... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
PepeBMW
Autor témy
Príspevky: 78
Registrovaný: 26.2.2010
Auto: E38 740i / E34ex
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MT

zaseknute zadne dvere E38 ...vyriesene

Utorok, 1. Októbra 2013, 03:01

caute chalani,

vcera som chcel ist do prace na mojej E38 a stalo sa mi nasledovne toto..
Daval som si veci dozadu na sedacky (zadne dvere, vodicova strana) a normalne vsetko v pohode islo. Otvoril som si, vlozil veci dozadu, zavrel. Problem nastal ked som si chcel opat dvere otvorit z vonku kluckou, uz nesli. Skusil som teda zvnutra a odtial v pohode.

Z boku na dverach som si vsimol hned vedla zamykacieho mechanizmu taky maly cerveny kruzok s drazkov na srobovak. Povedal som si, ze mozno ked tym otocim tak tomu pomozem a dvere mi pojdu otvorit, ale bol to omyl. Akonahle som opat dvere zavrel, uz nesli otvorit ani z vonku ani zvnutra.

Co mam teraz robit?..rozobrat nejak dverovy tapacir z vnutra dveri a dostat sa ktomu zamku odtial?...
A pojde vobec zhodit tapacir dveri ked su zavrete?
Mam este nejaku inu moznost?

dakujem za rady.
Naposledy upravil/-a PepeBMW v Piatok, 4. Októbra 2013, 20:06, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...prosim o rady

Utorok, 1. Októbra 2013, 08:14

zamkol si si detsku poistku.

asi mas problem s tiahlom vonkajsej klucky. musis mat ale dvere otvorene aby si to rozobral...

tu je navod na demontaz klucky, je to jednoduche
http://www.bimmerboard.com/forums/posts/797484

ale ako teraz otvoris dvere... to nemam sajn
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...prosim o rady

Utorok, 1. Októbra 2013, 09:07

PepeBMW napísal:
Povedal som si, ze mozno ked tym otocim tak tomu pomozem

uff, neber to ako skodoradost lebo to tak ozaj nemyslim, ale skoro som umrel od smiechu (to moja ziva predstavivost)... to je presne ta jedina vec zo vsetkych, ktoru si nemal robit

pozri si cast Remove door panel (ak by si mal problem s anglictinou tak povedz):
http://www.bimmerboard.com/forums/posts/77425

skus to zhodit, ale tiez si myslim ze bude problem dat dole cely panel dveri ak su zavrete... schodnejsie asi bude zhodit iba vnutornu klucku a pohladat lanko od vonkajsej klucky a otvorit nim
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Pežot

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...prosim o rady

Utorok, 1. Októbra 2013, 14:43

Ak to bude velmi podobne ako v E39 ... tak sa mas na co tesit. Rozobrat to mozno pojde, ale velmi tazko. Ked tak je mozne, ze bude treba dat von zadnu lavicu. A potom to nejako vypacit, samozrejme odsrobovany tapacir. Odporucam objednat nahradne cvocky tapaciru, stoja 0.23€/ks v BMW, lebo pri zavretych dverach ich budes na sto pro odlamovat. A aj to si niesom celkom isty, ci to pojde.
 
Užívateľov profilový obrázok
Jannci
Príspevky: 2335
Registrovaný: 17.6.2008
Auto: MB
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...prosim o rady

Utorok, 1. Októbra 2013, 15:09

sa mi tak zda, ze na zadnych dverach je odspodu plast, ktory je naskrutkovany, tento plast ciastocne prekryva tapacit... takze neviem neviem :-k
 
Pežot

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...prosim o rady

Streda, 2. Októbra 2013, 05:43

Tak potom to je este horsie ako sa zda :-k
 
Užívateľov profilový obrázok
PepeBMW
Autor témy
Príspevky: 78
Registrovaný: 26.2.2010
Auto: E38 740i / E34ex
Kraj: Žilinský
Bydlisko: MT

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...vyriesene

Piatok, 4. Októbra 2013, 20:01

caute pani,
dnes som si konecne nasiel volny den na to aby som sa dotoho pustil.

Dvere sa mi nakoniec podarilo otvorit a tak chcem velmi pekne podakovat za vsetky rady ktore odzneli.


Takze zacal som demontom vnutornej klucky. Potom som pomaly zacal davat dole vnutorny tapacir. Pekne zvrchu kolko siel (siel velmi malo kedze zavrete dvere, dal sa odtiahnut cca 20cm len odvrchu) Nebolo tam skoro nic videt a pristup velmi zly. Po celom dolnom obvode ho to poriadne drzalo a bal som sa ze ho polamem. Dal som dole aj spodnu lavicu na sedenie no tym si tiez velmi nepomozete. Ked je to raz pribuchnute je to pribuchnute.
Napadlo ma ze si zhodim tapacir druhych zadnych dveri a kuknem ako tam co funguje. Tak som aj spravil a to mi pomohlo uplne najviac, lebo som tam uvidel kde presne hladat tiahielko mechanizmu vonkajsej klucky. Stacilo mi teda odtiahnut tych 20cm odvrchu aby som tam strcil srobovak, ktorym som to tiahielko podvihol a dvere sa mi otvorili 8)

Hned prve po otvoreni som vratil detsku poistku do normalnej polohy, povedal som si ze som pekny kok, ze som sa jej vobec chytal a pekne som si ulavou vydychol :smile: . Najvacsi problem, teda otvorenie dveri, ktory som si vlastne sposobil sam bol konecne zamnou.

Kedze dvere som uz teda otvoril, nebol problem zhodit cely tapacir a mohol som vpohode vybrat tu zadnu klucku koli ktorej to neslo otvorit klasicky z vonku. Bolo odtrhnute to kratke lanko ktore potahuje tym mechanizmom vonkajsej klucky. Staci mi teda objednat si len to lanko, nahodit to na povodne miesto, vsetko poskladat a hotovo.

Dakujem este raz za vsetky rady a dufam ze aj tento maly prispevok ako otvorit zavrete dvere z oboch stran niekomu pri podobnom probleme pomoze :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
fano031
Príspevky: 685
Registrovaný: 1.4.2008
Bydlisko: Košice

Re: zaseknute zadne dvere E38 ...vyriesene

Nedeľa, 6. Októbra 2013, 20:37

:D
MERCEDES 126 R5 300 SD automatic ex
BMW E34 R6 524 TD ex
BMW E46 R4 320 D ex
BMW E38 V8 730 iA
BMW E70 xDrive 30d

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných