... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Adrian_B
Príspevky: 503
Registrovaný: 22.12.2011
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Pondelok, 24. Septembra 2012, 14:55

placebo :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
Sk1r3x
Príspevky: 768
Registrovaný: 30.11.2011
Auto: AUDI A6 C7
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Šurany

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Pondelok, 24. Septembra 2012, 15:45

mne po odstavení EGR určite nechytá lepšie , ako hovorím akurát nekolíše prietok cez váhu ... that's all ...

like Sir Adrian told , placebo !
 
Užívateľov profilový obrázok
fox1k
Príspevky: 2241
Registrovaný: 27.3.2011
Auto: BMW
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Žilina

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Pondelok, 24. Septembra 2012, 18:55

Adrian_B napísal:
placebo :mrgreen:


Sk1r3x napísal:
mne po odstavení EGR určite nechytá lepšie , ako hovorím akurát nekolíše prietok cez váhu ... that's all ...

like Sir Adrian told , placebo !


viete doj*bať náladu :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
Adrian_B
Príspevky: 503
Registrovaný: 22.12.2011
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Pondelok, 24. Septembra 2012, 19:22

\:D/
ale nie :smile:
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Streda, 26. Septembra 2012, 18:56

misenko00 napísal:
Caute mam taky problem dnes som odstranil klapky v sani vyzerali celkom dobre ale aj tak som ich dal preč. Vycistil som EGR ventil nebol velmi spinavy. Potom som sa rozhodol zaslepit ho tak ze vlozim kruhový pliesok do tej zeleznej trubky. Všimol som si rozdiel v naštartovani auto nastartovalo hned na prvý cink ako benzin ale pri pridaní plynu ide z lavej casti dym ako keby spaliny tadial nejako unikali , že sa musia tlacit do EGR ale kedze je zaslepeny unikaju tadial. Začala svietit kontrolka motora tak som to vratil spat bez toho plechu a nechal som ho nezaslepeny auto naskocilo ako predtym klasika ako diesel. Tak sa chcem spytat odkial moze ist ten dym (vonia to ako spaliny). A ci kontrolka motora opat zmizne a nebude svietit.
Obrazok č2.

Dalši problem ktory som si všimol je ze su volne dva sroby asi na vodnej pumpe a nedaju sa zašrobovat (su volne daju sa nadvihnut rukou ale nie vytiahnut) jednoducho ako keby tam nebol zavit alebo čo. Je to problem ????

obrazok č.1


tak nakoniec som zistil ze tie dva sroby su zalomene takze sa to neda prisrobovat . a moze byt ze mi stade aj unika trosku olej, viem ze to bude trena odvrtat , pravdebodobne dat cele viko ventilov , co treba dat vsetko dole ? Olej sa musi vypustit ? Aky je postup?
 
Užívateľov profilový obrázok
Sk1r3x
Príspevky: 768
Registrovaný: 30.11.2011
Auto: AUDI A6 C7
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Šurany

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Štvrtok, 27. Septembra 2012, 12:07

dole vaňa na kabínový filter , dole celé sanie , vytiahnuť vstreky všetky, atď všetko čo zavadzia ... olej nemusíš vypúšťať , ten je dole , nie hore... šrób nieje zalomený vo viku , ale v bloku ventilov ... ak to dával už niekto dole tak asi aj menil tesnenia na viko, olej ti nemusí unikať keď máš v pohode separátor
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Piatok, 28. Septembra 2012, 08:03

Sk1r3x napísal:
dole vaňa na kabínový filter , dole celé sanie , vytiahnuť vstreky všetky, atď všetko čo zavadzia ... olej nemusíš vypúšťať , ten je dole , nie hore... šrób nieje zalomený vo viku , ale v bloku ventilov ... ak to dával už niekto dole tak asi aj menil tesnenia na viko, olej ti nemusí unikať keď máš v pohode separátor



Ako sa to dá najjednoduhsie vymenit ? to musim akoze trysky dat von ? :D to ked treba vymenit tesnenie na veku treba vsetko vymontovat ? Olejovu Vanu ? vie tu niekto priblizny postup ako postupovat krok po kroku ? Je to XD 330.
 
Užívateľov profilový obrázok
Sk1r3x
Príspevky: 768
Registrovaný: 30.11.2011
Auto: AUDI A6 C7
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Šurany

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Piatok, 28. Septembra 2012, 13:53

prečo sem splietaš olejovúú vaňu , tá je uplne na spodku motora , tu dávaš dole vrch, jedndouchší spôsob nieje , proste musíš odstrániť všetko čo máš v ceste , pozri sa už len hore do TIS a zbadáš sám čo všetko musíš spraviť , alebo ti mám dať rovno link ?

Nech sa ti páči , tu máš už len poslednú fázu , keď sú vstreky a všetko ča zavadzia vonku ...
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/14/63

jednoduchosť neni , sú len klúče ktorými si to zjednodušíš
 
misenko00
Autor témy
Príspevky: 241
Registrovaný: 17.2.2008
Auto: Bmw e46 330xdtA
Kraj: Nitriansky

Re: Nedotiahnute sroby, EGR a klapky v sani 330xd e46

Piatok, 28. Septembra 2012, 15:31

Sk1r3x napísal:
prečo sem splietaš olejovúú vaňu , tá je uplne na spodku motora , tu dávaš dole vrch, jedndouchší spôsob nieje , proste musíš odstrániť všetko čo máš v ceste , pozri sa už len hore do TIS a zbadáš sám čo všetko musíš spraviť , alebo ti mám dať rovno link ?

Nech sa ti páči , tu máš už len poslednú fázu , keď sú vstreky a všetko ča zavadzia vonku ...
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/08/14/63

jednoduchosť neni , sú len klúče ktorými si to zjednodušíš



to som sa sekol ok dakujem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných