... všetko o BMW ...

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 07:42

V E34 ma vzdy sralo ze hra nahovno radio, prijem stanic biedny, na prut vo formane pri zapnutom RDS som nachytal vsetko co som raz naladil, hralo bez problemov. S bavorakom aby som ladil co 5 kilometrov (na ten isty head unit). Co moze byt spatne? Viem ze kombik ma antenu 'vytlacenu' na zadnom lavom skle kufra, pod sklom je pod tapacirom zosilovac. Predpokladam ze antenny pasik na skle je po smrti, co sa da vymyslet miesto toho? Zosilovac je podla mojho nazoru napajany po samostatnom kabli, takze fantomove napajanie ktore som zhanal mozem s kludom duse vyhodit, je tak?
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:07

Je.
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:18

Vyborne, jedna zbytocna vec z auta prec, vaha dolu :) A co s tou antenou? Opravovat linku na skle je nemozne (folia), vymena okna je ekonomicka hlupost. A vrtanie do strechy mi tiez nepride ako koser riesenie.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
Boboo96
Príspevky: 654
Registrovaný: 4.6.2011
Auto: e34 528i
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:36

ja som nad tym tiez rozmyslal.. ze kupim nejaku internu antenu ktoru vlozim po zadny tapacir strechy tam je dost miesta k tym modulom a teoreticky by to malo fungovat... tiez ma stve ten signal...takze ja chcem kupit poriadnu antenu a dat ju pod strechu medzi tapec a strechu...co vy na to?
e34 Touring
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:38

No mna skorej napada nejake nalepenie anteny ci obycajneho kabla na to zadne okno kde je povodna... Pretoze pod strechou to imho nebude vobec dobre, pokial tu strechu nemas plastovu...
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:51

Ak mate poskodene naparene vodice na skle, jedine dobre riesenie je kvalitna prutova antena na strechu,aj so zosilnovačom a ext.napajanim, nieco v style ako ma Golf... aj ked to moc dobre nevypada na BMW. vselijake vnutorne anteny su nanic, a uz toboz nie pod strechou, tam je zatienena a nic nechyti..

Niekedy je dobre pozriet poriadne ant zosik, byvaju tam zoxidovane spoje kvoli vlhobe... pokial je to aspon trochu mozne, treba opravit tento origo,aj s vyvodmi na skle... ten zosik je diversity, ma viac vstupov a pokial je OK, ma spickovy prijem... :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 08:54

Ved prave hladam nejake riesenie ako zachovat tento povodny zosilovac, akurat linku na skle nahradit kablom ktore pre mna za mna nalepim na sklo v mieste povodnej anteny. Zhodim tapece zajtra a pozrem na to, lebo uz ma nebavi furt sibrinkovat po radiu. Linka na skle uz na pohlad neni uplne v poriadku, vypada ako miestami odlepena.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 09:09

Ak je iba trochu poskodena, da sa to opravit takym vodivym lakom... vyskusaj to niekde kupit a opravit...
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 09:12

Foliu dole zo skla davat nebudem... Pisal som to uz hore ze to nepripada do uvahy.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 14:41

no neviem, ja mam tie pasiky v poriadku, ale prijem za moc nestoji, chytim kopec stanic, ale kazdych 5-10minut stlacam SCAN lebo to zase sumi.. ked to porovnam s "autom" P206+, ktore ma prutovu antenu na streche, tak dokaze drzat stanicu cez cely kraj. K riesieniu tych znicenych pasikov, ja by som to riesil nalepenim medeneho drotu, tak 0.15-0.25mm, to ani nebude vidno kym to niekto nebude skumat. Skusenost s tymy externymi antenami napr. na sklo je horor, mozno nejaka draha, ktorej navrhar vedel co je to impedancia vedenia, utlm koaxu na VKV, a pod. aj hra, ale vo felde mam taku za 13€, a kus dratu je lepsi.
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 16:34

Pokial ti to hra zle, mas tam nejaku chybu... urcite je orig BMW diversity ant amp lepsi ako akykolvek noname...

A to ze to nenavrhovali nejaki amateri, tomu ver... robi to FUBA, PHILIPS a podobni spickovi vyrobcovia z oblasti VF techniky...
 
starynovy
Príspevky: 8950
Registrovaný: 10.6.2012
Kraj: Zahraničie

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Utorok, 9. Júla 2013, 17:25

a cital si s porozumenim? ja som na ten VF zosik v BMW nepovedal nic, hovoril som na margo tych kupovanych externych anten, lepsi koax mam aj na sluchatkach, kedze tam vyssie padol napad kupit taku antenu.. lacnejsie bude kupit 2m RG58cky, spravit lambda/4, a nechat ju vysiet z okna :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
darklord
Autor témy
Príspevky: 1249
Registrovaný: 15.12.2011
Auto: stara haraburda
Kraj: Bratislavský

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Štvrtok, 11. Júla 2013, 18:20

Tak som dnes spachal kopiu anteny z 0.5 drotu, nalepil na sklo, zapojil a svete div sa, prijem sa podstatne zlepsil. este uvidim co to urobi pri nejakej dlhsej ceste, ale zatial spokojnost. Konecne.
"Řídit diesel je něco jako bejt teplej, v dnešní době nic neobvyklého, ale pořád špatně."
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Príspevky: 7487
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Piatok, 12. Júla 2013, 10:20

starynovy napísal:
no neviem, ja mam tie pasiky v poriadku, ale prijem za moc nestoji, chytim kopec stanic, ale kazdych 5-10minut stlacam SCAN lebo to zase sumi.. ked to porovnam s "autom" P206+, ktore ma prutovu antenu na streche, tak dokaze drzat stanicu cez cely kraj. K riesieniu tych znicenych pasikov, ja by som to riesil nalepenim medeneho drotu, tak 0.15-0.25mm, to ani nebude vidno kym to niekto nebude skumat. Skusenost s tymy externymi antenami napr. na sklo je horor, mozno nejaka draha, ktorej navrhar vedel co je to impedancia vedenia, utlm koaxu na VKV, a pod. aj hra, ale vo felde mam taku za 13€, a kus dratu je lepsi.

pasiky mozu byt v poriadku ale spoje(konektory) nie, ani zosik nemusi byt funkcny...
 
Užívateľov profilový obrázok
geronimo2
Príspevky: 35
Registrovaný: 17.11.2009
Auto: BMW e34 525 tds
Kraj: Banskobystrický

Re: E34 Touring - prijem FM radia - antena

Piatok, 23. Augusta 2013, 14:04

CAvte, ak si dobre pametam tak mne hralo radio celkom fajn,a teraz inak rozoberam auto na suciastky, mam aj ten zosilovac na predaj...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných