... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Kontrolka motora

Streda, 12. Decembra 2012, 15:30

Ahoj, vie mi niekto poradiť, stále mi cca po 10min.zapali kontrolku motora.Auto bolo na diagnostike, a výsledok že je dačo s váhou vzduchu.Následne bola váha vzduchu vymenená za novú,ale kontrolka stále zapne ráno cca po 15minutach jazdy.Jeden mecha. mi tvrdil ze treba ist do bavarie aby tu novu vahu vzduchu nanovo nacitali do systému auta. Mohlo sa stať že váha vz. bola v poriadku len tam nieco odchadza ine? V bavarii mi povedali ze oni to nevedia nakalibrovat.
Dakujem za rady:)
 
Užívateľov profilový obrázok
jararak
Príspevky: 11355
Registrovaný: 13.5.2008
Auto: skodofka 120l
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kostoliste

Re: Kontrolka motora

Pondelok, 17. Decembra 2012, 16:14

tragedi :D

ak mas tu 150kw verziu 2l popripade vela kw verziu 3l tam sa ta vaha vzduchu kalibruje

mimochodom nefuci ti to niekde, robil som jednu e46 (je to to iste auto inac) a ta po nejakej chvilke drzania v otackach zacala sycat - problem bol v deravych podtlakovych hadickach ku turbu.
bmwcoding.sk
bmw maps 2023/fsc/carplay/ cz/sk pre cic/nbt
kluce pre bmw/mini, klonovanie riadiacich jednotiek, chiptunning, egr/dpf/scr off
oprava frm, upravy CAS/FEM/BDC, DME/DDE, virgin prevodovky a budikov
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Pondelok, 17. Decembra 2012, 18:53

no auto bolo na diagnostike a vraj ta kontrolka motora svieti lebo tam je vykuchany filter pevnych castic:)
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Kontrolka motora

Pondelok, 17. Decembra 2012, 22:32

váha vzduchu sa musí po výmene adaptovať, inak motor pracuje s pôvodnými hodnotami, ono sa to nakoniec zadaptuje samo, no trvá to niekoľko desiatok kilometrov. Tá kontrola nesvieti pre nič za nič. Diagnostika musí ukázať prečo - aj keď by to v tom mal byť DPF filter. Odporúčam urobiť air mass test, cez diagnostiku, možno povie viac.
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Utorok, 18. Decembra 2012, 17:44

V podstate ten test bol robeny a auto vykazuje vysie hodnoty vzduchu ako by malo.
Vykon auta sa mi zda vcelku dobry a otacky sa drzia tam kde maju:)
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Kontrolka motora

Streda, 19. Decembra 2012, 08:31

Vysledkom toho testu boli aj odporucania co skontrolovat. Pisalo ti tam len vahu vzduchu?
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Streda, 19. Decembra 2012, 14:14

Tak vysledkom bolo to ze kontrolka svieti preto lebo tam nieje filter pevných častíc.
To bolo cele vyjadrenie od pana co robil diagnostiku, ze ak mi nevadí ze kontrolka bude svietit stále tak neni co riesit:)Ze to nema ziaden vplyv na motor.
 
Habulatko1
Príspevky: 111
Registrovaný: 26.3.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Zahorák jak sa patrí.

Re: Kontrolka motora

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 09:22

ja som mal tento problem.jeden hovoril spatny pedal na plyn,druhy katalizator,treti l.sondy.no keby som to mal vsetko vymenit,tak ma picne.az som si pokontroloval hadice,zistil som,ze jedna je derava ako reseto.bola od vahy vzduchu do motora.hned v zadu u bloku motora,ani vidiet to nebolo.vymenil som ju a kontrolka zhasla a uz viac ako rok sa nerozla.vyskusaj prejst vsetky hadice.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12245
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Kontrolka motora

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 19:07

To bol "pán mechanik" ked vykuchal DPF a nevyprogramoval ho z RJ motora. Čudujem sa že to auto nezačne dymyť, ked nieje vypnutý post injection ktorý je pevne zadaný pri regenerácii už aj ked neexistujuceho DPFka....daj si to vyprogramovat a budeš mať pokoj aj z kontrolkou...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Štvrtok, 20. Decembra 2012, 20:03

no snazili sa to vyprogramovat z rj len ked to urobia tak je cca na 2hod.pokoj a zas to zacne svietit.
bolo mi povedane ze je tam viac vzduchu nasavane alebo daco take a automat.si rj zaznamena chybu.
idem sa zajtra este pozriet na vsetky hadicky ci chyba nebude niekde tam.
a chcem sa opytat ci sa da niejak filter pevnych castic vypnut fyzicky?
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Kontrolka motora

Piatok, 21. Decembra 2012, 10:44

Dá sa len vyprogramovať. Inak sa vypnúť nedá. Skús si prejsť všetky hadičky, možno očisti váhu vzduchu. Cez vybratý DPF ti nemá čo nasávať vzduch. To je nezmysel
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Piatok, 21. Decembra 2012, 16:36

Problem zazehnany(snad).EGR bolo treba vycistit.Vysledok:kontrolka prestala svietit a diag.ukazala konecne normalne hodnoty vzduchu:)))))
 
pistacdtc
Autor témy
Príspevky: 8
Registrovaný: 12.12.2012
Auto: e83
Kraj: Košický

Re: Kontrolka motora

Streda, 20. Marca 2013, 15:46

Ahoj no tak problem je zase na svete:( Kontrolka motora svieti ,zhasina,svieti....Dnes som bol na pc a bolo mi povedana ze na 99per.je problem v riadacej jednotke, ze ju treba vymenit, vraj chybu vypisuje vahu vzduchu zase ale vraj diel je v poriadku.
Chcem sa opytat ci to mam vymenit alebo nechat tak.Cenu som este nezistoval ale bude to dobre velka palka:(
Auto ide uplne normalne ,vykon tak jak ma byt,necuka,startuje normalne,spotreba cca 9.2l ale jazdim iba mesto a tazka noha:)je 2.0d 2007.
Este otazka ak by bola chybna RJ slo by auto normalne startovat?
Dakujem pekne za rady.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných