... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Pondelok, 11. Februára 2008, 19:38

kaspa napísal:
Jasne, diesel ma taku kompresiu ze zohreje vzduch az na 700 az 900 stupnov... Mna len zaskocilo tych 60 stupnov, myslel som ze zhavice sa zohrievaju na ovela vyssiu teplotu


On tym myslel ze motor zhavi len ak je teplota motora nizsia ako 60stupnov, ak je motor zahriaty po tom, co si ho vypol a odskocil si do stanku pre cigarety, startujes znovu a ak je zahriaty na viac ako 60st, tak uz system nezhavi. Chapenzi??? :D A na kolko stupnov zhavenie predohreje spalovaci priestor, to neviem. Urcite nie na 600. Dovod je, ze zhavenie ho ma ohriat aby nebol uplne studeny a neni tam potreba teploty pri ktorej sa vznieti nafta, lebo zhavenie sa pri startovani aj tak vypina. Ta teplota sa dosiahne stlacenim vzduchu ale tiez to nebude zdaleka 600stupnov - to totiz moze byt teplota horenia, ale bod vzplanutia nafty moze byt ovela nizsi. Aka je teplota vzduchu stlaceneho vzduchu pri kompresii, to neviem, tipnem si okolo 300st, a do neho sa pod velkym tlakom vstrekne davka rozprasenej nafty, a vtedy........ BUUUUUM....
 
Janči
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.11.2007
Bydlisko: Beluša okres Púchov

Utorok, 12. Februára 2008, 20:50

BJS napísal:
Nechaj to na "inteligenciu" riadiacej jednotky. Tak do cca 60°C žhaví, potom už nie.


aha a to aj ked svieti ta kontrolka zhavenia ? lebo kontrolka mi svieti vzdy. :oops:
BMW 525 tds 1997
Ja si vždy priznám pravdu aj vtedy keď ju nemám.
PU 701AU
Obrázok
 
Užívateľov profilový obrázok
BJS
Príspevky: 721
Registrovaný: 14.6.2007
Auto: 530d xdrive
Kraj: Košický
Bydlisko: Cassovia

Utorok, 12. Februára 2008, 21:05

Pri zohriatom motore by už nemala svietiť. Ako som písal: do cca 60°C. Ak svieti aj potom, skús, či ti tam ozaj aj ide prúd pri zohriatom motore. Keď ide, tak to asi nem dobré.
Boh miluje ateistov, pretože ho nezaťažujú blbosťami.
Ex 525tds E34 calypsorott - EX po šmerci
Ex 330xdaT E46 oxfordgreen II -EX nie je ďaleko
Ex 530daT E39 titanstriebro
535dx GT F07-Gita (ancikrist)
530d xdrive F11-Lojzička
 
Janči
Príspevky: 39
Registrovaný: 18.11.2007
Bydlisko: Beluša okres Púchov

Utorok, 12. Februára 2008, 21:31

teda svieti vždy pred štartovanim a keď zhasne točím povedali mi na to mechanici učený že ked je motor zohriaty nemusím čakať kým zhasne ale mozem tocit hned
BMW 525 tds 1997

Ja si vždy priznám pravdu aj vtedy keď ju nemám.

PU 701AU

Obrázok

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 26 neregistrovaných