... všetko o BMW ...

mmracing.sk
 
BMWorak
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 27.4.2008

e34_520i_12v_problemy motor, elektronika

Nedeľa, 27. Apríla 2008, 19:51

Prosim vam vedeli by ste mi niekto pomoct, nejde mi el. ovladanie okien,central,stresne,stierace mi idu len na stvrtej polohe,alarm ide len na otras. docital som sa ze je to castym javom poruchy pocitaca vstrekovacieho systemu, alebo bloku riadenia abs.
dalsia zavada je ze mi v nizkych otackach vynechava motor, dusi ho, az po jemnom pridavani sa chyti na vsetky valce, no ked ho vytocim, trochu ho dusi. pls pomozte niekto ako to vyriesit. very thx
 
Užívateľov profilový obrázok
mathesss
Príspevky: 484
Registrovaný: 21.4.2008
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Nedeľa, 27. Apríla 2008, 20:20

ahoj, ja mám síce BMW 523i E39 ale mal som podobný problém s tým dusením a zlým chodom motora. Dal som to pozrieť kamošovi a mal som rosypaný katalyzátor. Myslím si že u teba bude to isté. A čo sa týka tej tvojej elektriky a okien.. pozri poistky, relátka.. V najhoršom prípade ti možno odišla riadiaca jednotka komfortného systému v aute.
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Nedeľa, 27. Apríla 2008, 23:33

mathesss napísal:
ahoj, ja mám síce BMW 523i E39 ale mal som podobný problém s tým dusením a zlým chodom motora. Dal som to pozrieť kamošovi a mal som rosypaný katalyzátor. Myslím si že u teba bude to isté. A čo sa týka tej tvojej elektriky a okien.. pozri poistky, relátka.. V najhoršom prípade ti možno odišla riadiaca jednotka komfortného systému v aute.


blbost
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
BMWorak
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 27.4.2008

porobil som

Pondelok, 28. Apríla 2008, 19:16

dakujem za odpovede, ale poistky a relatka su ok, katalyzator na diagnostike ok, a ta riadiaca jednotka komfortu- skusal som vymenit za dobru ale aj tak nic nepomohlo, som fakt zufaly a uz som navstivill aj par mechanikov a ti su ece viac v pici ako ja. dakujem za kazdu dalsiu radu, very thx
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Re: e34_520i_12v_problemy motor, elektronika

Pondelok, 28. Apríla 2008, 21:52

BMWorak napísal:
Prosim vam vedeli by ste mi niekto pomoct, nejde mi el. ovladanie okien,central,stresne,stierace mi idu len na stvrtej polohe,alarm ide len na otras. docital som sa ze je to castym javom poruchy pocitaca vstrekovacieho systemu, alebo bloku riadenia abs.
dalsia zavada je ze mi v nizkych otackach vynechava motor, dusi ho, az po jemnom pridavani sa chyti na vsetky valce, no ked ho vytocim, trochu ho dusi. pls pomozte niekto ako to vyriesit. very thx


v ziadnom pripade to nema suvislost s pocitacom vstrekovacieho systemu, po nasom RJ motora ani s ABS.

kedze aj okna, aj central a aj siber maju spojitost s centralom, najprv by som patral po RJ centralu, ci je OK. Este raz a poriadne prekontroluj poistky, maju spolocne napajanie. Na skusku mozes odpojit od kabelaze alarm, mozno to nejakym blbym signalom blokuje cez central.

alarm s tymto nic nema, daj ho nastavit

stierace zrejme odisiel odporovy mostik pri motorceku, vymenit.
Teoreticky mohol odist prepinac rychlosti, ale tomu neverim.

Motor - zacni svieckami a zapalovacimi kablami, palivovym filtrom, pokracuj snimacom otacok na kluke. Potom napis.
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Pondelok, 28. Apríla 2008, 21:56

alebo indučka na hovno dava iskru :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
Max-Max
Príspevky: 1505
Registrovaný: 6.11.2007
Auto: niekoľko...
Kraj: Zahraničie

Pondelok, 28. Apríla 2008, 22:09

VLADKY242 napísal:
alebo indučka na hovno dava iskru :wink:


to tiez, suhlasim

co ty myslis o tom zvysku? mne to pripada ce sa tam zjebuje alarm a blokuje okna aj siber s centralom
e23 732iA, e24 635CSiA, e24 628CSi, e30 325i, SV 1000 S
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Pondelok, 28. Apríla 2008, 22:14

Treba pozrieť napajanie modulu .central nepojde aj ked dverovy spinač je v hajzli a ukazuje že su dvere otvorene. Pozrel by som napajanie modulu . Stierače tiež pozrieť napajanie modulu .Všetko je vzadu pod zadnym sedadlom. :wink:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných