname aj osobne a nebudem tu hrat kokota len som sa jednoducho ako pises aj ty vadril :D inak vymena business navifacie za profi bol dobry krok ;)
BranoMW napísal:
Ale z druhej strany mas pravdu, ze pre cloveka co pozaduje mat v aute napr. masazne sedadla ci motoricke otvaranie/zatvaranie kufra bude moje auto uplna socka, to je OK, je to vec kriterii, poziadaviek a nazoru ...to je predsa uplne normalne

Nazor ma byt zdravy a vyvazeny , teda nieco je dobre a nieco je zle, aj ked tu na fore je par patologickych cisel pre ktorych je vseto iba zle...
 
BranoMW
Príspevky: 412
Registrovaný: 9.2.2013
Kraj: Košický

Re: HLADAM DOVOZ BMW 5 od r.v2010 F10,F11

Sobota, 16. Novembra 2013, 19:23

Ta debata o brzdach sa zvrhla, je znamy jav co pises, ale ja som nepisal o tom. a Preco som sa cudoval nad tym volantom a sedackami? Lebo som taky volant a ani sedacku v F10 este nevidel a skor mi to pripomenulo moju E60 (lebo nieco podobne (gaucove) som tam mal)... tiez nic v zlom, nebolo to degradovanie, skor uzas. A ono sa kritizovalo auto co tu niekto hodil linku na autobazar.eu lebo vyzeralo nie velmi koser. A ano, pozname sa osobne, sak sme sa vysantili pri nahanackach . :D
No a inac ako som ja spojazdnil svoju navi som z jednej strany happy a z druhej som sklamany lebo chybaju mi tam veci ktore priemerna externa Tom Tom navigacka ma a teda rychlostnme limity (myslim ze vomack spominal ze mimo slovenska funguju... no ale v SK nie!), chybaju hlasenia stacionarnych redarov, uvital by som slovencinu u tej baby co bliaka a ano, zatial som nenasiel kde tu babu dat tichsie (viem ju iba uplne vypnut) a tiez by sa zisla indikacia rychlosti pocitana z GPS ... ale inac super

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných