... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Blondak
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 15.2.2010
Auto: 725tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PB

725tds: trhanie a dusenie motora - VYRIESENE

Nedeľa, 24. Marca 2013, 19:52

Ahojte.
Už dlhšiu dobu mam tento problem(trhanie). Pri akcelerácii sa motor v rozpeti 1500 až 3000 otáčok šklbe ako by cucalo vzduch do nafty. Robí to aj na tempomate aj na pedály. Čo je zvláštne nie stále. Niekedy ide fakt krasne a niekedy sa s tým neda jazdiť.

Ďalší problém (dusenie) je ked idem preradiť stlačím spojku, otačky v okamžiku padnu dole zatrase s autom akoby chcel motor skapať a následne sa to vráti do normalu a možem zaradiť další prevod. Celý tento cyklus trvá dokopy max 2sekundy. Ak zaradim prevod skôr ako to prebehne a pustím spojku auto pribrzdi a potom s ním trhne.
Na neutrali sa to sprava takto. Pridám plyn zdvihnú sa otáčky, pustím pedál a su tri možnosti ako sa to zachova:
1- otačky sa pekne vratia naspeť ako majú
2- otáčky chvylku ostanú vysieť rychlo padnú dole a potom ho pridusí
3- otáčky idú ešte chvylku hore aj ked dom pustil plin a nasledne rychlo padnu dole a pridusi ho.

Tento jav mam aj nahrany na videu a v odmknutom menu krasne vydieť ako otáčky padnu až na 500 a potom sa to schopi. Par krat sa mi stalo že mi už kôli tomu skapal motor a raz aj za jazdy v stovke.

Veci ktoré som kôli tomu spravil: Dal som vstrekovacie čerpadlo do bosch centra. Tam mi ho iba pretesnil a vymenil hnací hriadel s odkazom že už ma niečo najazdené. Vymenil som váhu vzduchu a skontroloval netesnosti sania kôli falošnému vzduchu, bez zmeny. Dostal som tip na pricuciavanie vzduchu do nafty cez držiak palivového filtra. Tak som to cele prerobil bez tých rýchlo spojok riadne popriťahoval pásky a stále to isté.

Máte niekto nejaké nápady čo by to môhlo spôsobovať?

Prikladám link na video ako pridusí motor na volnobehu. V 3-tej sekunde je to najlepšie vidieť. Ruku s telefonom som mal položenú na volante. Ma to cez 5MB
http://ulozto.cz/x9v4pvd/mov-0403-1-mp4

Riesenie: Vymenil som elektricku hlavu vstrekovacieho cerpadla, vycistil aditivom a kefku hriahel s presuvnikom, poskladal a simptomi sa stratili. Uz druhy den v poriadku.
Naposledy upravil/-a Blondak v Utorok, 9. Apríla 2013, 19:45, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
stupel
Príspevky: 64
Registrovaný: 4.1.2010
Auto: BMW E46 320i a 330da
Kraj: Trenčiansky

Re: 725tds: trhanie a dusenie motora

Nedeľa, 31. Marca 2013, 21:26

palivák si vymenil ? #-o a ak je to tds tak aj pomocné čerpadlo kukni či tlačí :mrgreen:
 
Blondak
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 15.2.2010
Auto: 725tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PB

Re: 725tds: trhanie a dusenie motora

Pondelok, 1. Apríla 2013, 11:39

Ahoj.
Ano pomocne čerpadlo v nádrži tlači a palivový filter je nový. Ešte som zabudol dodať že dis aj inpa píšu ako chybu štartovaciu dávku paliva a dávku paliva.
Ked som to kontroloval v live datach tak dávka paliva poletovala na voľnobehu 4,5-5 mg čo bolo správne no v rj motora boli ale urobene nejaké korekcie dávky paliva. Všetko som teda dal na nulové hodnoty a na voľnobehu si to začalo brať okolo 7 mg. V ten večer sa motor spraval uplne nádherne. No po par dňoch som si všimol že je to tam stále no nie tak intenzívne. Šklbanie je teraz úplne slabé a jemnejšie a to dusenie sa objavuje menej často a tiež tak nestrepe s celým autom no ale na úkor spotreby. Takže niečo bude aj tak zle

Písal som si s členom starynovy a zhodli sme sa že asi bude poškodená el. hlava vstrekovacieho čerpadla. Druhu mam doma nahodenú na dalšom čerpadle ale v tomto na prd počasí sa nemôžem dokopať k výmene a vyskušaniu
 
Marek525
Príspevky: 58
Registrovaný: 2.6.2010
Auto: bmw e39
Kraj: Trnavský

Re: 725tds: trhanie a dusenie motora

Štvrtok, 4. Apríla 2013, 09:13

nazdar ja mam tiez tds a mohla by to byt ta triska ked ti to pise pocatecna davka nafti aj mne to pisalo ale auto islo ok a tiez mi menili cerpadlo strekovace a auto mi trhalo pri normalne podrzanom plyne terbars som dal tempomat a asi tak raz za 2 min to tak sklblo jak keby si stupil na brzdu a bola zla ta elektronicka hlava na cerpadle tu som vimenil a auto ide ako ma
 
Blondak
Autor témy
Príspevky: 148
Registrovaný: 15.2.2010
Auto: 725tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PB

Re: 725tds: trhanie a dusenie motora - VYRIESENE

Utorok, 9. Apríla 2013, 19:49

Diky za potvrdenie tusenia bola to el. Hlava + mam nejaky divny konektor od vstrek. cerpadla lebo po nasadeni doladeni ked som pohybal s kablami pri konektore chod morora sa uplne rozladil. Zase som s nim pohylal chod sa napravyl.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných