... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

reklamne predmety bmwklub.sk
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 17:09

Nazdar chalani

Mam otazku : D tak ako vzdy :D

Tu kde byvam na vychode mi niekto nevie zapisat bateriu a ani spravit adaptaciu prevodovky preto zvazujem kupu tohto predaj-nd-bmw/najlacnejsi-diagnosticky-kabel-na-bmw-inpa-dis-carsoft-t59177.html

Tak vie mi niekto potom presne povedat kde mam na co kliknut aby som si to spravil sam ? Lebo som uz zufaly.

Dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12254
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 19:13

Len kablom to nepôjde určite...
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 19:20

pokial tomu nie si ohotny obetovat XYZ (je to schvalne trojmiestne) hodin studovania, citania, ucenia sa, rozbehavania, investicii atd. tak sa do toho radsej ani nepustaj... pokial si o tom nikdy nic nepocul tak si to sam neurobis a max. si tak este nieco dodrbes... radsej obetuj par € na cestu napr. za Airbornom do Presova a nechaj to na ludi ktori vedia co robia

tu mas niekolko kontaktov, uz si ich skusal?
technicke-okienko/zoznam-bmw-diagnostikov-t41269.html
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 19:28

Tak obetovat ako obetovat preto som sa pytal ci ma niekto nieco take ze by ma ponavigoval a skusensoti nemam ja som to chcel robit len pre svoju potrebu a z Airbonom som sa dohadoval dlho dlho lebo chalan nema cas a tuto sobotu som mal ist za nim aj som bol v presove ale potom mi nieko nedvihal telefon tak neviem ci mal daco na praci alebo co zrejme ma toho dost preto som uz " zufali" a haldam riesenia..

TT-SIMIK jj je mi jasne ze treba aj soft uz osm pisal aj z chalanom ze ma k tomu aj soft
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 19:45

dost ludi tu na fore take nieco ma, ale myslim si ze ta nikto nebude navigovat lebo to nie je vec na pat minut a uz vobec nie zadarmo... su to veci na ktorych sa ti chalani nadreli a tych XYZ hodin na tom naozaj stravili a investovali do toho povacsinou nemale peniaze, cize odovzdat niekomu nejake info a skusenosti zadarmo by bolo trosku dehonestovanie ich snahy, tym duplom ked sa tym este zivia cize by to bolo ako rozdavanie know how
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Diaknostika

Utorok, 16. Októbra 2012, 19:54

Ja snad zle vidím... :shock: :shock: :shock:

kua máš sedmu, tak čo tu vymýšlaš? Daj to do servisu, kde vedia čo robia... si cvok, riskovať že niečo dodrbeš?
Sorry, ale v poslednej dobe žasnem akí lakomci sú tu na fore... #-o
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: Diaknostika

Streda, 17. Októbra 2012, 16:14

Lopo.. njn nehadam sa neviem kolko tuaknia a roboti je okolo toho tak som len uvazoval aa zhanal info

PetoK... bol som v bavarii tu v KE a tam ma odpinkali povedali mi ze toto sa na tomto aute nerobi a v dalsom servise co mali origo diag mi to tiez nevedeli spravit. Preto tato otazka
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Diaknostika

Streda, 17. Októbra 2012, 16:27

co sa na aute nerobi? Zapis novej baterky a zmazanie adaptacnych hodnot automatu? :D by som ich tam do riadnej rite poslal v tom BMW
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: Diaknostika

Streda, 17. Októbra 2012, 18:33

Ano presne zapis novej baterky dalej som uz nepokracoval len som sa otocil a isiel prec hoci mi tam hovoril daco o dajakej "kocke" na kladnom pole baterie tusim ze ak to ma tak sa to nerobi a ak nema tak sa to robi alebo opacne a tiez ze tam bolo neviem jake este bmw a tiez ze sa to nerobi a nieco hovoril ze je to uz stare auto tak tam sa to nerobilo no proste otocil som sa a isiel racej prec :D
 
PetoK
Príspevky: 9691
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: Diaknostika

Streda, 17. Októbra 2012, 19:22

Sorry, ale tomuto neverím že ti povedali v origo BMW servise... a ešte keď si došiel s E65... zisti mi meno toho technika, ktorý ti to povedal...

BTW, a ešte dodám, to akože si nesvojprávny, že sa necháš len tak odbiť ? To si nevieš dať zavolať vedúceho servisu, resp. riaditeľa, ako sa k tebe správajú zamestnanci? Ver tomu, že sa veci hneď začnú riešiť ... :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: Diaknostika

Streda, 17. Októbra 2012, 19:52

ak budeš mať cestu cez PP tak daj vedieť. minule sme menili baterku na novej 5ke a presne toto sme robili a išlo to pekne spraviť s bosch diagnostikou. Nič ti neslubujem lebo na 7me sme to ešte nerobili ale ak nahodou pôjdeš okolo tak aspon vyskúšaš. Viem že ak nedaš tu adaptaciu baterie tak je tam potom nejaký problém z kapacitou a maximalnim nabitím baterie alebo niečo také. A tu adaptaciu automatickej prevodovky si viem spraviť aj na mojom starom volve takže na tvojej sedme to môžno pôjde tiež. :wink:
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: Diaknostika

Štvrtok, 18. Októbra 2012, 18:05

PetoK ... no meno nepametam a sorry diktafon zo spionaznou kamerov som nechal v druhej bunde :D .......ono keby si bol z Kosic alebo z okolia tak o tom vies svoje ako to tam chodi potvrdia ti to viaceri zato som nemal chut to dalej riesit...aa po dalsie je to pekne vyziadat sefa atd ale ked sa nad tim tak zamislim kto vie mozno by som nieco docielil ale kto vie ci by mi neico schvalne nedoj.ebali ze just tu mas ze si bol chu.j tak mi este spravi zle. Ja som sa uz poucil ze nie stale je dobre robit cirkus aj ked niekdy to pomoze : D Ozaj ked pojdes cez Ke alebo tak tak si tam odbehni a im to povedz alebo im povedz niaku inu zavadu co ti na to povie :D

luky2208 super diky si ma potesil ozvem sa keby nieco cez ss este mam nieco rozrobene :)
 
Lopo
Príspevky: 833
Registrovaný: 8.7.2008
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: PD+TN

Re: Diaknostika

Piatok, 19. Októbra 2012, 08:41

tak pre ozrejmenie, chlapci v BMW servisoch si nemozu dovolit vam robit problemy, pretoze ak nejake urobia a vy to nahlasite na BMW Slovensko (priame zastupenie BMW AG. na slovensku) tak z toho bude nie len problem, ale im aj strhnu bonusy z BMW a to su velmi vyznamne a velke ciastky pre tie servisy, z ktorych dost vyrazne ziju v poslednom case
ex e36 '92 320i
ex e38 '00 740d
F02 750Li Xdrive
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Diaknostika

Piatok, 19. Októbra 2012, 13:36

Baterku sme zaregistrovali, tak sa uvidi ako sa to bude spravat. Ale je tam nieco aj s modulom zhavenia, asi bude dead. A asi pravdepodobne aj regler na altiku uz bude mat nieco za sebou.
 
items
Autor témy
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: Diaknostika

Piatok, 19. Októbra 2012, 17:15

Airbone...... si ma predbehol : D ..no uvidime co a ako trochu este pobeham a dam vediet

No uz je to jedno Airbon mi to uz spravil este raz Diky .

.... no nemozu ale ako by som im to dokazoval :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných