... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Lintux
Autor témy
Príspevky: 78
Registrovaný: 19.8.2009
Auto: 2003 - E65 - 745i
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Bruck an der Leitha

Novy akumulator do e65

Štvrtok, 25. Júla 2013, 06:19

Hello,

Urcite tu nieco o tom uz bolo pisane, ale search mi nedal odpoved na moje otazky. Vydochla mi baterka teraz ze uplne, ma tak 7 V naprazdno... Aktualne tam bola BOSCH SILVER 110 AH 12V bezudrzbova, podla vyhladavacov dielov a jedneho threadu na bimmerfeste by tam mala ist ako nahrada vzdy 95 Ah AGM baterka a tu je ten problem zakopany.

Cize vymenim povodnu normalnu 110 Ah bud za 95 (92) Ah AGM Vartu Start Stop Plus (Alebo Banner Runningbull)
alebo
Vymenim povodnu normalnu 110 Ah za 105 Ah AGM Vartu/Banner.

Okrem toho ze mu treba zaregistrovat novu baterku, bude mu nutne oznamit aj zmenu kapacity a zmenu typu na AGM. A teda z akeho dovodu vsetky vyhladavace ukazuju ze treba nasadit 95 Ah a nie 105 ked povodna bola 110 Ah?? Neviem najst ten thread na bimmerforums, ale bolo specificky spominane ze aj ked povodna baterka bola 110 Ah, vymenit sa ma za 95 Ah AGM.

Co odporucate? 95 alebo 105 Ah AGM?
Dakujem za rady.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12255
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Novy akumulator do e65

Štvrtok, 25. Júla 2013, 08:56

Podla manualov by tam mala ist 90AH AGM, ak by si ju tam daval,tak treba zmenit typ batérie v RJ a zaregistrovat ju!ALe z kludým svedomím môžeš ist do 110AH, ak tam bola bateria 10 rokov,tak môže byt dalšia 10rokov(aj ked tá tolko určite nevydrží)...Značku batérie odporúčam EXIDE,alebo original BOSCH!!AK dáš 110 tak len treba zaregistrovať novú batériu!
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných