... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
locarno
Príspevky: 318
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Non BMW
Kraj: Trnavský

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 23. Marca 2013, 09:29

Laco aj mne to zobere tak 1l oleja na tých 15tis km, mám to v piči. Inak tie tesnenie pri IC som menil pred nedávnom a už mi olej nekvapká. Rovno vymen aj tesnenie pri turbe tam, tam to tiež rád presakuje.
Jano
 
Laco19
Príspevky: 679
Registrovaný: 30.4.2012
Auto: E61 LCI 530xd + E60
Kraj: Košický

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 23. Marca 2013, 12:17

locarno napísal:
Laco aj mne to zobere tak 1l oleja na tých 15tis km, mám to v piči. Inak tie tesnenie pri IC som menil pred nedávnom a už mi olej nekvapká. Rovno vymen aj tesnenie pri turbe tam, tam to tiež rád presakuje.

Pri turbe to mam OK ale obidve hadice na IC zu zaolejovane (mierne, iba hadice a nic naokolo), uz mam na to kupene kruzky. No nebudem ich zatial montovat, rozmyslam ze tam pojde IC z 535d, az potom dam vsetko nove.
 
zdenoPE
Príspevky: 24
Registrovaný: 18.10.2012
Auto: E60 525dA
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Partizánske

Re: Ohladom vymeny oleja..

Streda, 27. Marca 2013, 10:51

Menil niekto separator aj na 525d (M57N)?
 
biggiejr
Príspevky: 152
Registrovaný: 19.2.2012
Auto: BMW,e61-525d
Kraj: Prešovský
Bydlisko: Prešov

Re: Ohladom vymeny oleja..

Štvrtok, 28. Marca 2013, 11:55

zdenoPE napísal:
Menil niekto separator aj na 525d (M57N)?


aj mna by to zaujimalo
 
vladoslavo
Príspevky: 747
Registrovaný: 8.11.2012
Auto: E61, 525 d, LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 30. Marca 2013, 14:45

zdenoPE napísal:
Menil niekto separator aj na 525d (M57N)?


Ja som to menil aj so vzduchovym fitlrom + palivovym a olejovym ... je to brnkacka.

Separator so vzduchacom a s olejovym fitlrom aj so shodenym krytov na motore trva kludnym tempom s popijanim kavicky cca 30 minut.
 
alfi666
Príspevky: 3897
Registrovaný: 18.3.2008
Bydlisko: BA

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 30. Marca 2013, 16:51

vladoslavo napísal:
Separator so vzduchacom a s olejovym fitlrom aj so shodenym krytov na motore trva kludnym tempom s popijanim kavicky cca 30 minut.


Ja by som nepovedal, ze je to na 30 min ked popijas kavicku... treba rozobrat kopu plastov kvoli tomu debilnemu vzduchovemu filtru, dat dole plasty okolo kabinovych filtrov + rozpreru dat dole, atd.

Mohli to vymysliet jednoduchsie :-k
No more BMW... chodim peso ;)
E61 530d titansilber - EX
E46 320d farngrün metallic - EX
 
vladoslavo
Príspevky: 747
Registrovaný: 8.11.2012
Auto: E61, 525 d, LCI
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 30. Marca 2013, 17:06

alfi666 napísal:

Ja by som nepovedal, ze je to na 30 min ked popijas kavicku... treba rozobrat kopu plastov kvoli tomu debilnemu vzduchovemu filtru, dat dole plasty okolo kabinovych filtrov + rozpreru dat dole, atd.

Mohli to vymysliet jednoduchsie :-k



Ok, tak 35 minut :-), je to velmi jednoduche, prvy krat to cloveku trva mozno dlhsie, ked nevie co a ako, ked som to robil prvy krat, tak mi vymena vzduchoveho, palivoveho filtra a separatora netvala viac ako tristvrte hodinu aj s povysavanim priestoru kde je vzduchac....
 
gsxrr
Príspevky: 95
Registrovaný: 18.12.2010
Auto: bmw
Kraj: Prešovský

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 30. Marca 2013, 18:08

vladoslavo ma pravdu nehladaj problem kde nie je,vobec to nie je problem vymenit
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Ohladom vymeny oleja..

Štvrtok, 30. Januára 2014, 21:16

Pekny večer 8)

Chcem sa opytať je možne že nejaka kvapalina unika do olejovej vane?
dnes som kontrolaval hladinu oleja a na paličke kde je napisane max to je cele pod olejom
aj auto piše že je vysoka hladina oleja je to veľky problem ?
pri prvej vymene šlo do auta 5,4l oleja
pri druhej 5,5l oleja, ale 1dcl asi nemôže robiť taky veľky rozdiel ?
inač auto funguje vyborne žiadne problemi :thumbup:

ak sa stym niekto stretol budem vdačny za rady dik
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
Užívateľov profilový obrázok
coWon
Príspevky: 2646
Registrovaný: 21.5.2008
Auto: F48 20xd, G30 530xd
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Trnava

Re: Ohladom vymeny oleja..

Piatok, 31. Januára 2014, 10:18

cez semering ti potom vytlaci olej, a ked raz zacne, potom uz neprestane (taka byva vacsinou prax)..
mal by si ho odpustit..
hovorim to preto, ze mne sa stalo to iste... a to som dolial olej po vrchnu ciary a ani mi auto nehlasilo vysiu hladinu a vytlacilo mi ho cez prevodovkovy semering...
ale asi po roku to prestalo "tiect".. ono to nebolo nic vazne, len nejake nepatrne slzenie ktore sa roznieslo po vani a prevedovke... ako keby len spinave od oleja
od vtedy mam ponaucenie... nic nedolievat pokial si to auto nevypyta...
pretoze po vymene oleja (ide tam 8,2 papierovo) a tolko som tam presne dal... hladina oleja bola na palicke tesne pod polovicou.... to znamena, ze som tam vevalil o skoro liter viac, ako tam ma byt a to je uz troska dost...
ale na moje prekvapenie... uz mi to nepresakuje... sa to ucpalo... motor cisty zo spodu jak lalia (:

omylom som ti to poslal do ss, aby si sa necudoval ze tam mas nieco odomna zmazane :mrgreen:
 
mihal.to
Príspevky: 54
Registrovaný: 4.8.2010
Auto: 530aD 05/2008
Kraj: Trenčiansky

Re: Ohladom vymeny oleja..

Piatok, 31. Januára 2014, 12:30

Stalo sa vam niekedy ze pocas jazdy sa rozsvietil vykricnik (nic negonglo) a pri vyvolani chyby ukazalo ze treba doliat olej ?
Potom v menu pisalo ze treba doliat aspon 1l oleja.
je to vazny problem alebo proste len je poukazane na to ze je minimum oleja v motore ?

Dolial som cca 2dcl a hlaska zmizla. Stalo sa mi to pri dlhodobej konstantnej rychlosti 190-210kmh.
 
Užívateľov profilový obrázok
Asvo41
Príspevky: 165
Registrovaný: 19.9.2012
Auto: BMW 520d E60 lci
Kraj: Žilinský
Bydlisko: u mňa doma

Re: Ohladom vymeny oleja..

Piatok, 31. Januára 2014, 14:49

v utorok idem dať novy olej aj filtre a budem sledovať či mi olej nepribuda :!:
dam aj plasty dole že či tam niečo nevyteka a podobne
snaď to nebude nič važne... :roll: ani neviem koľko som chodil s preliatym olejom, lebo ako sa nalial pri vymene som to už viac nekontroloval :roll:

inač od vymeny do vymeny cca 15-16tkm som olej nedolieval ani raz menil som 3krat olej a vždy sa hladina držala nikdy netrebalo dolievať možno ak ubudlo iba minimalne

coWon dik :thumbup:
snaď sa to opravy nejako samo a už sa to prestane :D
lebo ono si to auto žije svojim životom
aj iDrive sa mi donedavna po naštartovani vypol a aj sam zapol (ako keby sa reštartoval) robil to pravidelne a teraz vyzera že je ok

a ešte otazka môže sa stať niečo važne ak som na tom preliatom oleji prešiel nejakych 13tkm :?:
Obrázok

PRÍBEH - Moja e60
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12263
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Ohladom vymeny oleja..

Sobota, 1. Februára 2014, 00:46

Neberte to tak tragicky,pre vsetky zeny a lavakov je na ryske urobena tolerancia,t.j aj ked trosku prelejes cez max,nic sa nedeje,ak to nieje extrem samozrejme....kazdy kto videl ako vyzera vana zvnutra,vie pokial je vo vani olej...a toho miesta tam navyse trosku je..:)....xy krat sme vypustili z 3L 10-11 litrov oleja,co tam odbornici pri poslednej vymene nadopovali....:)))) ](*,)
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných