... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: e65 - Vymena oleja v prevodovke

Nedeľa, 11. Septembra 2011, 10:33

johny_BMW napísal:
V motore sa ti ten olej riesi v uplne inych veciach tak tu nerob zo mna debila dobre vies preco je spaleny, a neboj sa to nieje z mojej hlavy o tom oleji v prevodovke to mi povedal jeden vazny pan ktory mi ju repasoval....a bavy sa stymito vecami cez 20rokov ta asi vie co rosprava a nebudem sa uz k tomuto vyjadrovat mente si kludne olej v prevodovke ked je uz spaleny v domienke ze robite len dobre a potom tu piste, ze preco vam odysla prevodovka ked ste akurat vymenily olej aj preplachovali a neviem co vsettko a ajtak posla...korado sam povedal ze takto to opisuju aj na ceskom fore....chcel som len pomoct aby ste zbitocne nedavali cca 300 evri na vymenu oleja ktore budu sbitpcne kedze pri repase sa da ajtak novy olej, abyste nevyhodily peniaze ako ja....hold dohovoril som


Johny_BMW - nic v zlom, ale taketo blbe rady si nechaj niekde ku pivu, alebo radsej ani tam. Takisto pozdrav odo mna toho svojho velmi vazeneho pana, ktory ti povedal taku hovadinu. Ja robim prevodovky uz dost dlho a ucil ma to clovek, ktory ich robi uz 24rokov.Ja robim tyzdenne 12aut s automatmi a k tomu asi 6 prevodoviek samostatne dovezenych bez auta a este popri tom asi 10 vymien olejov v automatoch. On robi denne cca 10aut s poskodenymi prevodovkami /je to mimo SK/.
NIKDY SA TOTO CO TEBE ANI MNE ANI JEMU NESTALO !!!
Vysvetlenie Tvojho problemu a Tvojej zatrpknutosti je , ze ked si dlho nemenil olej prevodovky, mal si vo vani usadeniny, popr.pilinky a tieto Ti ten, kto menil olej riadne z vane nevycistil, takisto sa ma podla stavu necistot vo vani precistit chladiaca sustava oleja prevodovky.
Myslim ze toto nebolo splnene a dostala sa Ti niekde necistota. Takisto mohla byt prevodovka pred koncom zivota a jej poskodenie uz viselo na vlasku. Toto mi nevyvratis a myslim ze ani nikomu od fora, kto sa tomu trochu viac rozumie.
Podotykam, ze toto tu nepisem, aby som si prihrieval polievocku a ludia ku mne chodili menit olej ako pojaseni. Z vymien oleja nezijem, je to skorej sluzba pre ludi. I ked to stoji dost penazi, myslim tym material / hlavne pre novsie prevodovky /, za pracu vela nedostanes. Pre mna za mna kazdy nech si zvazi sam , ci chce alebo nechce menit olej , mne je to jedno, ale mal by si si nastudovat stranky vyrobcov prevodoviek a nie hovorit len tak do vetra. Potom vznikaju FAMY typu po vymene oleja mi odisla prevodovka.
K tejto teme v tvojom prispevku som skoncil aj ja.
 
items
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: e65 - Vymena oleja v prevodovke

Utorok, 9. Októbra 2012, 19:02

nazdar mam otazku :D
Ako vyzera obal od original oleja do tejto prevodovky myslim ZF lifetimefluid 6 je taka biela pixla z takou cerveno ciernov etiketov? Totiz nikde som na nete nevedel naist obrazok :/
 
Užívateľov profilový obrázok
korado
Príspevky: 2070
Registrovaný: 31.7.2009
Auto: len V12 a len long
Kraj: Bratislavský

Re: e65 - Vymena oleja v prevodovke

Streda, 10. Októbra 2012, 14:05

To ti neporadím, ale choď to najbližšieho BMW a tam ti z neho predajú. Ideálne doniesť si aj nádobu, oni to majú v sudoch, mne odliali bez problémov a za super cenu, cca 8e za liter
INSTAGRAM: korado_korado
 
items
Príspevky: 83
Registrovaný: 26.7.2012
Auto: Bmw 730D e65 2003
Kraj: Košický

Re: e65 - Vymena oleja v prevodovke

Streda, 10. Októbra 2012, 16:30

fuha no tak skusim :D diky za typ :D

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných