... všetko o BMW ...

Moderátori: k33p, Hugino, jkk

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Raguss
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: E87
Kraj: Košický

Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Piatok, 18. Októbra 2013, 22:11

Ahojte, potreboval by som poradit ohladom riesenia poistnej udalosti na mojom bmw e87 (rad 1, r.v. 2006). Pred nedavnom mi na parkovisku niekto nechal darcek v podobe potlaceneho predku auta. Poistovna (kooperativa) mi po obhliadke, a nasledej doobhliadke uznala nasledovne:

-vymena predneho naraznika (m-paket)
-lakovanie predneho naraznika
-lakovanie blatnika
-vymena svetla (obycajne, nie xenon)

Ak s niecim podobnym niekto z Vas ma skusenosti, poradte mi pls ako by to bolo najlepsie riesit, pripadne cca kolko by mohla poistovna preplatit na rozpocet..? Taktiez by som chcel vediet, realne co by vyslo cenovo toto vsetko, ak by som to riesil v servise..

Za akekolvek rady, napady alebo hoci aj linky na n.d. budem vdacny!
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Piatok, 18. Októbra 2013, 23:31

Skus dat foto, mozno sa naraznik bude dat zavarit, tym padom usetris a zaplatis iba zvaranie, lakovanie.

Ak sa bude dat opravit rataj naraznik oprava 30-80e (podla poskodenia)
lakovanie 100e diel, cize blatnik 100, naraznik 100
svetlo - je poskodene predne sklo? Ak nie, mozno sa budu dat zavarit uska 10-20e.


Inak pouzity naraznik mpacket predlift pozeral som bazos napr. 100-150e, zalezi ci mas ostreky, alebo nie, ale mozes kupit s ostrekmi ak ma krytky, a svetlo kus 100e pouzite ale vraj ako nove, vid bazos...

EDiT: jo a riesil by som to rozpoctom ci jak to je, proste, ze ti poistovna vyplati tuke a ty si to das sam opravit, pretoze ak to budu robit fakturou, nemusi to dopadnut dobre - vacsina tych ich zmluvnych servisov nic moc kvalita, a ked si to spravis sam, mozes este aj zarobit nieco na kavu...

svetl: http://auto.bazos.sk/inzerat/30084235/B ... svetlo.php

búmper: http://auto.bazos.sk/?hledat=naraznik+e ... 5&kitx=ano
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
LOKI
Príspevky: 2100
Registrovaný: 28.11.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Pressburg

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Sobota, 19. Októbra 2013, 10:23

Asi tak ako pise banned
1. Das to do servisu = si minus 150e za spoluucast (alebo kolko ju mas)
2. Rozpocet, ak to mas na FO, daju ti len 20% amortizaciu dole z dielov, tie zozenies lacnejsie ako origo ceny, das si o urobit niekde u znameho a vysledok je, ze si v pluse dajme tomu 150eur a mas porobene auto. Ak to mas na firmu, daju ti amortizaciu a bez dph rozpoctom.
16” GLC 16” Superb Combi 20D EX: 10” E91 318D, 13” Touareg 245HP, 03” BMW Z4 192 HP, 05” E90 325i, 05" E91 325xi,10" BMW Z4 23i 205HP, 06" Porsche Carrera 911 4S 3.8L 355HP, 09" BMW X6 35i 306HP, 14" BMW M4 431HP, 09" BMW M3 420HP, 03" BMW E39 525i 192HP pribeh, 05" BMW E61 530D 260HP pribeh,05" BMW E90 330i 258HP pribeh
 
Wictor_W
Príspevky: 189
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW E63
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Sobota, 19. Októbra 2013, 15:16

Daj si to fakturou nie rozpočtom ! ... ak maš známeho mechanika tak ti vie nastaviť do faktury sumu tak aby si nemusel doplacať zo svojho vrecka pretože kooperatíva zvykne dávať 10% amortizáciu + mesiac čakaš na vyjadrenie poisťovni. Teraz ti uznali tieto diely na výmenu ale tak či tak budeš čakať mesiac. Pri faktúre maš preplatenu vyššiu sumu za prácu v servise ... rozpočtom to môžeš dať ale doplatíš to tak či onak a v konečnom dôsledku budeš mať málo. Kamarát riešil teraz cez kooperatívu poistnu udalosť a fakturou 2500€ a rozpočtom by dostal 1300€ a to je diametrálny rozdiel... tak daš auto do servisu a nestaraš sa a nemusíš zhaňať diely čiže si bez starosti ... daj si rozpočtom ak chceš ale budeš musieť hľadať po internete lacné diely aby si sa zmestil do sumy ktorú ti zašlu čiže to znamená, že tam budeš mať použite diely pretože poisťovna funguje tak, že si pozrie sama na nete cenu dielov a podľa toho ta vyplatia ak najdu na bazoši narazník za 100e tak toľko uznajú ... pri fakture si kľudne môžeš dať nový narazník aj keby stál 300€ a ked už mám BMW tak tam dám kvalitne original diely a hlavne nové ale to už ty musíš vedieť čo tam chceš ... zvarať narazník a podobne nezmysly je podľa môjho názoru katastrofa ! nie je to len názor ale aj skúsenosť a Ty musíš vedieť či chceš mať auto tip top alebo pozlepovane, pozvarane diely len preto aby si vôbec vošiel do sumy pretože poisťovna nepozerá na nové diely ale používané a budú robiť všetko preto aby ti vyplatili čo najmenej ...
 
Sd108
Príspevky: 163
Registrovaný: 7.3.2010
Auto: BMW X3 E83 3.0
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Sobota, 19. Októbra 2013, 20:06

Wictor_W napísal:
Daj si to fakturou nie rozpočtom ! ... ak maš známeho mechanika tak ti vie nastaviť do faktury sumu tak aby si nemusel doplacať zo svojho vrecka pretože kooperatíva zvykne dávať 10% amortizáciu + mesiac čakaš na vyjadrenie poisťovni. Teraz ti uznali tieto diely na výmenu ale tak či tak budeš čakať mesiac. Pri faktúre maš preplatenu vyššiu sumu za prácu v servise ... rozpočtom to môžeš dať ale doplatíš to tak či onak a v konečnom dôsledku budeš mať málo. Kamarát riešil teraz cez kooperatívu poistnu udalosť a fakturou 2500€ a rozpočtom by dostal 1300€ a to je diametrálny rozdiel... tak daš auto do servisu a nestaraš sa a nemusíš zhaňať diely čiže si bez starosti ... daj si rozpočtom ak chceš ale budeš musieť hľadať po internete lacné diely aby si sa zmestil do sumy ktorú ti zašlu čiže to znamená, že tam budeš mať použite diely pretože poisťovna funguje tak, že si pozrie sama na nete cenu dielov a podľa toho ta vyplatia ak najdu na bazoši narazník za 100e tak toľko uznajú ... pri fakture si kľudne môžeš dať nový narazník aj keby stál 300€ a ked už mám BMW tak tam dám kvalitne original diely a hlavne nové ale to už ty musíš vedieť čo tam chceš ... zvarať narazník a podobne nezmysly je podľa môjho názoru katastrofa ! nie je to len názor ale aj skúsenosť a Ty musíš vedieť či chceš mať auto tip top alebo pozlepovane, pozvarane diely len preto aby si vôbec vošiel do sumy pretože poisťovna nepozerá na nové diely ale používané a budú robiť všetko preto aby ti vyplatili čo najmenej ...


hej bratku, lenze ked to ide cez fakturu, vsetko si necha firma, a pomozes akurat zarobit jej. kdezto ked daju mne peniaztoky do ruky, ja si s nimi sam poviem co, kde a ako. a chvalabohu mame tento klub, kde sa da kadeco zohnat :) ja som takto 2x riesil poistnu udalost na predch aute (2x do mna buchli, raz nedanie prednosti, raz zozadu, kukal inde a isiel dopredu) a na oboch som si este privyrobil na dalsie investicie :)
Dodge Durango 5.7 Limited Hemi LPG + Jeep Cherokee Limited V6 3.7 LPG + e83 X3 3.0 LPG
ex:
e46 320td, e84 X1 18d, Jeep Grand Cherokee WH 3.7, Jeep Cherokee Sport KK V6 3.7, e46 325ti, e36 323i, Fiat Stilo MWJTD, Fiat Fiorino, Mitsubishi L300, Lada Niva, Skoda Fabia HTP, Skoda Felicia
 
Wictor_W
Príspevky: 189
Registrovaný: 30.11.2012
Auto: BMW E63
Kraj: Trenčiansky

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Sobota, 19. Októbra 2013, 20:37

Preto som písal iba ak má známeho pretože vtedy ti urobi na aute viac ako je potrebné a nič si nenecha a do faktury napíše iba vecí ktoré boli uznané na obhliadke(treba vedieť ako to urobiť). Dá sa zarobiť rozpočtom ale potom to auto nebude mať nové diely ale používané ... ale to už je vec dotyčneho čo tam chce mať a či origo. ...
 
Užívateľov profilový obrázok
banned
Príspevky: 765
Registrovaný: 21.10.2012
Kraj: Bratislavský

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Nedeľa, 20. Októbra 2013, 04:37

Jj pozvarany plastovy naraznik je hotova katastrofa, ba priam az zivot ohrozujuca :D :D
banned... ...connecting people :)
 
Užívateľov profilový obrázok
Raguss
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 5.3.2013
Auto: E87
Kraj: Košický

Re: Poistna udalost E87 - Prosim poradte

Nedeľa, 20. Októbra 2013, 12:40

ďakujem pekne za rady a názory! mám známeho (servis) s ktorým som v kontakte, a pravdepodobne to budem riešiť cez faktúru. Aj keď si tiež myslím že na rozpočet by som si vedel niečo aj nechať po opravách, ale na druhej strane nie som ochotný čakať mesiac na poisťovňu alebo niečo podobné, a tiež nemám veľmi čas hľadať diely a posielať si ich poštou / kuriérom bohvie odkiaľ... Už teraz mi aj tak stojí auto rozobraté týždeň v servise, kým sa "podarilo" urobiť doobhliadku zo strany poisťovne. Takže ak sa nič nezmení tak to bude cez rozpočet :)

Ďakujem ešte raz každému za čas obetovaný na príspevok :thumbup:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných