... všetko o BMW ...

Moderátori: 100RM, BinKooL

obchodna sekcia
 
Esence
Autor témy
Príspevky: 378
Registrovaný: 5.4.2011
Kraj: Zahraničie

E38 Rádio čo to je ?

Štvrtok, 2. Augusta 2012, 13:44

.
Naposledy upravil/-a Esence v Utorok, 1. Marca 2016, 08:45, upravené celkom 2 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
Sedemer
Príspevky: 26
Registrovaný: 2.8.2012
Kraj: Bratislavský

Re: E38 Rádio čo to je ?

Štvrtok, 2. Augusta 2012, 14:52

Je to DSP ekvalizér,nastavujú sa tam rôzne veci od hĺbky basov po rôzne módy ako napr. koncertná hala atď,simuluje to odlišné prostredie a pridáva rôzne efekty,ozvenu atď. Vyrábal to Philips a je to celkom zriedkavá vec keďže to nebolo v základe,bolo potrebné vyššie (keď nie najvyššie) audio s DSP zosilňovačom a bolo to možné použiť iba v modeloch s MID displejom (to je ten stredný panel pod rádiom) a okrem toho väčšina e38-mičiek má už normálnu obrazovku (kde sa nachádza položka DSP v menu takže netreba žiadnu ďalšiu obrazovku), či už tú menšiu (4:3) alebo neskôr tú väčšiu (16:9)
Obrázok
pre predstavu ako to vyzerá...
Obrázok
Obrázok

Dá sa to nájsť pod názvami ako: DSP control unit, BMW radio stereo equalizer, DSP display a podobné názvy

Bol som teraz v aute a trošku opíšem tie funkcie.
Je tam 7 pásmový ekvalizér s možnosťou regulovania rozsahu o +10 alebo -10dB.
80 Hz, 200 Hz, 500 Hz, 1 kHz, 2 kHz, 5 kHz a 12 kHz.
Ďalej sú k dispozícii 3 módy. Concert hall, Jazz club, Cathedral. Štandartné nastavenie je Living room.Takže v podstate 4 módy.Dá sa tiež nastaviť aj akoby veľkosť izby,rôzne to prispôsobovať atď.
Prílohy
bmw_e311.jpg
16:9
bmw_e311.jpg (21.56 KiB) 1378 zobrazení
bmw_750_dsp.jpg
4:3
bmw_750_dsp.jpg (27.73 KiB) 1378 zobrazení
Obrázok
 
atc
Príspevky: 472
Registrovaný: 13.9.2007
Kraj: Zahraničie

Re: E38 Rádio čo to je ?

Štvrtok, 2. Augusta 2012, 17:18

Len dodam ze pod oznacenim DSP netreba hladat ziadny extra zazitok z hudby,je to predsa len min. 15 rokov stary koncept a akekolvek sucasne radio za 100 euro ho v pohode prekona.Funkcie ako hall,koncert hall,room a podobne su pre mna len obdoby zachodovej ozveny :?.Dsp mam sam v aute a bola to jedna z podmienok pri vybere auta ale musim povedat ze pokial neprisiel LOGIC7 v dalsej modelovej rade tak akakolvek verzia hudby v bmw a to ci uz hifi,top hifi alebo "fenomen" s nazvom DSP je obrovske sklamanie #-o .
 
Užívateľov profilový obrázok
Sedemer
Príspevky: 26
Registrovaný: 2.8.2012
Kraj: Bratislavský

Re: E38 Rádio čo to je ?

Štvrtok, 2. Augusta 2012, 17:24

Ako hovoríš,ja som mu len popísal tie funkcie,sám mám v aute ten ultra super top hifi systém ktorý sa do e38 dával a do roka som menil všetky repro. Možno v tých rokoch to bolo super ale teraz...
Obrázok
 
atc
Príspevky: 472
Registrovaný: 13.9.2007
Kraj: Zahraničie

Re: E38 Rádio čo to je ?

Štvrtok, 2. Augusta 2012, 17:41

V pohode ved ja nic nenamietam,bodaj by sa aj ostatnym zasvatenym chcelo takto presne a vystizne odpovedat na dotazy 8) takze u mna pochvala =D> .

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných