... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

SPZ osvetlenie nejde

Štvrtok, 5. Apríla 2012, 16:58

Chlapi mam taky problem ,ze jedno svetlo na osvetlenie SPZ mi nejde, kontroloval som ziarovku je v dobraa a vybral som aj druhe svetlo a napojil nato co nejde a nesvietilo.

Neviete poradit co s tym spravit?? V kabloch neni stava na 100%. Poistka to asi nebude co?? Lebo to by asi nesvietilo ani druhe svetlo, nie??

Nema niekto zapojenie kde vedu tie kable??

Este som myslel ze prepojit to kablom s toho co svieti nato druhe svetlo, bolo by to tak dobreee????
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Štvrtok, 5. Apríla 2012, 18:20

Ak máš touring tak sú to zlomené káble pri pánte piatych dverí.Presne toto som riešil 2 týždne dozadu.Obe svetielka majú vlastný káblik a spoločnú kostru.Pokial si dobre pamätám,oba sú sivé a líšia sa farebným pásikom,kostra je hnedá.Oddekluj si pravý pánt a skontroluj kábliky tam kde prechádzajú z dverí do strechy.Ak máš sedan,musí ti poradiť niekto iný :-"
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Piatok, 6. Apríla 2012, 12:45

Rudo ZM napísal:
Ak máš touring tak sú to zlomené káble pri pánte piatych dverí.Presne toto som riešil 2 týždne dozadu.Obe svetielka majú vlastný káblik a spoločnú kostru.Pokial si dobre pamätám,oba sú sivé a líšia sa farebným pásikom,kostra je hnedá.Oddekluj si pravý pánt a skontroluj kábliky tam kde prechádzajú z dverí do strechy.Ak máš sedan,musí ti poradiť niekto iný :-"




To je to že mám sedan! :( ale asi skusim prepojiť kable a uvidíme len neviem či mi to nebude ďalej vypisovať palubovka naďalej!!! :(
 
PetoK
Príspevky: 9724
Registrovaný: 11.7.2007
Kraj: Žilinský

Re: SPZ osvetlenie nejde

Piatok, 6. Apríla 2012, 12:46

Rozober to, casto je to tam cele zhnite, a kvoli tomu aj prerusene kable...
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Piatok, 6. Apríla 2012, 19:19

Tak ako píše Peťo,može to tam vyzerať takto alebo aj horšie:
Prílohy
osvetlenie EČ 11.jpg
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Piatok, 6. Apríla 2012, 20:02

ahojte viem , že to sem nepatrí ale robilo mi to isté na Touringu , boli svetla rozhneté a tak som objednal z BMWSTYLE tie ledkove

lenže som si nevšimol že su iba na sedan a vyhodil som zane 40 EUR

http://www.bmwstyle.sk/index.php?route= ... uct_id=283


Hosi ja ich nepotrebujem lebo mi nepasuju a povodne som opravil ale naprd obcas vypise aj tak chybu ked nema kontakt

PREDAM uplne nove zabalene na sedan vid link hore cena 30 EUR

Dakujem
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 08:48

Rudo ZM napísal:
Tak ako píše Peťo,može to tam vyzerať takto alebo aj horšie:


hmmm ja viem , len ja som zapojil nato druhu stranu co svieti na tu co nesvieti a nesla ,mam namysli cele to svetlo! Cize tam je nieco s kablami, len na sedane neviem kam presne vedu v rohu v pravo je taka gumena hadicka ked otvorim kufor a v tom ide zvazok kablou.

Skusim zistit ktory kabel je v haji vobec ,ci kostra ci plusko alebo oba su v haji!
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 11:37

Pozri si farby káblov v osvetlení a podla toho ich nájdeš v celom tom zväzku(je ich tam plný chuj).Ostatné by už nemal byť problém... :wink:
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 16:26

Rudo ZM napísal:
Pozri si farby káblov v osvetlení a podla toho ich nájdeš v celom tom zväzku(je ich tam plný chuj).Ostatné by už nemal byť problém... :wink:


no vyriesil som svietenie, prepojil som kable so svorkou a teraz to sice svieti ale vypisuje mi to ze mam vypalenu ziarovku!!
To sa da nejako vypnut???

Rozobral som to tam ale tam je kablou hoci kolko aj som to tam skusal mykat hore dole ale ani to nebliklo takze som nenasiel kde je ten kabel zlomeny tak som to len prepojil s tym co svieti.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 17:07

Nééééééééé,že skúšal mykať ](*,) Pekne treba odbaliť ten zväzok káblov a podla farby nájsť ten správny a riadne ho skontrolovať.Inak s i s tým neporadíš.Kontrola žiaroviek sa dá vypnúť cez diagnostiku,ale radšej sa s tým pohraj nech to máš na porádku [-(
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 18:48

Rudo ZM napísal:
Nééééééééé,že skúšal mykať ](*,) Pekne treba odbaliť ten zväzok káblov a podla farby nájsť ten správny a riadne ho skontrolovať.Inak s i s tým neporadíš.Kontrola žiaroviek sa dá vypnúť cez diagnostiku,ale radšej sa s tým pohraj nech to máš na porádku [-(


/
no to potom budem musiet rozobrat pol kufra! lebo boh vie az kam to vedie :D

neda sa tam dat nejaky odpor ci co aby to nevypisovalo?? teraz ma to napadlo lebo aj tak to xcem vymenit na LED to SPZ osvetlenie!
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 19:54

Ano,presne tak!Rozobrať pol kufra :mrgreen: Sprav to poriadne,nesopli to kadejako.Aj LED osvetlenie potrebuje riadne napájanie....
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 7. Apríla 2012, 19:57

Rudo ZM napísal:
Ano,presne tak!Rozobrať pol kufra :mrgreen: Sprav to poriadne,nesopli to kadejako.Aj LED osvetlenie potrebuje riadne napájanie....



OKI SEFE! :lol: tak to urobim!
 
Jackalo
Autor témy
Príspevky: 86
Registrovaný: 7.2.2012
Auto: BMW E39 530d
Kraj: Nitriansky

Re: SPZ osvetlenie nejde

Štvrtok, 12. Apríla 2012, 18:37

No hotovo! Spravil som to, kabel bol odtrhnuty v tej gumenej trubici co spaja karoseriu a dvere kufra. Bolo to tam opravovane a nejaky chytrak tam dal take tvrde buzirky ze sa zlomil jednoducho kabel vedla tej buzirky, lebo ono ako sa to zatvara tak to sadaaa tou buzirkou o karoseriu nadarmo to je vo vnutri tej gumenej trubici, tlaci to o karoseriu a po case sa to zlomilo.

Spajkoval som to natiahol buzirku co som zohrial a dokonale sa stiahla na kabel a obalil izolackou a natrel trocha vazelinou a natiahol spat gumenu trubicu , takto sa to aspon smyka v tej trubici a neni to tam tuheee.
 
Užívateľov profilový obrázok
Rudo ZM
Príspevky: 1364
Registrovaný: 14.2.2011
Auto: BMW 540iA
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: SPZ osvetlenie nejde

Sobota, 14. Apríla 2012, 06:33

Šikovný chlapec :thumbup:
E39 530dTour R.I.P.-> E39 540iA

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných