... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
koumak
Autor témy
Príspevky: 247
Registrovaný: 10.4.2011
Auto: Audi A8 4,2tdi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

324d problem s elektrikou

Nedeľa, 13. Októbra 2013, 18:03

Zdravim chlapi

uz z toho zacinam sediviet. Auto mi bud vybija alebo nedobija alebo ja neviem co.
Uz som vymenil altik, baterku, a dnes po dlhsej trase som znova nenastartoval.
Najzvlastnejsie je, ze altik mi dava 14v, ale iba ked ho zmeram na tele altika pripadne motora. Ked ho zmeram o karoseriu uz je to len 13, na baterke taktiez len 13v. Ked meram napatie medzi kostrou karoserie a altika ukazuje mi to 0,8V, resp -0,8v a to ubera z tych 14 na 13.
Nechapem co to moze robit. Postupne som vyberal vsetky poistky a pri 10 mi to mierne kleslo asi o 0,1V.
Ked je auto vypnute, nema ziaden odber, takze ziaden skrat, a ak tak len pri zapnutom motore.

este mi kolise rucicka teplomera a ukazuje o polovicu viac ako by realne mala, neviem ci to s tym moze mat suvis...

Mal by niekto nejaky napad? :(
 
Užívateľov profilový obrázok
koumak
Autor témy
Príspevky: 247
Registrovaný: 10.4.2011
Auto: Audi A8 4,2tdi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 324d problem s elektrikou

Pondelok, 14. Októbra 2013, 19:53

tak som aj starter vymenil a nepomohlo.

Dokonca staci, ked len zapnem klucik a uz je medzi kostrou na motore a kostrou na karoserii 0,5V.

Uz som mal rozpojene snad vsetko.

Prestalo to, ked som odpojil jeden kabel (jediny co tam ide) na palivovom cerpadle. Co to je?
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: 324d problem s elektrikou

Pondelok, 14. Októbra 2013, 20:27

Jednoduche, mas tan niekde poruseny kabel zemnenia, alebo jeho spoj na kasnu, skontrolovat celistvost, a dobre oskrabat dosadacie plochy, dotiahnut.
 
Užívateľov profilový obrázok
koumak
Autor témy
Príspevky: 247
Registrovaný: 10.4.2011
Auto: Audi A8 4,2tdi
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: 324d problem s elektrikou

Streda, 16. Októbra 2013, 19:55

Do paze, vazne to bol ten kabel medzi motorom a kasnou. Nechapem uz som ho mal raz dole, okefoval dotiahol a nepomohlo. Tak druhy pokus zabral.

Vdaka

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných