... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Check engine E46 330d- diagnostika

Nedeľa, 2. Decembra 2012, 15:20

caute chcem sa spytat ci natom mozem jazdit , zacala mi svetit kontrolka motora po ceste na chatu. nic zaujimave som nespozoroval. zacalo to svietit ked som isiel dlho do kopca, donovaly... stale to svieti potrebujem sa dostat domov .:(( neviem ci si nenamyslam ale turbo ako keby zacalo piskat pri akcelerovani do kopca ale ten piskot trva asi len 2 seku. je ti taky divny zvuk. dakujem za skoru odpoved.
Naposledy upravil/-a misenko00 v Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:22, upravené celkom 1 krát.
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: kontrolka motora e46 330d

Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:21

dnes som bol na diagnostike , okrem toho ze hlasilo 5 zhavicov ktore uz mam objednane znacka NGK snad dobre, pri -6 som nastartoval az na 4 krat inak to chytalo na cink.

diagnostika vypisala chyby:

Regulacia plniaceho tlaku

a nejaky system pokojneho chodu motora

okrem toho este nieco s EGR to moze byt ked som ho zaslepil vtedy vyskocila check engine ale vratil som to spat , kontrolka zhasla mozno to tam bolo este ulozene.

Vie niekto povedat co by to boli za chyby a cim to moze byt sposobene ? Volnobeh v pohode , vykon v pohode nic som nespozoroval. teraz mam tie chyby vymazane auto ide ako predtym.

Chcem to riesit.

Ďakujem
 
kosti123
Príspevky: 898
Registrovaný: 18.7.2010
Auto: e46 323Ci
Kraj: Košický

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:31

dolezit eje vediet, ci su to psoradicke alebo trvale chyby. treba pozriet za akych podmienok ktora nastala a podla toho sledovat ci sa vrati alebo ci tam je stale. pozriet treba na pocitadlo frekvencie vyskytu. ked sa nejaka chyba objavila len raz, mohlo to byt len nejake docasne zavahanie...

kedy ludia pochopite ze diagnostika neznamena len vycitat chyby.
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Pondelok, 3. Decembra 2012, 17:37

kosti123 napísal:
dolezit eje vediet, ci su to psoradicke alebo trvale chyby. treba pozriet za akych podmienok ktora nastala a podla toho sledovat ci sa vrati alebo ci tam je stale. pozriet treba na pocitadlo frekvencie vyskytu. ked sa nejaka chyba objavila len raz, mohlo to byt len nejake docasne zavahanie...

kedy ludia pochopite ze diagnostika neznamena len vycitat chyby.



ďakujem pozriem to , je to ulozene v pameti.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6544
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: kontrolka motora e46 330d

Utorok, 4. Decembra 2012, 00:29

misenko00 napísal:
dnes som bol na diagnostike , okrem toho ze hlasilo 5 zhavicov ktore uz mam objednane znacka NGK snad dobre, pri -6 som nastartoval az na 4 krat inak to chytalo na cink.

diagnostika vypisala chyby:

Regulacia plniaceho tlaku

a nejaky system pokojneho chodu motora

okrem toho este nieco s EGR to moze byt ked som ho zaslepil vtedy vyskocila check engine ale vratil som to spat , kontrolka zhasla mozno to tam bolo este ulozene.

Vie niekto povedat co by to boli za chyby a cim to moze byt sposobene ? Volnobeh v pohode , vykon v pohode nic som nespozoroval. teraz mam tie chyby vymazane auto ide ako predtym.

Chcem to riesit.

Ďakujem


system pokojneho kludu motora, ako znie komicky slovensky preklad, je smooth running control a pravdepodobne sa jedna o prekrocenie maximalnej moznej regulacnej odchylky paliva vo valci. Moze to byt sporadicka chyba, ale aj chyba niektoreho vstrekovaca. Smooth running control vlastn vyrovnava chod motora tym, ze robi male korekcie v mnozstve vstrekovaneho paliva do valcov. Ktory valec pracuje horsie, tomu pridava viac paliva, a ktory pracuje lepsie, tomu ubera atd. aby dosiahol co najvyvazenejsi a rovnobezny chod. Ak niektora z tychto korekcnych hodnot prekroci pripustnu hranicu, vtedy sa ulozi nasledovna chyba ktoru uvadzas. To znamena ze na regulaciu chodu motora, v niektorom alebo vo viacerych valcoch dana korekcna odchylka boa uz vyssia nez je pripustna hodnota. Vypis chyb vsak nestaci, na poriadnej diagnostike je mozne zobrazit dalsie detaily o chybe ako napriklad frekvencia opakovania, alebo na ktorm valci sa to stalo apd. Potom je mozne spusit test ktory meria tieto odchylky pocas volnobezneho chodu motora a ak sa niektore vymykaju z normalu, je mozne ze danny vstrek je uz mimo a bude potrebovat vymenu apd. Zavisi to od toho co ukazu hodnoty.
Regulacia plniaceho tlaku je naozaj siroky pojem a moze suvisiet s viacerymi problemami, treba to dalej skumat cez diagnostiku, pripadne vymazat chyby a jazdit znova ci sa ta chyba zopakuje. Moze suvisiet od vahy vzduchu az po netesnost na hadiciach, poskodene turbo atd atd......
 
Užívateľov profilový obrázok
Avenger
Príspevky: 2367
Registrovaný: 22.10.2011
Auto: E46 320i 110kw
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Martin

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Piatok, 14. Decembra 2012, 20:12

myenglish napísal:
preklady si mozte dat urobit aj tu: http://www.myenglish.sk


Aj na google translatore a tam si mozes ist robit reklamu :thumbup:
---------------
Aerodynamics are for people who can’t build engines. – Old Enzo
-----------------
Doska na cibulu
 
Bago3
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: 320D Touring
Kraj: Prešovský

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Piatok, 6. Júna 2014, 08:12

Inak mám podobný problém. A presne na donovaloch sa mi to objavilo vždy v kopci ked sme chodili do BB. Na 3 začalo niečo hučať. Pripomínalo mi to elektrický zvuk. Ale po celej ceste do PP následne nič. Tri krát som to musel otočiť ešte do BB a vždy v tom istom bode stúpania z jednej aj z druhej strany Donovalov. Najskor som upodozrieval čerpadlo. Môj model s tým mal veľa problémov. Myslel som, že nevládze tlačiť naftu v náklone vzľadom ku tlaku mojej nohy na plynový pedál. Lenže teraz to robí už stále. Na 1 a 2 stupni a pri pomalom rozbiehaní. Keď to rozbehnem na plný plyn tak nič.Dokonca sa mi zdá že to ide z prevodovky. Viac som popočúvala zneje to podobne ako ked sa na starých škodovkách zaradila spiatočka. Len slabší zvuk. Vie niekto poradiť? Mám E46 100kw 320D.
 
F!0d0r
Príspevky: 785
Registrovaný: 29.12.2011
Kraj: Zahraničie

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Piatok, 6. Júna 2014, 16:07

Bago3 napísal:
Inak mám podobný problém. A presne na donovaloch sa mi to objavilo vždy v kopci ked sme chodili do BB. Na 3 začalo niečo hučať. Pripomínalo mi to elektrický zvuk. Ale po celej ceste do PP následne nič. Tri krát som to musel otočiť ešte do BB a vždy v tom istom bode stúpania z jednej aj z druhej strany Donovalov. Najskor som upodozrieval čerpadlo. Môj model s tým mal veľa problémov. Myslel som, že nevládze tlačiť naftu v náklone vzľadom ku tlaku mojej nohy na plynový pedál. Lenže teraz to robí už stále. Na 1 a 2 stupni a pri pomalom rozbiehaní. Keď to rozbehnem na plný plyn tak nič.Dokonca sa mi zdá že to ide z prevodovky. Viac som popočúvala zneje to podobne ako ked sa na starých škodovkách zaradila spiatočka. Len slabší zvuk. Vie niekto poradiť? Mám E46 100kw 320D.


mozno odveci ale mna napadol olej v prevodovke mas ju suchu ? (neklesla hladina oleja a tym padom to drelo nejake koliesko v prevodovke pri naklone...) BTW to len moja teoria mozno total do luftu :)
 
Bago3
Príspevky: 34
Registrovaný: 10.8.2012
Auto: 320D Touring
Kraj: Prešovský

Re: Check engine E46 330d- diagnostika

Streda, 25. Júna 2014, 17:46

Tak od veci to nebolo som vypustil tedu vykrútil len šrúbu na prevodovke a zistil že som jazdil asi tak cca na 3 dc oleja. Teraz len o trohu sa stíšilo ale čo som sa bavil aj ked nie s originál mechanikom tak je asi chytene ložisko na prevodovke na "královskom hriadeli". Mal by to byť hlavný hrídel cez prevodovku. Poradil mi ale nejaky olej ktorý by mi vraj vedel pomocť s tým tak skusim ešte naliat. Nemá to žiaden vplyv na jazdu aj mi vravel,že vraj by sa to nemalo rozpadnúť len mi to vadí. Možno to ešte niekomu pomože.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných