... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

obchodna sekcia
 
sooky
Príspevky: 125
Registrovaný: 1.3.2008
Bydlisko: Bratislava

bom

Piatok, 14. Marca 2008, 09:50

ja uz som to tiez vzdal, prave v tomto momente. Nech mi lajos povie akym sposobom preprogramuje IBS v mojej e39tke, marcelovej e38cke a starych 524td ked tam ziadne IBSka nie su.

v tych novych e60tkach by to mohlo byt, ale neverim ze sa tomu nieco stane ked to nepreprogramujes... zistit kapacitu baterie mozes jedine precitanim stitku a to asi BMW zatial nedokaze pripadne kompletnym zatazovym testom do maximalneho vybitia a objektivnym zmeranim, co zrejme BMW tiez nerobi.

Kupujte si baterie ake chcete, ja si s blackom a kopou dalsich rozumnych ludi budem kupovat co uznam za vhodne [a co sa zmesti] a potom vas budeme v zime roztahovat.

howgh.
 
lajo
Príspevky: 294
Registrovaný: 27.9.2007

Piatok, 14. Marca 2008, 18:41

Ja mám ešte oiginál v mojej E46, 320D 98/10, a ešte je v poho, akurát ju webasto vyšťavoval. 80-ka :wink:
320D E91
ex - 530i Touring E39
ex - 320D E46
 
miro1234567890
Príspevky: 30
Registrovaný: 18.8.2012
Kraj: Banskobystrický

Re: Aku baterku do auta??

Pondelok, 24. Decembra 2012, 15:01

jednoduché !! pokial máš aj vo felde terbárs 77Ah batériu, batéria keby nemala dobíjatelný zdroj,teda alternátor tak by vedela uskutočniť viac štartov ako trebárs batéria 45Ah za rovnakých podmienok....
Za normálnych podmienok pokial vo felde stačí batéria trebárs 45Ah, tak stačí batéria 45Ah. Samozrejme,že nemáš privela studených štartov v meste na krátkych trasách......
-každá batéria potrebuje byť dobitá, ked dobitá nie je ,tak sa jej skracuje životnosť.....
- každá batéria sa dá dobiť aj malou nabíjačkou a menšími prúdmi,len to dobitie trvá dlhšiu dobu, teda tesco nabíjačka bude batériu 55Ah dobíjať aj 3 dni.....
- pokial do diesela dáte slabšiu batériu, tá funguje na hodnotách,ktoré môžu viesť ku jej poškodeniu, teda môže spraviť aj privela nabíjacích a vybíjacích cyklov,ktoré predčasne ukončia jej život. Samozrejme nakopnete aj dieselový motor s batériou 50Ah trebárs, hoci je predpísaná batéria 77Ah.
- pozor na nízke teploty !!! pri teplotách pod bodom mrazu ,každá batéria stratí minimálne 20% svojej "sily" pri štartovaní !! preto "slabá" batéria ,ktorá akotak štartuje v lete je v zime k ničomu!!
- pozor na nízke teploty !! ked v zime motor naskočí,alternátor začne dobíjať batériu ,ALE batéria nie je schopná poňať elektrický náboj do seba !! teda,sa Vám zdá že baterku dobíjate ale bateria sa v skutočnosti nedobíja !!! v takom prípade batériu vyberte a dobíjajte ju aspon v garáži pri ako takej teplote !!!
Každá batéria vykáže životnosť pokial sa o nu staráte !!! je zbytočné nadávať na bateriu,ktorá bola dlho v podbitom stave !! už sa potom nevráti na pôvodné hodnoty !!! ja pokial som mal v aute hi-fi zosilnovače, a búchal som s nimi po meste ,tak baterku 77Ah bolo treba dobíjať aspon raz za týždeň !!!
http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/ ... 0092S40080
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: Aku baterku do auta??

Pondelok, 24. Decembra 2012, 15:22

K programovaniu auta/ batrie len jednu poznamku. Riesil som to na e65. Jeden mechanik si povedal, ved tam dam silnejsiu baterku, jedno jaku, vsetko bude ok. Ale bohunzial, do roka bola baterka v prdeli, pretoze ked tam ma raz ist 100ah agm bateria a pri vymene je nutne cez diagnostiku auto a baterku "sparovat", tak to tak musi byt, inak auto nevie, co tam ma a ako sa k tej baterke ma spravat. Darmo ze tam bola silnejsia alebo,slabsia alebo cokolvek...dokonca ajmkeby tam dal co tam malo ist a nenaprogramoval by to cez pocitac, aj tak by sla baterka do prdele po kratkom case. Tkze na novsie auta ktore maju kppec elektrickychc systemov pozor, najma ak su v nich agm baterie...
 
Užívateľov profilový obrázok
dethXtreme
Príspevky: 2574
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: e36 323i
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Aku baterku do auta??

Utorok, 25. Decembra 2012, 10:51

Ked je tu tema o baterkach, tak sa trosku prizivim :) ...pod stromcek som dostal novu baterku varta blue dynamic 60ah a 540A startovaci prud a chcel by som sa opytat, ci ma niekto s touto baterkou skusenosti, alebo ci o nej niekto vie viac...v testoch co som nasiel na nete nebola spominana, preto skusam tu...dakujem :)
e36 318i saloon "škaredé káčatko" :)
e36 323i touring "obláčik"

http://www.bmwklub.sk/pribehy-nasich-aut/e36-318i-pribeh-skaredeho-kacatka-nove-foto-t28693.html

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných