... všetko o BMW ...

Moderátori: voMacK, alfi666

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
Spiderman
Autor témy
Príspevky: 168
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e60 530xd
Kraj: Nitriansky

Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 12:06

Ahojte. Kde si davate menit olej v prevodovke? Pomaly by som mal vymenit a neviem kam s tym ist. Chcel by som aby to spravil niekto, kto sa fakt vyzna a da tam olej taky, aky tam ma ist. Niekde som cital nejakych panov z Modry, nemaju www stranku? Diky za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
mareko258
Príspevky: 2363
Registrovaný: 5.4.2009
Auto: BMW E61
Kraj: Banskobystrický

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 12:31

Spiderman napísal:
Ahojte. Kde si davate menit olej v prevodovke? Pomaly by som mal vymenit a neviem kam s tym ist. Chcel by som aby to spravil niekto, kto sa fakt vyzna a da tam olej taky, aky tam ma ist. Niekde som cital nejakych panov z Modry, nemaju www stranku? Diky za rady

zavolaj do Bayerpartneru v ZV a ti to spravia urcite , a nemusis sa bat ze ti nieco dodrbkaju...
Obrázok
http://www.varialdetail.sk/
 
genur
Príspevky: 42
Registrovaný: 18.5.2011
Auto: e60 525 dA
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 13:17

mareko258 napísal:
zavolaj do Bayerpartneru v ZV a ti to spravia urcite , a nemusis sa bat ze ti nieco dodrbkaju...


Tak,tak.Včera som tam bol,šikovní a fundovaní chlapci..aj olej do prevodovky mi dopĺňali,chýbali mi 4 litre!!!!!!, ktoré mi nevopchali u Juríčka v Pezinku, pravdepodobne preto lebo to robili za horúca. A ešte mi aj tieklo cez nejakú prechodku, ktorú mi u juríčka vôbec nemenili. Vďaka ich odfušovanému servisu som musel znova kúpiť vaňu s filtrom + olej. Tam už ani zadarmo. Nedostatok oleja v prevodovke mi spôsoboval mnohé problémy, ktoré sú už po včerajšku našťastie preč...
 
Užívateľov profilový obrázok
Andrej1985
Príspevky: 112
Registrovaný: 19.10.2011
Auto: BMW 535D 272k 2005r
Kraj: Banskobystrický

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 14:57

genur napísal:

Tak,tak.Včera som tam bol,šikovní a fundovaní chlapci..aj olej do prevodovky mi dopĺňali,chýbali mi 4 litre!!!!!!, ktoré mi nevopchali u Juríčka v Pezinku, pravdepodobne preto lebo to robili za horúca. A ešte mi aj tieklo cez nejakú prechodku, ktorú mi u juríčka vôbec nemenili. Vďaka ich odfušovanému servisu som musel znova kúpiť vaňu s filtrom + olej. Tam už ani zadarmo. Nedostatok oleja v prevodovke mi spôsoboval mnohé problémy, ktoré sú už po včerajšku našťastie preč...



ahoj ake problemy ti sposobovalo to zr ti chybal olej???ako sa to prejavovalo???
BMW E60 535D powered by BH MOTORSPORT 337PS 691NM, 19 M6 alloys,M5 Brake,DPF and KAT OFF

_________________________________________________________

Pribeh: pribehy-nasich-aut/laska-na-prvy-pohlad-t55665.html?hilit=laska%20na%20prvy
 
Užívateľov profilový obrázok
Spiderman
Autor témy
Príspevky: 168
Registrovaný: 27.9.2010
Auto: e60 530xd
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 16:13

diky chalani, Bayerpartner vyzera seriozne, obratim sa na nich.
 
genur
Príspevky: 42
Registrovaný: 18.5.2011
Auto: e60 525 dA
Kraj: Nitriansky

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Piatok, 16. Marca 2012, 18:24

ahoj ake problemy ti sposobovalo to zr ti chybal olej???ako sa to prejavovalo???[/quote]

zdravím ťa,
auto nemalo ťah a silu akú malo mať, prešmykoval menič, pri uvoľnení plynového pedálu otáčky vždy padli ako keby si vyradil spojku na aute s manuálom, ďalej napr. pri zrýchlovaní mnohokrát išli otáčky normálne hore ako majú ísť,potom klesli asi o 200 a následne stúpali ďalej-keď som bol s tým v servise na morave ma presviedčali, že to si prevodovka preradila do vyššieho stupňa čo vôbec nemalo logiku, keďze som zrýchloval a potreboval som vyššie otáčky a nie nižšie..občas bolo cítiť aj smrad ako keby niečo priháralo..reakcia plynového pedálu bola veľmi zlá..od včerajšieho servisu som spravil 300 km a nič zo spomenutého už nerobí,prevodovka krásne radí,auto ide tak ako má ..len dúfam že to malé množstvo oleja v prevodovke nezanechalo nejaké trvalé následky na prevodovke..zatiaľ je všetko super..uvidíme
keď som išiel včera z bayernu bol som rád, že auto ide zase tak ako predtým, ale zároveň som bol nasratý na tých čo mi predtým menili olej v prevodovke, že čo mi všetko mohli dojebať ak už nedojebali..
odporúčanie-nikdy do servisu k juríčkovi
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Pondelok, 19. Marca 2012, 17:05

genur napísal:
ahoj ake problemy ti sposobovalo to zr ti chybal olej???ako sa to prejavovalo???


zdravím ťa,
auto nemalo ťah a silu akú malo mať, prešmykoval menič, pri uvoľnení plynového pedálu otáčky vždy padli ako keby si vyradil spojku na aute s manuálom, ďalej napr. pri zrýchlovaní mnohokrát išli otáčky normálne hore ako majú ísť,potom klesli asi o 200 a následne stúpali ďalej-keď som bol s tým v servise na morave ma presviedčali, že to si prevodovka preradila do vyššieho stupňa čo vôbec nemalo logiku, keďze som zrýchloval a potreboval som vyššie otáčky a nie nižšie..občas bolo cítiť aj smrad ako keby niečo priháralo..reakcia plynového pedálu bola veľmi zlá..od včerajšieho servisu som spravil 300 km a nič zo spomenutého už nerobí,prevodovka krásne radí,auto ide tak ako má ..len dúfam že to malé množstvo oleja v prevodovke nezanechalo nejaké trvalé následky na prevodovke..zatiaľ je všetko super..uvidíme
keď som išiel včera z bayernu bol som rád, že auto ide zase tak ako predtým, ale zároveň som bol nasratý na tých čo mi predtým menili olej v prevodovke, že čo mi všetko mohli dojebať ak už nedojebali..
odporúčanie-nikdy do servisu k juríčkovi[/quote]

No, niekoho tu nechcem menovat vrelo tento servis odporuca ! Mam kopu znamych zdola a nechceli by ste pocut tie nazory.
Pockaj tak 2 mesiace a ak prevodovka vtedy bude stale jazdit super, tak az vtedy si mozes gratulovat, ze to nenechalo nasledky. 4 ltr oleja je sakramentsky vela a divim sa, ze ta prevodovka este vobec jazdi. Ked je malo oleja, peni sa olej, prehrieva sa a pri vysokej teplote sa spaluju lamely, menic a koše. Stacilo by ist dlhsie do kopca a prevodovka sa poskodi.
Naposledy upravil/-a lubomt v Štvrtok, 22. Marca 2012, 13:20, upravené celkom 1 krát.
 
Užívateľov profilový obrázok
TT-SIMIK
Príspevky: 12262
Registrovaný: 8.9.2007
Auto: BMW
Kraj: Trnavský
Bydlisko: SERVIS BMW Mobil:0917 741480 www.bmwtt.sk

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Utorok, 20. Marca 2012, 12:24

Ano aj ja som ich odporučal...myslím modru.......ale preto že bola vždy spokojnost,ale už aj mne sa začali ludia stažovať(takže idem za chlapcami a budem ich riešiť,klientov už odomna čakat nemusia..),takže odporučat už nebudem nikoho,lebo zatial som tu nestretol machra na prevodovky.........
SERVIS BMW TT-SIMIK
Obrázok
http://www.ttsimik.sk
Mám v živote dve lásky, SIMONKU a BMW
AJ MÚDRI SÚ OBČAS SPROSTÍ,AJ SPROSTÍ SÚ OBČAS MÚDRI!!!!!
https://www.instagram.com/ttsimik/
 
Užívateľov profilový obrázok
lubomt
Príspevky: 1042
Registrovaný: 14.6.2010
Kraj: Žilinský

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Utorok, 20. Marca 2012, 13:10

Mnesa na nich stazuju uz 3r
 
Užívateľov profilový obrázok
locarno
Príspevky: 318
Registrovaný: 18.9.2011
Auto: Non BMW
Kraj: Trnavský

Re: Vymena oleja v prevodovke e60 530xd lci

Utorok, 20. Marca 2012, 17:20

Ahoj Spiderman, mozem Ti odporucat Lubamt, z vlastnych skusenosti :D dosiel som dohodnuty cas, urobila sa operacia, zaplatil som a spokojny isiel prec. Odvtedy som najazdil cca 14tis. A zatim vsetko ok :D
Jano

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných