... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

bmwtt.sk
 
xmarcin
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 18.6.2012
Auto: BMW E61
Kraj: Zahraničie

Problém z navigací PROFESSIONAL

Pondelok, 18. Júna 2012, 17:15

Prosím o radu mám E61 R.V. 12/2004 s navigací Professional a nyní se mi stalo že mi přestalo načítat mapy z DVD, napsalo to pleas insert DVD, nebo tak něco, z ničeho nic mi to přestalo. Přitom jsem tam měl to DVD s aktuálníma mapama 2012 už od ledna a vše O.K dal jsem tam i starší mapy co normálně chodí i na kamarádově E60 a nic pořád jen pleas insert DVD. Když tam dám CD s hudbou tak hudba jede úplně v poho, ale nekomunikuje z navigací, vubec netuším kde je problém a navíc od te doby se mi systém sám od sebe při jízdě restartuje udělalo mi to už asi 4x. PROSÍM O POMOC
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6556
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Utorok, 19. Júna 2012, 01:39

asi odchadza DVD mechanika. Da sa kludne vymenit za novu, dokonca aj v BMW sa da kupit. Ak nepomoze a system bude blbnut nadalej, treba ho programovat nanovo softwarom a dufat ze to pomoze.....
 
xmarcin
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 18.6.2012
Auto: BMW E61
Kraj: Zahraničie

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Utorok, 19. Júna 2012, 13:08

Děkuji za radu, snad to bude jen to DVD trochu jsem pátral a prý je to častá závada že to DVD odchází. Ale jinak děkuji za každý příspěvek.
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Streda, 20. Júna 2012, 09:35

Určite najskôr skús vymeniť DVD, lebo to môže najskôr odísť - tá navigácia z neho číta pri každom naštartovaní. A navyše, v tej mechanike je veľmi veľká teplota. A teraz, keď je aj vonka teplo, tak sa to znásobuje a navyše napaľované DVD nie sú veľmi spoľahlivé.
Ideálne to DVD z mechaniky vyberať a vkladať ho tam až keď budeš potrebovať.
 
xmarcin
Autor témy
Príspevky: 12
Registrovaný: 18.6.2012
Auto: BMW E61
Kraj: Zahraničie

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Streda, 20. Júna 2012, 17:51

Děkuji za příspěvek, snad to bude jen to DVD, já ho tam nechávám pořád a vubec jsem jej nevytahoval. Jinak dnes mi napsali z BMW!

"Podle popisů projevů závady na Vašem vozidle lze předpokládat, že závada je způsobena vadnou DVD mechanikou. Mechanika stojí 2200,- Kč + cca 2320,- Kč práce.
Nicméně je i možná interní chyba celé jednotky CCC. To lze zjistit až po provedení diagnostiky. V tom případě je cena dílu cca 19000,- Kč a práce za výměnu cca 3300,- Kč

S pozdravem

Invelt
BMW, MINI, Alpina Dealer"

Tak snad to půjde, chci si ji objednat a zkusím to přehodit. Návodů jak na to jsem našel pár, tak snad to půjde.
 
dimensionone
Príspevky: 744
Registrovaný: 21.6.2010
Auto: 318d(F31)
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Viničné

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Streda, 20. Júna 2012, 20:48

sa mi páči, že uvažujú len o chybnej mechanike alebo hneď ccc jednotke a potom by ešte mohli napísať, že možno je celé auto vadné, a toto je len jeden z jeho vadných prejavov a nové stojí 44 400 EUR :D . To aby boli kompletní.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6556
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Problém z navigací PROFESSIONAL

Štvrtok, 21. Júna 2012, 13:29

dimensionone napísal:
sa mi páči, že uvažujú len o chybnej mechanike alebo hneď ccc jednotke a potom by ešte mohli napísať, že možno je celé auto vadné, a toto je len jeden z jeho vadných prejavov a nové stojí 44 400 EUR :D . To aby boli kompletní.


Bohuzial maju pravdu, tie jednotky ccc odchadzaju a v takom pripade sa musi vymenit za novu. Cena tu na sk 700eur + programovanie cca 250eur.
Inac tie vadne, vacsina z nich sa da opravit, je to vacsinou sw chyba.... Ja som svoju tiez odsral a nasledne dal dokopy... Ale to pochopitelne nevedia v bmw spravit, nemaju nato vybavenie ani znalosti.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných