... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
LucasSK
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: BMW 750 E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Štvrtok, 18. Júla 2013, 08:35

Zdravim vás stal som sa majitelom peknej e 32 750 auto stalo asi 2 roky neslo nastartovat nakoniec som vymenil sviecky ziaden problem lenze pri rychlosti asi 170 km mi vyhodi na palubovke kontrolku EML musim zastavit a znova nastartovat auto ide zase normalne v aute je namontovane LPG neviete co by to mohlo byt? Diky za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
Vizgirligi
Príspevky: 105
Registrovaný: 2.8.2012
Auto: E36 tds, E32 730iA
Kraj: Zahraničie

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Štvrtok, 18. Júla 2013, 18:55

EML je elektrická škrtiaca klapka skús rozobrať a vyčistiť :)
E36 318tds tour, E32 730iA
Obrázok
 
LucasSK
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: BMW 750 E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Piatok, 19. Júla 2013, 07:08

Diky vycistim a uvidime co a nevies mi nahodou este poradit od vcera vzdy ked zapnem kontrolky robi to niaky test na palubaku vypisuje niake kody napr . NR .0000 atd potom sa rucicky dvihnu nevies ako to vypnut?
 
Užívateľov profilový obrázok
T613
Príspevky: 28
Registrovaný: 23.7.2008
Bydlisko: Zlín - CR

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Piatok, 19. Júla 2013, 17:54

EML vycistit muzes, ale radsi to nedelej at je neposeres jestli jsi to nikdy nedelal, pokud po zapnutem zapalovani probehne test na min-max hodnoty dobre (nesviti kontrolka EML) tak jim nic na 99% nebude. Spis bude problem kvuli LPG ... vseobecne je to problem u V12 ho tam dat a spravne seridit ... vsadil bych se ze mas poddimenzovany system a pri vysokych otackach to nestiha plnit - proto to nejspis dela problemy. Mas tam podtlak nevis presne znacku nebo jak to mas resene? Na benzin to jede jak ma nebo to same?

Testy na velkem BC jsou skryte funkce, nevim co presne tam mas aktivovane. Novejsi rocniky maji i jakousi diagnostiku pomoci "vyblikani". Musis rict co to mas presne za motor (vicko na olej pred prednim sklem nebo vepredu uprostred?)
Odpoj baterku at se vsechno vymaze a bude to ok.
E32 750iL
Prodam dily E32 - E38, SS nebo ICQ
 
LucasSK
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: BMW 750 E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Piatok, 19. Júla 2013, 19:11

T613 napísal:
EML vycistit muzes, ale radsi to nedelej at je neposeres jestli jsi to nikdy nedelal, pokud po zapnutem zapalovani probehne test na min-max hodnoty dobre (nesviti kontrolka EML) tak jim nic na 99% nebude. Spis bude problem kvuli LPG ... vseobecne je to problem u V12 ho tam dat a spravne seridit ... vsadil bych se ze mas poddimenzovany system a pri vysokych otackach to nestiha plnit - proto to nejspis dela problemy. Mas tam podtlak nevis presne znacku nebo jak to mas resene? Na benzin to jede jak ma nebo to same?

Testy na velkem BC jsou skryte funkce, nevim co presne tam mas aktivovane. Novejsi rocniky maji i jakousi diagnostiku pomoci "vyblikani". Musis rict co to mas presne za motor (vicko na olej pred prednim sklem nebo vepredu uprostred?)
Odpoj baterku at se vsechno vymaze a bude to ok.




No aj ja si myslim ze to nebude treba cistyt uz som sa nato pozerel aj budeto tak ako hovoris malo zmesi (teda plynu ) ako hovoris nestiha plit ten plyn je rieseny cez sanie na kazdej strane je pred vahou vzduchu take velkevstrekovace podobna velkost vahy vzduchu , Znacka Plynu je Tartarini . Na benzin nejazdim lebo mam vadne lambdasondy . Ten plyn presne ako hovoris on tak do 3000 otaciek taha pekne a od 3000 nic zlenivel neviem ci sa da pridat zmes toho plynu manualne alebo iba cez pocitac? A k tym budikom odpojil som baterku a stale to iste menisa mi jazyk anglicky francuzky nemecky pri kazdom otoceni klucikom to robi ten test budikou uz mi to leze na nervy . A viecko na olej mam vpredu vstrede a pri starte kontrolka ELM normlane zhasne objavi sa ako som povedal pri vyssej rychlosti ked zoslapnem viac plynu
 
Užívateľov profilový obrázok
T613
Príspevky: 28
Registrovaný: 23.7.2008
Bydlisko: Zlín - CR

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Piatok, 19. Júla 2013, 22:33

A je to podtlak obycejny? dva nebo jeden reduktor?
zitra ti to nejak vysvetlim, ted uz se mi nechce psat :-)
E32 750iL

Prodam dily E32 - E38, SS nebo ICQ
 
LucasSK
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: BMW 750 E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Sobota, 20. Júla 2013, 06:02

T613 napísal:
A je to podtlak obycejny? dva nebo jeden reduktor?
zitra ti to nejak vysvetlim, ted uz se mi nechce psat :-)


Odfoim ty motor
 
Užívateľov profilový obrázok
T613
Príspevky: 28
Registrovaný: 23.7.2008
Bydlisko: Zlín - CR

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Nedeľa, 21. Júla 2013, 01:59

to by bylo ok, ale bojim se ze stejne z toho moc nepozname :-)

Tak vseobecne u tohoto motoru je LPG vzdycky kompromis, bud je serizeny tak ze jezdis za malo, ale nemuzes na to slapat a tahat kazdy kvalt do cerveneho. Duvod je ten, ze original LPG zadny system pro V12 neexistuje. Je to vzdycky "domaci vyroba" a tady je predpoklad, ze to je udelane na hovno. Nejcasteji poddimenzovane soucasti jako je reduktor nebo klidne hadice z nadrze nebo propojeni s elektrikou.
Proto kdyz na to slapnes vic - nestiha to a dochazi k nezadoucim vecem. A tady pozor, klasika podtlak kdyz bouchne tak odvaris vahu vzduchu nebo i tu EML (ikdyz ta vydrzi hodne) no a vaha vzduchu asi vis kolik stoji.
Pak se muzes pustit samozrejme do nastaveni. Ale skoncis u toho, ze to sice pojede i v otackach, ale zase to bude zrat stejne jak benzin - postrada to smysl.
Zaver je ten, ze pokud chces jezdit "v cervenem" tak jezdi na benzin a zapomen na LPG.

Dosud jsem videl snad jedinou E32 750 ktera mela dobry plyn. Byla to Bohusova tad u nas v CR, ale Bohus je blazen, ktery tomu rozumi a ladil to snad rok. A stejne rikal ze uplne tomu davat nemohl.
E32 750iL

Prodam dily E32 - E38, SS nebo ICQ
 
LucasSK
Autor témy
Príspevky: 10
Registrovaný: 9.7.2013
Auto: BMW 750 E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Nedeľa, 21. Júla 2013, 17:41

T613 napísal:
to by bylo ok, ale bojim se ze stejne z toho moc nepozname :-)

Tak vseobecne u tohoto motoru je LPG vzdycky kompromis, bud je serizeny tak ze jezdis za malo, ale nemuzes na to slapat a tahat kazdy kvalt do cerveneho. Duvod je ten, ze original LPG zadny system pro V12 neexistuje. Je to vzdycky "domaci vyroba" a tady je predpoklad, ze to je udelane na hovno. Nejcasteji poddimenzovane soucasti jako je reduktor nebo klidne hadice z nadrze nebo propojeni s elektrikou.
Proto kdyz na to slapnes vic - nestiha to a dochazi k nezadoucim vecem. A tady pozor, klasika podtlak kdyz bouchne tak odvaris vahu vzduchu nebo i tu EML (ikdyz ta vydrzi hodne) no a vaha vzduchu asi vis kolik stoji.
Pak se muzes pustit samozrejme do nastaveni. Ale skoncis u toho, ze to sice pojede i v otackach, ale zase to bude zrat stejne jak benzin - postrada to smysl.
Zaver je ten, ze pokud chces jezdit "v cervenem" tak jezdi na benzin a zapomen na LPG.

Dosud jsem videl snad jedinou E32 750 ktera mela dobry plyn. Byla to Bohusova tad u nas v CR, ale Bohus je blazen, ktery tomu rozumi a ladil to snad rok. A stejne rikal ze uplne tomu davat nemohl.





No takte ja chapem ako to je stym plynom lenze na LPG mozem ist 140 a vypise mi ELM to ma sere nejviac ze musim zastavit atd... Lenze nemozem to porovnat ani na benzin na benzin to auto nejde neviem kvoli comu diagnostika mi ukazala vahu tu som vymenil a stale nic a diagnostika ukazala este aj lambdasondu lenze su tam 4 a neviem ktora je zla takze odkedy to auto mam som necitil poriadnych tych 300koni :cry: :D tak chcel by som stim uz konecne nieco spravit
 
Užívateľov profilový obrázok
F!z:k
Príspevky: 763
Registrovaný: 9.6.2008
Auto: E36, E32
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Pondelok, 22. Júla 2013, 08:57

Ja sa len pridam k tomu ze ti stale chodi test - zaseknute tlacitko check controlu na budikoch. Si ja tak myslim :smile:
Preco je havran ako pisaci stol?
Obrázok
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
T613
Príspevky: 28
Registrovaný: 23.7.2008
Bydlisko: Zlín - CR

Re: BMW 750 ILA E32 Kontrolka ELM

Sobota, 27. Júla 2013, 09:47

lambdy jsou tam dve, odpoj je ... protoze lepsi zadna nez vadna, kdyz tam labdy nejsou tak si jednotky vemou "nouzovou" stredni hodnotu, mozna to bude zrat o litr vic, to je cele (benzin)
druha vec je, ze na lambdy bude napojeny LPG system a bez nich to nemusi jet vubec

pokud ti to nejede na benzin tak proc se bavime o LPG ... zaklad je aby to jelo dobre na benzin, takze zacni prvni resit tohle
E32 750iL

Prodam dily E32 - E38, SS nebo ICQ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných