... všetko o BMW ...

Moderátor: SmartBastard

bmwtt.sk
 
Jozef33
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 19.7.2012
Auto: 325td
Kraj: Bratislavský

Poradte ppri kupe Z4

Štvrtok, 19. Júla 2012, 22:48

Dobry den,

planujem kupit Z4 v cene 10.000-15.000 (2002-2006)

chcel by som sa poradit:

Aky motor je najspolahlivejsi (nejde mi o vykon ale o spolahlivost)
Veci, ktore by som mal vediet - skryte vady, caste poruchy, na co si dat pozor atd.

Takisto otazka ohladom "tuningovanych" verzii spolocnostami ako AC Schnitzer atd.
Ak kupim auto upravene takymi to firmami, v pripade nejakeho dielu, je to mozne nahradit aj "nie schnitzer" suciastkou?

Aky mate nazor na:
http://bmw-z4.autobazar.eu/25i-id3225495.html (spominana tuningovana verzia)
pripadne
http://bmw-z4.autobazar.eu/25i-id3503289.html

za kazdu radu vopred dakujem

Jozef.
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Poradte ppri kupe Z4

Pondelok, 23. Júla 2012, 09:48

Ahoj, bol som lenivy pisat vsetko znova takze tu je kopia co som pisal uz predtym ..
SmartBastard napísal:
Nazdar a vitaj na fore ;)

pri Z4 si treba dat pozor hlavne na zadne tlmice, tie odchadzaju uz pri 60t. km - samozrejme podla toho ako sa s tym jazdi, dalej skladacia strecha zvikne zatekat, hlavne pri modeloch pred faceliftom(2006), takze poriadne skontroluj kufor ci nieje mokry etc. Potom samozrejme este vela veci, takze ak vies po anglicky tak odporucam si precitat toto:
http://www.z4-forum.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=21281

Ak chces zaruku, kup auto od BMW a ti ti daju zaruku v celej Europe. Dalej tam je napisana servisna knizka, ale nie v akom stave je :) Takze je mozne ze to bolo servisovane tak do 60tis a potom tam uz nic nieje, respektive bude chybat kazda druha vymena (ta je kazdych 25tis kilometrov). Na co sa treba pozriet su hlavne insekcie, neviem sice kedy presne sa pri "normalnom" Z4 robia, ale mali by byt minimalne 2 zapisane v knizke. A este nakoniec, aj ked bude servisna plna, poriadne ju skontroluj, v poslednej dobe sa celkom rozbehol obchod s knizkami, kde potom predajca pretozi kilometre a rozpise na novo kilometre.

Sorry, ze sa rozkecavam, ale celkom dlho som rozmyslal nad Z4 a tak ti poradim ist do nejakej po facelifte (2006+). Ma to viac dovodov, prvym je samozrejme vek auta. Myslim ze by som nesiel do "sportoveho" auta ktore ma viac ako 4 roky (samozrejme ak nejde od klasiku typu GT40, Ferarri Daytona a pod ). Po druhe facelift odstranil urcite vacsinu chronickych chorob, ktore Z4 mala. Po tretie mali po facelifte Z4-ky ovela lepsie motory. Mensia spotreba a lepsi vykon. Ked si kupis dobry 2007 3.0si nebudes lutovat!

Tu je link na topic kde sa riesili nejake Z4
bmw-nakupna-poradna/z4-t47512.html
bmw-nakupna-poradna/pomoc-s-kupou-z4-t52358.html
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
quickpig
Príspevky: 59
Registrovaný: 23.11.2010
Auto: bmwZ4 2.5i, X5 3.0d
Kraj: Bratislavský

Re: Poradte ppri kupe Z4

Pondelok, 23. Júla 2012, 11:51

Ahoj a vitaj..

Tie dve auta nechcem moc komentovat.. Ten co porobil zvody od AC schnitnzer, pokial to nechces mat, tak prec to davat je hlupost.. Musis byt aj pripraveny, ze 2.5i ma pekny a silny zvuk aj bez tejto upravy.. predpokladam cez borec aj odstranil katalizatory, takze na kratke vozenie je to bomba, pri dlhsich cestach si treba kupit aj tlmice do usi.. :)
Vozit sa po dialnici za 6.6... na tom sa iba zasmejem.. spotreba mesto je tiez vtipna.. i ked viac realna ako 6.6 na dialnici :)

dal by som skor s tymto motorom tak 8 dialnica a mesto tych 11.. podla toho ci si styl dochodca, alebo si auto uzivas..

ten prvy co pisal ze ma xeony, tak to je iba dorabka.. ja to mam tiez tak,ale fizli ma nezastavuju, len aby si vedel ze mozes mat problemy. + borec co mi to predal, to mal spravene lajdacky, takze mi viciciavali baterku

Okolo 100.000 odchadzaju aj tycky stabilizatora, mal som problem so skrtiacov klapkou, je to casta chyba tychto z4.. 2x som vyreklamoval behom 5.000km uz vymenenu novu u BMW.

DISA treba ju minimalne vycistit resp. vymenit.
Pripravit sa nato ze papa olej ta 2.5i podla toho ako jazdis.

neviem ci najdes 3.0si po roku 2006 facelift.. v kazdom pripade velmi pekna rada :) Ja by som uz asi tiez radsej isiel do 3.0i alebo 3.0si po facelifte.. ten 6ty stupen tam proste chyba,,

inak ale chod do toho. je to bomba.. ale treba mat k dispozicii aj auto na normalne vozenie..

PS: ja by som do takychto aut co su poupravovane nesiel!!! treba mat co najviac povodny stav, a popripade si ho porobit.. thats it.
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Poradte ppri kupe Z4

Utorok, 24. Júla 2012, 12:58

quickpig napísal:
PS: ja by som do takychto aut co su poupravovane nesiel!!! treba mat co najviac povodny stav, a popripade si ho porobit.. thats it.

+1
presne tak, pokial to nieje porobene niekym, kto sa do toho vyzna a hlavne na upravach nesetril (napr. duplo predaval porobenu Z3M, ktora bola spravena spravne) tak by som od poupravovanych aut daval ruky prec. Mnoho krat sa stava, ze ludia davaju hlava nehlava brutalne siroke podlozky bez toho aby riesili ako to zatazi napravy, ale tvrdy podvozok, bez toho aby riesili ako to bude vplyvat na karoseriu. Potom sa predavaju opticky "vytunenene", ale technicke rozbite auta, ktore mozu byt v kritickych situaciach nebezpecne, v lepsom pripade ta budu iba stat kopec penazi, aby si ich dal dokopy.
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Jozef33
Autor témy
Príspevky: 2
Registrovaný: 19.7.2012
Auto: 325td
Kraj: Bratislavský

Re: Poradte ppri kupe Z4

Nedeľa, 29. Júla 2012, 05:43

Dakujem za rady a nazory

Uz som si myslel ze mi nikto neodpise.
Za ten cas som stihol popozerat takmer vstky youtube videa :D

Na kupe sa pracuje, a dalsi tyzden idem na zopar test jazd.

Dam urcite vediet ako som dopadol a pripadne pozdielam nejake fotografie.

J.
 
quicky
Príspevky: 181
Registrovaný: 18.7.2011
Kraj: Nitriansky

Re: Poradte ppri kupe Z4

Piatok, 3. Augusta 2012, 21:29

ja osobne poznam tu prvu z nitry,kedze som nitran a ten majitel je moj kamarat.
po prve auto nema ziadny strasidelny zvuk ala stuple do usi,ale akurat pekne si brumka,naozaj zaujimavy zvuk.
po druhe on to neprerabal ale uz to take kupil cele jak to bolo,pokial viem,bez problemov akurat klasicky servis. kupil si to iba na leto,preto teraz predava.

ale viac neviem.
vela stastia s kupou :)
BééEmWéé 335Déé 2008.

JUDr. quicky :)
 
zzzz
Príspevky: 10
Registrovaný: 3.8.2012
Auto: bmw z4
Kraj: Košický

Re: Poradte ppri kupe Z4

Utorok, 7. Augusta 2012, 22:52

nooo da co ku z4.................NEKUPOVAT !!!!!!!!!
chcel som nieco sportove a male ale okrem stylovosti tam nic ine nenajdes ty co pisu perfektne jazdne vlastnosti a podobne ..........sedenie tvrde ,vykon ziadny,spotreba vysoka,ohladom servisu vzdy sa daco na nej meni od vanosu cez brzdy(dost často),motor na streche pravidelne zateka u automatickych strechach,problem z dovieranim okien ,rosenie prednych svetiel .od bmw by som cakal uplne nieco ine.
je to luxusna motokara na 1000km ročne.
Prílohy
bmw.JPG
bmw.JPG (131.86 KiB) 8518 zobrazení
Naposledy upravil/-a zzzz v Streda, 8. Augusta 2012, 11:02, upravené celkom 1 krát.
 
zzzz
Príspevky: 10
Registrovaný: 3.8.2012
Auto: bmw z4
Kraj: Košický

Re: Poradte ppri kupe Z4

Utorok, 7. Augusta 2012, 23:05

ked uz kupit tak 2,5is ze vraj najspolahlivejsie a najlepsia spotreba . ja mam 2007 a niektore chyba nie su odstranene.strecha sice nezateka ale dostava sa voda do motora na ovladanie strechy a nejde ju stiahnut.tak tiez okna sem tam robia problem a elektricke sklopne spetaky.spotreba po mesta realna 11,5l/100km aj ked palubny ukazuje 9,5 po prepocitani vynde nieco ine .auto samo o sebe ma dobre jazdne vlastnosti no ne na nase cesty pri vacsich nerovnostiach dost odskakuje zadok,riadenie velmi citlive.choroba z4 riadiace jednotky.dizajn auta Fakt vysiel.spolahlivost na bode mrazu od bmw som to necakal. pisem to zvlastnych skusenosti ale aj z nemeckyh stranok myslel som ze mam nieaky chybny kus ale po precitany vlekeho mnostva o z4 som pochopil ze :((((((........................
mam aj e61 ale snou absolutny problem tak ze som naozaj dost sklamany aj s celej Z4.
 
zzzz
Príspevky: 10
Registrovaný: 3.8.2012
Auto: bmw z4
Kraj: Košický

Re: Poradte ppri kupe Z4

Utorok, 7. Augusta 2012, 23:11

velmi pekne povedane spotreba smiesna rovne neviem ci po meste nerobi 4,5l a po dialnici 2l........vyzor nic moc a ta uprava noooo neviem radsej klasiku a potom uz vies sam co si chces dorobit a upravit a vies co tam davas

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný