... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Autor témy
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 08:55

caute chcem sa spytat ohladom dadoveho senzoru v e60, predtym som mal e46 a senzor fungoval tak, ze ak sa dazd zhustil pripadne som sa priblizil k nejakemu autu, ktore mi viac prskalo na sklo, tak stierace zrychlilo, presne takto mi to vyhovovalo.
no u e60 som si vsimol, ze ten senzor jedine co robi je, ze povie elektronike, ci je dazd alebo nie je dazd a intenzitu stierania si musim nastavit na packe tym koleckom...

robi to takto aj vam? da sa to pripadne nejako nastavit tak, aby to fungovalo ako u e46? dik
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 09:16

tym koleckom by sa mala nastavovat citlivost senzora
 
Užívateľov profilový obrázok
dudo
Príspevky: 148
Registrovaný: 13.9.2012
Auto: E61 535d
Kraj: Trnavský

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 09:51

...ako hovori kolega, koleckom nastavis citlivost, a senzor by mal potom sam reagovat napr v situacii ked sa rozprsi hustejsie, zacne rychlejsie stierat
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 12:49

ja to mam stale v polohe minimalna citilivost, prisposobuje sa to intenzite dazda a s frekvenciou stierania som na 90% spokojny (niekedy - najma v noci, to stiera viac nez by som chcel a velmi zriedkavo to nestiera, aj ekd ja by som uz stierace zapol)
skontroluj si, ci mas v poriadku senzor, dobre stierace a ci sa niekto nehral s nastavenim citlivosti senzora...
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 12:53

mne to vacsinou funguje dobre, ale ked mrholi je to na chuja... stiera to zbytocne rychlo - hlavne pri vyssej rychlosti a nepomaha ani znizenie citlivosti

a s manualnym nastavenim sa neda dat pomale cyklovanie ](*,)
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 13:45

ptz napísal:
mne to vacsinou funguje dobre, ale ked mrholi je to na chuja... stiera to zbytocne rychlo - hlavne pri vyssej rychlosti a nepomaha ani znizenie citlivosti

a s manualnym nastavenim sa neda dat pomale cyklovanie ](*,)


neviem, ci sa spravne chapeme: Ty vies zapnut manualne cyklovanie? Ja viem tak, ze ak mas dazdovy senzor (a to maju uz asi vsetky E60), tak sa cykolovac neda zapnut manualne. Je len poloha "automatika" (viac stupnov citlivosti), pomale stieranie a rychle stieranie... Da sa to aj inak?
 
Užívateľov profilový obrázok
ptz
Príspevky: 985
Registrovaný: 8.3.2012
Auto: E60 540i man
Kraj: Bratislavský

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 15:14

packou smerom hore sa daju nastavit dva stupne rychlosti stierania - ale obidve su rychle

proste manualne sa neda nastavit pomale stieranie
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 15:17

Ešte jedna vec - nemenil si náhodou sklo? Alebo niekto pred tebou? V tomto prípade je potrebné urobiť adaptáciu dažďového senzora inak ti bude chodiť tak ako sa mu zapáči. Sám mám skúsenosť, po výmene nefungoval skoro vôbec, až keď bolo celé okno zapršané, že som skoro cez neho nevidel von, tak sa spustil. Po adaptácii všetko funguje ako má.
 
Užívateľov profilový obrázok
PeqpeK
Autor témy
Príspevky: 7486
Registrovaný: 16.1.2012
Auto: povacsine BMW
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: MA

Re: Funkcia dazdoveho senzoru u e60

Piatok, 23. Novembra 2012, 17:46

dik za odpovede, sklo zrejme menene bolo kedze tam mam HUD, ale obraz je trosku rozdvojeny, budem ho coskoro menit, tak to doriesim aj potom, asi poriesim aj stierace lebo trosku rozmazavaju...

ono nie, ze by nefungovalo alebo tak, ale sa mi zda, ze ako keby kolecko nezvysovalo citlivost, ale iba ze ako casto mi to sklo utrie ak snimac zasnima vodu

chapete ako keby zo snimaca siel iba udaj 0 alebo 1 a potom frekvencia stierania by bola riadena koleckom :D divne, ze?

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných