... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, alfi666, jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 12:33

Lil_Ego napísal:
posledne tvrdenie je uplne na hovno poznam ludi co maju TA-Technix nahodeny na aute 4 roky a to auto jazdi stale a podvozok nic fici dalej s autom. .... Takze ono to zas take na picu ako si to tu vsetci myslia nie je pozri ber to tak ak chcete podvozok na seriozne jazdenie sem tam aj nejaky ten pretek alebo okruh tak tie lacne podvozky jasne ze nie ale ak to chces len na presuvanie z bodu A do bodu B sem tam podriftit alebo sa ponahanat tak si myslim ze bohate stacia tie lacne podvozky ..... ale ak ti ide o zvuk danej znacky tak kup bilstein a bude pokoj ....


Jedna vec je kvalita a druha je rozpocet. Vravis ze podvozok za 300eur vydrzi 4 roky, ze ucel splni - ano, toto su fakty. Mas pravdu. Ale ci sa po 4 rokoch bude spravat tak ako sa spraval prvy rok je otazne. Taktiez je otazna kvalita spracovania.
Ale ak sa na to pozries z druhej strany, clovek, ktory nema rozpocet a horko-tazko pusti z ruky peniaze na budget coilovers, bude si ho pochvalovat, hoc sa na inom podvozku neviezol. Alebo sa viezol, ale bude presadzovat nazor, ze lacak staci a ucel splni. Toto je ludska vlasnost. To akokeby si povedal ze mas 3000eur tak si kupis jazdenu fabiu namiesto e36. V podstate obe auta ta odvezu z bodu A do bodu B a vydrzia aj dalsich 10 rokov, ak sa o ne budes starat. A ak lacak stoji tolko co predne tlmice...nie v kazdej drahej veci si clovek plati za znacku ale aj za urcitu kvalitu.

Ak stoji TA technixx 300eur, kolko je vyrobna cena ? Do tejto ceny musis zaratat aj dopravu a zisk predajcov. Kazdopadne sa hovori ze "you get, what you paid for". A plne sa s tym stotoznujem. Dalsim faktom je, ze lacaky maju iny system nastavovania vysky ako drahsi podvozok. Napr. spominany BC racing (ktory vlastnim aj ja) je tzv. "true coilover setup".
To znamena ze zmena vysky vozidla neovplyvnuje drahu tlmica ani kompresiu pruziny.
Dalsia vec je kvalita tlmicov, piestnic, celkovy dizajn podvozku, zvary, pouzite materialy, kvalita pruzin, vonkajsie osetrenie zavitov, rozne prislusenstvo...toto vsetko sa odraza na cene a je to fakt, ktory nemozes popriet. Vacsina drahsich stelovakov ma nastavenie tuhosti (dampening), camber plates na odklony atd.. Je rozdiel mat nastavene tlmice na hard, middle alebo soft, zmena je citelna.

Hodnotim to objektivne, viezol som sa na pakete, JOMe, HR kite, eibach pruzinach a BC by som zaradil do zlateho stredu. Nie je to tak makke ako seria ale ani beton. Je to trochu bouncy ale prijemne tuhe/sportove - zalezi od nastavenia. Pri nastaveni tuhosti na full soft by som to prirovnal k mpaketovemu podvozku. Kazdy z nas ma ine preferencie a kazdemu z nas sa paci ina tuhost.

Vsetko zalezi aj od penazi. Jasne ze na e30 je trochu proti srsti zakupit si podvozok za liter ale ak na to clovek ma, ak si to auto cukrikuje tak preco nie ? Na tuningovej scene je vela starych aut, v ktorych su tisice eur. A to len z jedneho dovodu, majitel chce a ma na to. Ak by som si doviezol cukrikovu e30 v brutalnom stave, tak tych 1000eur nelutujem. Tak ako ich nelutujem v e46.

Neodsudzujem lacne stelovaky, ucel plnia a s tymto nazorom sa sototznujem ale treba brat do uvahy aj to, ze cena za nejaky produkt sa musi niekde odrazit. A u takychto veci duplom. Bud si clovek priplati a vozi sa pohodlne aj po meste aj na okruhu alebo si kupi lacak a vozi sa tiez. Pohodlnost jazdy je ale v tomto pripade druhorada ak berieme ohlad na cenu.
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 12:47

tak ta technix, jom by som uplne vylucil, tie sa daju kupit za 150-180e.
skor by som sa chcel pohnut smerom FK, Lowtec, Weitec, KW tie som nasiel v danej cenovej relacii.
 
Užívateľov profilový obrázok
depressman
Príspevky: 546
Registrovaný: 25.3.2010
Auto: BMW E39 530i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 13:15

michaltt pekny prispevok stotoznujem sa s nazorom.

Norbi ja som E30mal a podla mna E30 je sama o sebe taka motokara :mrgreen: za 300Eur by som teraz asi kupil 4nove tlmice a casom dokupil pruziny, to je moj nazor. Alebo pockal a troska dosetril a kupil toto http://www.ebay.de/itm/KW-Fahrwerk-BMW- ... 1577wt_991
BMW E39 530i, 5/2001 M-Packet
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Piatok, 25. Mája 2012, 14:08

no presne tie KW som akurat pozeral, najdem si urcite za lepsiu cenu a myslim ze by to mohla byt celkom rozumna volba.
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Nedeľa, 27. Mája 2012, 12:03

prave som dostal odporucanie na zn.lowtec,ze vraj su urcite lepsie ako drahsi weitec,a ze su celkom dobre vyladene.
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Nedeľa, 27. Mája 2012, 12:37

pevný podvozok 40/35 alebo 60/35 máš za 320€ a aj ja som počul že je to celkom OK značka :D
tu máš katalóg:
http://www.tuning4you.sk/files/katalog_lowtec.pdf
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
alfonzito
Príspevky: 198
Registrovaný: 11.1.2008
Auto: E46 330iA tour
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Myjava

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Nedeľa, 27. Mája 2012, 21:21

na lowtec zabudni.mam stelovak zadne pruziny buchali jak svina pri prejazde kazdej nerovnosti.Jeden tlmic po pol roku vytiekol riesila sa reklamacka druhy pojde na reklamaciu tiez.Prvy sa reklamoval po pol roku pouzivania a bolo na nom najazdene ani nie 10t km.pruziny ak nezabudnem tak zajtra ukazem foto ako vyzeraju po roku a pol.A to niesu len moje skusenosti.Kamarat ma tiez ten isty stelovak tiez mu buchaju zadne pruziny.Tu z fora chalan ma pevny a tiez mu buchaju pruziny...Cize nazor si vytvor sam.Ja uz by som do toho nikdy nesiel no vtedy som potreboval lacnucky podvozok a tento stelovak bol za cenu podobnu ako tie jom a ta technix podvozky.Teraz su vzadu nahodene HR pruziny pockam kym znova odidu tie tlmice a kupim nieco rozumne.Na predok uz mam tiez nachystane HR pruziny len treba poriesit vhodne tlmice k nim
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Pondelok, 28. Mája 2012, 12:30

citam vseliake nazory, problem je ale v tom ze kazdy ma inu skusenost.
 
alfonzito
Príspevky: 198
Registrovaný: 11.1.2008
Auto: E46 330iA tour
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Myjava

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 06:03

Tak od stelovaku za 300€ fakt netreba nic cakat a do tej kategorie spada aj tento lowtec.Tie vyssie rady od nich su mozno dobre ale po skusenostiach s tou nizsou plati co som napisal hore
 
Užívateľov profilový obrázok
nnoorrbbii
Autor témy
Príspevky: 524
Registrovaný: 18.11.2009
Auto: E36 320i,E91 325i
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 07:14

tak ja stelovak zrejme nebudem brat, zatial sa viac priklanam na pevny nestavitelny a tie by mali byt lepsie odladene zrejme.
 
Užívateľov profilový obrázok
Wilo
Príspevky: 996
Registrovaný: 21.12.2008
Auto: E36 320i Coupé
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 10:36

Tak pridám svoj postreh aj ja.
Mám e36 320i coupe a tiež som menil podvozok . Dal som nastavitelný FK . Na prvý pohľad vyzeral fajn. Nahodil som na auto nastavil a šiel jazdiť . Auto je o doooosť tvrdšie ale aj poriadne uskákané a to mám zniženi predok cca -45/50 a zadok iba cca -30mm. Ano na dovnej peknej ceste auto sedé perfektné ale to je všetko :roll:
Závity som ošetril aby sa to dalo lahko nastavovať . V zime som bol na cestách stým asi len dva krat a keď som na jar išiel meniť pneu a videl ten tlmič tak mi prišlo až zle. Komplet hrdza od dole hore a závity ? Stými sa ani nedalo pohnúť ! Takže predok mám už pevný :lol: Ale zadok v pohode tomu nieje nič.
Takže keď to pustí pojdem do kombinácie tlmiče Bilstein + nejaké pružini -40/-40mm.
BMW E36 320i Coupé , BMW E46 316i M-Packet , Škoda 130GL -EX- , (oOO (||||)(||||) OOo)
>>>>>>> bmw.ipz.sk <<<<<<<
 
Užívateľov profilový obrázok
michaltt
Príspevky: 3774
Registrovaný: 12.5.2011
Kraj: Košický

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 10:47

A tu sa odraza cena ako sme sa bavili skor...
BC Racing,OZ Futura 19",AC Schnitzer TypeII 18",Powerflex FCAB,325mm fr. brakes,Electric fan+LF20 steering pump retrofit + many more
Lowered wagon - pribeh
 
Užívateľov profilový obrázok
Wilo
Príspevky: 996
Registrovaný: 21.12.2008
Auto: E36 320i Coupé
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Čadca

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 11:24

tak tak keby bola aspoň ta povrchová úprava lepšia tak by to bolo o inom
ja nejako extra veľa už natom nejazdím skor už ako víkendovka iba takže ta tvrdosť a uskákanosť mi až tak nevadí :lol:
BMW E36 320i Coupé , BMW E46 316i M-Packet , Škoda 130GL -EX- , (oOO (||||)(||||) OOo)
>>>>>>> bmw.ipz.sk <<<<<<<
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Utorok, 29. Mája 2012, 20:47

od lowtecu najlacnejší štelovák som našiel za 450€, za 300 majú klasický pevný podvozok, takže asi to bude o triedu lepšie ako TA a spol.
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
Užívateľov profilový obrázok
SamoM3
Príspevky: 276
Registrovaný: 31.12.2006
Auto: E36M3,2 coupe
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: ok.PUCHOV

Re: Volba sportoveho podvozku - od TA-technix po Bilstein

Streda, 30. Mája 2012, 08:15

No moja volba bude urcite KW a preco nie Bilstein?Pocul som,cital udajne je velky problem nieco u nich vyreklamovat nap.vyteceny tlmic co pri KW je bez problemov.Aj ked Bilstein je urcite spicka. Skus si niekde pozret zn.Vogtland cital som porovnavaci test Bilstein B14 PSS-Vogtland-Supersport a ten Vogtland dopadol len o malo horsie ako Bilstein porovnavali to na 335i cabrio.Aj taky Weitec bi mohol bit fajn mala bi to bit pobocka f.KW.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných