... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Dusanik
Autor témy
Príspevky: 136
Registrovaný: 25.10.2008
Bydlisko: Nitra

530d nestartuje (opravene) bolo chybne vyskotlake cerpadlo

Utorok, 3. Apríla 2012, 20:50

sewaste.

mam problem zacalo mi auto haprovat a zistil som ze mam zle cerpadlo v nadrzi tak som ho vymenil za nove. potom islo v pohode par dni a zas zacalo haprovat presnejsie povedane zle startovalo a kedykolvek za jazdy zhaslo tak som vymenil aj druhe cerpadlo za nove. auto par krat este celkom zle nastartovalo a potom uz ani rana auto startuje startuje ale nenastartuje a diagnostika napisala ze je nizky tlak paliva. co to moze este byt?
ps. cerpadla tocia ako keby nemali ziadnu zataz. proste ta nafta tecie len spat do nadrze co som si vsimol.

dikes za radu
Naposledy upravil/-a Dusanik v Streda, 18. Apríla 2012, 18:33, upravené celkom 1 krát.
 
matto_svk88
Príspevky: 117
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: BMW e39 530D touring
Kraj: Bratislavský

Re: 530d nestartuje

Streda, 4. Apríla 2012, 12:52

Dusanik napísal:
sewaste.

mam problem zacalo mi auto haprovat a zistil som ze mam zle cerpadlo v nadrzi tak som ho vymenil za nove. potom islo v pohode par dni a zas zacalo haprovat presnejsie povedane zle startovalo a kedykolvek za jazdy zhaslo tak som vymenil aj druhe cerpadlo za nove. auto par krat este celkom zle nastartovalo a potom uz ani rana auto startuje startuje ale nenastartuje a diagnostika napisala ze je nizky tlak paliva. co to moze este byt?
ps. cerpadla tocia ako keby nemali ziadnu zataz. proste ta nafta tecie len spat do nadrze co som si vsimol.

dikes za radu


nemas chybne vstreky / zhavice ? :-k
BMW e46 320d 100kw
Ford Puma 1,7 zetec
EX- BMW e36 328i touring mpacket
EX - BMW e39 530d toruing
 
Užívateľov profilový obrázok
Dusanik
Autor témy
Príspevky: 136
Registrovaný: 25.10.2008
Bydlisko: Nitra

Re: 530d nestartuje

Streda, 4. Apríla 2012, 17:34

matto_svk88 napísal:

nemas chybne vstreky / zhavice ? :-k

ee to je ok. dokonca ani do prepadu nejde nafta to som kontroloval dnes. ale je mozne ze to bude slapat dnes som isiel reklamovat nove cerpadlo co som tam dal nemalo ziaden tlak a druhe bude az zajtra tak uvidim to to povie. ked som dal stare zacalo to zase startovat iked nie moc dobre.
 
PetoK
Príspevky: 9696
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: 530d nestartuje

Štvrtok, 5. Apríla 2012, 08:26

Ake cerpadla si tam daval,od akeho vyrobcu?
 
matto_svk88
Príspevky: 117
Registrovaný: 25.7.2011
Auto: BMW e39 530D touring
Kraj: Bratislavský

Re: 530d nestartuje

Štvrtok, 5. Apríla 2012, 12:40

PetoK napísal:
Ake cerpadla si tam daval,od akeho vyrobcu?


No napr. ja som to este u mna nemenil, asi to uz robil niekto predo mnou, ale vyhol by som sa napr. znacke starline a dal tam pierburg alebo bosch...
BMW e46 320d 100kw
Ford Puma 1,7 zetec
EX- BMW e36 328i touring mpacket
EX - BMW e39 530d toruing
 
Užívateľov profilový obrázok
Dusanik
Autor témy
Príspevky: 136
Registrovaný: 25.10.2008
Bydlisko: Nitra

Re: 530d nestartuje

Štvrtok, 5. Apríla 2012, 12:52

matto_svk88 napísal:

No napr. ja som to este u mna nemenil, asi to uz robil niekto predo mnou, ale vyhol by som sa napr. znacke starline a dal tam pierburg alebo bosch...

hej hej . mam tam bosch ale nepomohlo to a uz to nejde vobec takze koncim auto ide po sviatkoch do servisu.
 
Miki318is
Príspevky: 31
Registrovaný: 16.7.2010
Auto: e38 730D
Kraj: Žilinský

Re: 530d nestartuje

Nedeľa, 8. Apríla 2012, 08:24

rovnaký prípad aj u mňa na 730D e38 :( už som vymenil stredotlaké čerpadlo pod šoférom, cievku v common reil čerpadle, dal som novú naftu,auto točí točí a nenaštartuje,...keď mu pomôžem éterom do sania a odvzdušní sa,chytne, ale skáče to ako keby šiel motor len na 5válcov.Kým to šlo tak som to pripojil na INPA a všetky hodnoty sú ok, len korekcie vstrekov sa mi zdajú moc hozhádzané.Mali by byť v tolerancii (-4) - (+4) samozrejme najlepšie okolo nuly, tiež si s tým už neviem dať rady a stálo ma to more peňazí!Pridávam snímku z diagn.
Obrázok
Obrázok
Človek nepotrebuje hviezdu, blesk ani 4 kruhy pre svoj život. Človek potrebuje pre život 2 ľadviny
Bmw ist keine Marke - sondern eine Lebenseinstellung

E38 730D 2001
E36 318is Coupé
E30 318i EX
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12261
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: 530d nestartuje

Utorok, 10. Apríla 2012, 10:09

všetky veci čo si menil si menil zbytočne, tieto odchýlky hovoria za všetko, KO vstrekovače,alebo kabelaž(už som sa s tým stretol,že auto neštartovalo kôli tomu a chod bol na piču)....nieje tam dostatočny tlak na naštartovanie a nie ešte na chod motora......toto by malo byt mementom pre tých čo sa všetko snažia riešiť sami a ani zakladnu diagnostiku si nedaju urobit u niekoho kto sa vyzna a potom to takto dopadne, veľa vyhodených penazí.......skontoroluj si kabelaž a potom až vstreky na vymenu......
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných