... všetko o BMW ...

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

alternator e34

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 01:40

nazdarek.. zase otravujem.. :lol:

chcem sa spytat bude mi pasovat alternator z e34 525tds min. 120-150A na moju 524td?

alebo z dacoho ineho? proste tam potrebujem silnejsi.. najradsej by som ten 150A.. a neviem z coho a ci to bude pasovat..

dik za kazdu radu..
.
 
Užívateľov profilový obrázok
pysta
Príspevky: 150
Registrovaný: 12.8.2006

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 11:04

mozes tam dat aj 200A vodnika z AMG, otazkou ostava len -naco-
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 15:06

pysta napísal:
mozes tam dat aj 200A vodnika z AMG, otazkou ostava len -naco-


bo som tam dal 100Ah baterku a alternator zostal 80 A a stale mi vybija baterku, co mozu robit dlhe starty, ale myslim ze tu baterku nestihne dobit..

tu sme sa o tom bavili:
http://www.bmwklub.sk/viewtopic.php?t=3478

kukni.. ja viem ze mozem.. ale ci to bude bez problemov pasovat? chcel by som najradsej z tej 525tds..
.
 
Užívateľov profilový obrázok
britva
Príspevky: 38
Registrovaný: 1.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 18:39

Z tds ti pasovat nebude.
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 20:14

britva napísal:
Z tds ti pasovat nebude.


myslis? preco? a z coho by tam pasoval ?
.
 
Užívateľov profilový obrázok
britva
Príspevky: 38
Registrovaný: 1.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 21:17

z tds ma reminicu na plocy drazkovany remen, ty mas na klasicky klinovy remen, a uchyty ma na 99% ine, radsej najprv odstran pricinu vybijania baterky a nie hned spekulovat ako viac nabijat a ked uz tak skor by som porovnal alternator napr. z e34 530i,535i, e32 730i,735i tam boli aj 140A a boli hnane obyc klinakom ako mas ty
http://www.realoem.com/bmw/partxref.do? ... showeur=on
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 22:25

Super nápad porovnat, který (stejný) díl se nachází na různých typech : http://www.realoem.com/bmw/partxref.do je super, ani jsem nevěděl, že je to takhle dostupné - to bude ale to angličtinou :D

No a o té baterce jsem už Xtremovi psal totéž. Zkus ji pomalu nabít malým proudem cca 5A po dobu dvou dní a změř hustoměrem elektrolyt. Plně nabitá baterie by měla mít 1,28 Bé. Potom ji nech tak den stát a změř hustotu znova. Pokud bude hustota klesat, dochází k jejímu samovybíjení.
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Nedeľa, 30. Decembra 2007, 23:56

Však zmeraj to dobijanie tak ako som ti pisal a uvidiš či stiha dobijať baterku :wink:
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Pondelok, 31. Decembra 2007, 01:44

starML napísal:
Super nápad porovnat, který (stejný) díl se nachází na různých typech : http://www.realoem.com/bmw/partxref.do je super, ani jsem nevěděl, že je to takhle dostupné - to bude ale to angličtinou :D

No a o té baterce jsem už Xtremovi psal totéž. Zkus ji pomalu nabít malým proudem cca 5A po dobu dvou dní a změř hustoměrem elektrolyt. Plně nabitá baterie by měla mít 1,28 Bé. Potom ji nech tak den stát a změř hustotu znova. Pokud bude hustota klesat, dochází k jejímu samovybíjení.


oki, vyskusam.. lenze ta bateria je nova, ma mozna pol roka.. vsak uvidime..

vladky.. myslim ze ty si mi radil aby som to zmeral pri 2000otackach.. lenze mam teraz kapenku problem, bo to nemozem nastartovat.. asi zhavice.. nechcem zbytocne stale tocit, aby som to cele zas nevybil..
ale ked som to naposledy meral tak po starte mala 13,7 a ked som pridal plyn tak sa to postupne zvysovalo o 0,01.. tie poistky som vsetky premeral.. vsak vies a nic sme nezistili.. teraz som aj kontakty prebrusil, riadne dotiahol.. uvidime a odpojil celu hudbu.. ak by nahodou, ale nemyslim, bo mi to uz aj predtym..

StarMl- ale ked tam je baterka 100Ah a altik len 80A tak ho taktiez bude treba vymenit, nie? vsak si radil ze na diesloch to ma byt o 120-150% vyssie ako je kapacita baterie.. z toho som chapal ze to nestiha dobit..
dik za to porovnanie.. super..
.
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Piatok, 1. Februára 2008, 13:17

starML napísal:
Super nápad porovnat, který (stejný) díl se nachází na různých typech : http://www.realoem.com/bmw/partxref.do je super, ani jsem nevěděl, že je to takhle dostupné - to bude ale to angličtinou :D

No a o té baterce jsem už Xtremovi psal totéž. Zkus ji pomalu nabít malým proudem cca 5A po dobu dvou dní a změř hustoměrem elektrolyt. Plně nabitá baterie by měla mít 1,28 Bé. Potom ji nech tak den stát a změř hustotu znova. Pokud bude hustota klesat, dochází k jejímu samovybíjení.


ok, ideme na vec.. doteraz nebolo casu.. tak napisem vysledok co som zistil.. teda za dva dni : ))) diki moc zatim za radu.. som fakt zvedavy..
.
 
FANDLY
Príspevky: 55
Registrovaný: 12.3.2007
Bydlisko: Prievidza

Piatok, 1. Februára 2008, 15:48

EXTREM ja som mal ten isty problem. A ževraj som nemal dobru kostru na alternatore
a nedaval mi dost stavi. Baterka mi vydrzala tak tri dni.Mam tiez 524TD
:?:
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Nedeľa, 9. Marca 2008, 00:04

FANDLY napísal:
EXTREM ja som mal ten isty problem. A ževraj som nemal dobru kostru na alternatore
a nedaval mi dost stavi. Baterka mi vydrzala tak tri dni.Mam tiez 524TD
:?:


dik za radu.. pozriem to... kazda rada sa mi teraz zide..

no, ale ked som to meral, tak podla meraca to vyzeralo ze dobija dobre, aspon namerane hodnoty tomu nasvedcovali...
.
 
Užívateľov profilový obrázok
xtreme
Autor témy
Príspevky: 3365
Registrovaný: 14.12.2006
Auto: felda, stilo
Kraj: Žilinský
Bydlisko: za/bb/ca

Utorok, 11. Marca 2008, 09:23

vladky.. kolko kablov ma ist k alternatoru? kamos z kie mi hovoril ze tri, kukali sme na lade (mozno sa budes smiat ze porovnavam ladu s bmw) ale na tom teraz nesejde.. na lade boli 4 kabliky k altiku.. ja mam dva..
.
 
Užívateľov profilový obrázok
VLADKY242
Príspevky: 3706
Registrovaný: 11.6.2007
Bydlisko: Bratislava

Utorok, 11. Marca 2008, 22:33

xtreme napísal:
vladky.. kolko kablov ma ist k alternatoru? kamos z kie mi hovoril ze tri, kukali sme na lade (mozno sa budes smiat ze porovnavam ladu s bmw) ale na tom teraz nesejde.. na lade boli 4 kabliky k altiku.. ja mam dva..
Dva idu tenky modry a plus z baterky hruby :lol:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných