... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Trickym
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 7.5.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Ružinov

Problém 520i, E39

Pondelok, 7. Mája 2007, 22:47

Všetkých zdravím. Mám taký problém na mojom 520i E39, r.v. 99. Občas sa mi stalo, že auto vôbec neštartovalo, tzn. zasvietili všetky kontrolky, aj zhasli, ale ako som otočil kľúčom, tak nič. Ani štartér sa neozval. Stalo sa mi to asi 4x za 2 roky. Následne som asi po 10 minútach vždy naštartoval a všetko bolo OK. Dnes sa mi to stalo opäť, ale po naštartovaní mi ostalo svietiť EML a kontrolka ASC (ABS nesvietilo). Auto išlo na núdzový režim. Keď som ho dopravil do servisu a tam mi oznámili, že môžem prísť až najskôr v stredu, tak som odišiel. Všetko fungovalo v poriadku. Ale asi po 10 min mi auto znova zaplo na núdzový režim (EML ASC). Neviete, prosím, niekto čo by tomu mohlo byť? Nemáte s tým niekto skúsenosť? Dik za odpoveď.
 
alu
Príspevky: 219
Registrovaný: 3.5.2007
Bydlisko: Piestany | Herford

Utorok, 8. Mája 2007, 08:14

Ahoj,
1.;Ak su sviecky v poriadku tak skontroluj to kde sa nasrobovavaju(zapalovacie cievky).Dost casto to byva od oleja a tym blbne cele auto
zapalovacie cievky(obzret ci maju nejaky viditelne vady, premerat kontakt 1+3 ma mat 0,8 Ohm).
2.;lambda sonda(najlepsie napojit na PC a ukaze ti vsetky aktualne vysledky)
3.;defekt na hadici ktora vedie z motora smerom k vzduchovemu filtru-vzduchovy filter(to si taktiez mozes aj sam skontrolovat).
Elektrika to na 100% nebude lebo by ti to potom blblo pravidelne a nie iba raz za cas.
dufam ze som pomohol
peter
Dokonalost sa da opisat vela slovami alebo aj jednoducho skratit ´´BMW´´

Kto neskoro brzdi,ide dlhsie rychlejsie!!!
Best Motor Worldwide!
Bavarian Machine on Wheels!
Bavarian Murder Weapons!
 
Užívateľov profilový obrázok
Trickym
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 7.5.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Ružinov

Dik

Utorok, 8. Mája 2007, 15:08

Na pohľad by to nemala byť žiadna hadica. Ja sa v tom moc nevyznám, tak to radšej nechám na servis. Sviečky som menil asi 30000 km dozadu a vzduch filter asi 5000 km dozadu. Ešte ma napadlo, či by to nemohla byť vybitá baterka alebo imobilizér resp. alarm, ktorý tam mám dorábaný. Ale to by potom asi neblblo za jazdy. Dík za odpoveď.
 
Užívateľov profilový obrázok
LuCKy
Príspevky: 2235
Registrovaný: 29.1.2007
Auto: BMW 530iMola
Kraj: Žilinský

Utorok, 8. Mája 2007, 20:56

Ja len k tomu alarmu (nehovorím, že to je príčina!), môže Ti blbnúť aj za jazdy (vlastná skúsenosť) :!:



LuCKy
Slovenčina pre BMW palubný počítač/navigáciu v modeloch E38, E39, E46, E53, E83. Jednotky MK3 a MK4. Na výber celkovo tri verzie pre oba typy jednotiek. Viac na našom webe www.elceka.sk/bmw-palubny-pocitac-v-slovencine
Denne svietenie, zatial len BMW do 03/2007.
-
Obrázok
-
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
Trickym
Autor témy
Príspevky: 132
Registrovaný: 7.5.2007
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Ružinov

Iba pre info

Štvrtok, 10. Mája 2007, 18:19

Vraj im to vyhodilo poruchu palivového čepadla. Vymenili poistku a relé. Ak sa mi to stane ešte raz, tak mi vymenia aj palivové čepadlo. Zatial to fachčí. Uvidíme. Inak super prístup BMW Automotive Bratislava.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných