... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 10:37

ahojte, včera ma prekvapil problém na aute, v kľude išlo doteraz a pri ceste domov mi v meste napísalo Vorgluhen a vyplo motor, skúsil som znovu naštartovať, už nepísalo nič a chytilo hneď a znovu po pár sekundách vyplo

dačo som tu prečítal ale, nik nemal problém ako ja so žhavením

prebehol som to diagnostikou, napísala chybu Glow plug unit alebo jeho relátka, zmazal som chyby, naštartoval a znovu zhaslo po pár sekundách

najpr som si myslel, že bude zanesený palivový filter alebo podávacie čerpadlo, ale auto chytí úplne normálne, bublinky v palivovej hadici nie sú, v nádrži nemám nikdy pod 20litrov

rozmýšľam nad tým, žeby som relé žhavenia nachvíľu odpojil, potrebujem auto na cestu a potom mám nachystanú "generálku" čo vy na to
oo=[ ][ ]=oo
 
PetoK
Príspevky: 9695
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 10:49

Kukni aky je pocas behu podavaci tlak... a aj aktualny tlak railu...
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 10:54

no diagnostiku som dal dokopy len včera, takže v tom ešte moc nechodím, ale pri zápise chyby, tam bol tlak na rampe okolo 340bar, chyba bola 3 krát pri RPM 774 a z toho 2x 337,X bar a 1x 340,X bar, čo sa mi teda na CR rampu zdá málo, ale neviem ako má byť hodnota presná
oo=[ ][ ]=oo
 
PetoK
Príspevky: 9695
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 11:01

Na volnobehu je to ok,aky je podavaci tlak, pre-supply pressure ?
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 11:21

no nové zistenie, zosypala sa mi INPA takže som nič nezistil, ale odpojil som baterku a kontroloval som poistky v RJ jednotkách, keď som zapojil baterku a dal do druhej polohy kľúč, začalo v kufri cvakať relátko a čerpadlá začali tlačiť cyklicky 1sekundu bežali sekundu pauza, nejaké relátko cvakalo aj pod saním - tam je to relé žhavenia ak sa nemýlim - a palivovú hadicu vzpínalo tými cyklami, takže malý tlak asi nebude, skúsim prehodiť to relátko v kufri
oo=[ ][ ]=oo
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 11:25

odpoj žhaviace relé
do -10 dobra m57 nastartuje v pohode

može byt vané a zablokuje motor? to neviem ale skus čo bude , ja by som tak riešil
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 12. Mája 2013, 11:29

trápna otázka, ale je to relé pod tým saním :oops: , v tej lište elektriky, je tam naprd čo i len vidieť, ale kukal som káble od žhavičov kam sa zbiehajú a vyzerá to tam
oo=[ ][ ]=oo
 
Jao
Príspevky: 195
Registrovaný: 21.4.2011
Auto: BMW E39 525d
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Bratislava

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Utorok, 14. Mája 2013, 18:39

Ak motor už beží v prevádzkovej teplote, nieje dôvod na zopnutie žhavenia. Je to niečo s tou elektrikou.
Nemáš problém s alternátorom a tým vybitú baterku ?
Ak by alternátor nedával správne napätie, elektrika by išla z baterky, ktorá by sa rýchlo vybíjala.
Potom by mohla blbnúť riadiaca jednotka motora.
BMW E39 525d touring exclusive
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Piatok, 17. Mája 2013, 21:48

no chvíľu som nemal čas a autu som sa nemohol venovať, batéria to nie je, pred pol rokom som si menil uhlíky v altíku a dal som aj novú baterku, teraz sme aj merali s bratom napätie kvôli diagnostike a je v poriadku, dobitá

odpojil som všetky žhaviče, ak by to náhodou skratovalo, ale rovnako auto nejde

mal som otvorený box RJ a pozeral som poistky, zrejme som tam s tým pohol nejak, pretože teraz sekvenčne cvakajú relátka a spúšťa čerpadlá, aj hadičku od filtra pekne vzpína ale auto už nechytí, predtým aspoň chytilo

niekto poradí kde je to relé žhavenia, behal som po nete a zistil som niečo o tom, že DDE 4.0 už má žhavenie integrované a teda iba relátko (je tam hnedé a modré) a žhavičky sú externá časť systému a teda by ho možno stačilo vymeniť v skrinke RJ ?
potreboval by som to napísať ako pre blbého, či má a kde, alebo nemá, pretože ETK píše toto http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/S ... plug_unit/ no ale napriek tomu, že som mal celé auto rozobraté, tak som to nenašiel

inak žhavičky to nebudú, aj keď píše vorgluhen každú zimu, motor je ok a chytí aj tak

díky moc
oo=[ ][ ]=oo
 
Užívateľov profilový obrázok
slubox
Príspevky: 213
Registrovaný: 15.1.2008
Auto: E39 530daT Indi...
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Autočalunnictvo Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Sobota, 18. Mája 2013, 11:05

mne pise to vorgluhen len ak su fakt silne mrazy

ja si myslim zeto bude nieco z tym relatkom... mas kdesi druhe? ak nie daj vediet. dobehnem a mozeme skusit pomenit odomna
E39 530daT Individual M-packet Pinegreenmettalic - rodinný kočár
EX: E30 324d ,,Alpina style"
EX: E30 335i - lego
AUTOČALUNNICTVO PB - viac na www.autofilclub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Sobota, 18. Mája 2013, 21:08

dnes som sa k tomu nedostal, ale zajtra fičím na to, celý deň som nad tým rozmýšľal, asi to fakt bude tým, RJ to vyhodnotí ako chybu a vypne, zrejme nejaký veľký prietok prúdu, tak kam by nemalo, inak relátiek mám doma asi ako 530 z ktorých môžem skúšať :-({|=

ale dík za ochotu GO AFC !!! \:D/
oo=[ ][ ]=oo
 
Blondak
Príspevky: 148
Registrovaný: 15.2.2010
Auto: 725tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PB

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Sobota, 18. Mája 2013, 21:23

Ako sa ti rosipala inpa??? :shock:

Na 730d som mal relatko pod deklikom pri riadiacich jednotkach v motorovom priestore. Ak mi to ukazes mozno ti aj ukazem ktore. :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
sklenus
Autor témy
Príspevky: 423
Registrovaný: 2.3.2010
Auto: e34 524tdA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: po 5 sekundách vypne motor - píše žhavenie

Nedeľa, 19. Mája 2013, 10:42

áno relátka sú aj na e39 tam, odpojil som relátko žhavenia, bez zmeny, odpojil som celý modul žhavenia, bez zmeny, odpojil som relátko palivových čerpadiel, tak čerpadlá nešli, obe relátka som vymenil a aj tak stále bez zmeny,

príde mi ale divné, že som ten modul odpojil a stále to nejde a píše žhavenie, začal som pozerať káble, či niekde nie je strihnutý a prebíja niečo niekam kam nemá, ale je divné, že motor naskočil, chvíľu bežal a potom zhasol, keby to niekde prebíjalo tak by to nepustilo hneď nie ?
oo=[ ][ ]=oo

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných