... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, jararak

reklamne predmety bmwklub.sk
 
bmw___
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.3.2012
Kraj: Žilinský

uz ani nestartuje

Piatok, 9. Marca 2012, 18:38

ked otvaram auto stale nieco huci ten zvuk ide od vodicovych dvier ASI od spodu nevem co to je, ked zatvaram auto zasa to huci a vzdy to prestava asi tak po 2-3 minutach.Nevem preco to huci ked som sa pytal chalana co som to od neho kupoval povedal ze to tlaci kompresor.
Ale dako auto sa teraz blbo chova nejde dobre plyn myslim palivo nevitocim ho do otacok ako predtym co su hadicky pri palivovom filtry prava hadicka cierna je plna nafty a lava cierna je skoro UPLNE prazdna ked som zapol klucik nic netahalo do tej uz priesvitnej vymenil som filter a uz nieco tahalo palivo SKORO vytiahlo az ku filtru a zasa spadlo, a teraz mi nejde ani nastartovat uz predtym som horko tazko startoval jedna sa o 525D rok 2001 baterka sa uz aj vybila tak ju idem dat nabit ESSTE SOM VYPUSTIL naftu zo stareho filtra a vypada byt cista.... ak dakto vie prosim o radu :-k dakujem
 
hakker
Príspevky: 279
Registrovaný: 1.12.2009
Auto: E39 Touring
Kraj: Nitriansky

Re: uz ani nestartuje

Piatok, 9. Marca 2012, 20:23

pod vodicom je cerpadlo pravdepodobne ho budes mat v prdeli
 
csuka530d
Príspevky: 2048
Registrovaný: 5.4.2011
Auto: 530d e39 touring2003
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: uz ani nestartuje

Piatok, 9. Marca 2012, 20:37

presne tak
 
bmw___
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.3.2012
Kraj: Žilinský

Re: uz ani nestartuje

Piatok, 9. Marca 2012, 20:49

a vy ked mate dobre cerpadla vam to vobec nehuci ??? tak asi budem musiet odpojit z filtra hadicku a potocit klucom a ci bude silno davkovat palivo ak nie tak budem isto ze je v prdeli diky moc za vsetky radiiiii
 
bmw___
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.3.2012
Kraj: Žilinský

Re: uz ani nestartuje

Sobota, 10. Marca 2012, 09:53

cawte dnes rano vtej zime som si odpojil pravu hadicku na palivovom filtry dal som ju do flase zapol kluc v SS do polohy 2 a nic ani kvapka paliva nevysla ziadny tlak tam nebol vyvinuty....myslite ze je to cerpadlo v pi.i uplne ?? stale len huci..... kukol som aj do stredu filtra a nebol vobec naplneni prazdny cize nema co tlacit naftu ...nevem ci som to vyskusal spravne ak ma niekto postrehy HODTE TO SEM budem vdacny =D> asi mi ostava uz len vymenit to podavacie cerpadlo a uvidim ale nechcem vyhodit kes do vzduchu vzdy auto startovalo ale 3 dni stalo a nejde poradte diky
 
Užívateľov profilový obrázok
andush
Príspevky: 162
Registrovaný: 3.2.2011
Auto: E60 530D
Kraj: Trnavský

Re: uz ani nestartuje

Sobota, 10. Marca 2012, 10:04

urcite to bude to cerpadlo. mna to nehalo v centre ba... pre istotu som vymenit aj cerpadlo v nadrzi a pod vodicom. nakonec v servise vymenili aj filter. platil som okolo 450€... ale ide to ovela lapsie, vykon sa zlepsil a hlavne ma to nide neneha
Daj si 30 otčenášov! :D

ex Škoda 120L
ex Lancia kappa 2,4TDs
ex Škoda octavia kombi 2,0
ex Škoda octavia L&K 20V turbo
ex VW passat combi 1,9TDI
ex BMW E39 530D
ex Hyundai Terracan
ex VW Touran

BMW E60 530D
Volkswagen PASSAT 2.0TDI
 
bmw___
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.3.2012
Kraj: Žilinský

Re: uz ani nestartuje

Sobota, 10. Marca 2012, 10:23

tak idem to asi objednat a pokusim sa to dako poriesit aj sam lebo love na rozhadzovanie dako nemam [-X
ale 450e si myslim ze je dost to ti robil origo servis BMW ?..... to 200e si asi robotu uctovali :?:
diky moc chalan dufam ze to aj mne zacne slapat tak ako predtym mozno aj lepsie 8)
 
Užívateľov profilový obrázok
andush
Príspevky: 162
Registrovaný: 3.2.2011
Auto: E60 530D
Kraj: Trnavský

Re: uz ani nestartuje

Sobota, 10. Marca 2012, 10:38

sak cerpadla su drahe, kukni co stoja a zistis ze to je primerana cena
Daj si 30 otčenášov! :D

ex Škoda 120L
ex Lancia kappa 2,4TDs
ex Škoda octavia kombi 2,0
ex Škoda octavia L&K 20V turbo
ex VW passat combi 1,9TDI
ex BMW E39 530D
ex Hyundai Terracan
ex VW Touran

BMW E60 530D
Volkswagen PASSAT 2.0TDI
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: uz ani nestartuje

Nedeľa, 11. Marca 2012, 16:00

530d ma dopravné čerpadla 2 ! jedno v nadrži a druhé pod sedačkou. Ak to v nadrži nejde tak to pod vodičom bude hučať ale nič nenačerpe !
Ja len tak bokom že treba najprv pozrieť či ide prud do čerpadla v nadrži ak nejde tak riešiť to popripade na neho priviesť prud a ak nebude čerpať palivo tak najprv vymeniť to a potom sa pustiť dalej.
 
bmw___
Autor témy
Príspevky: 5
Registrovaný: 2.3.2012
Kraj: Žilinský

Re: uz ani nestartuje

Nedeľa, 11. Marca 2012, 19:32

a ako to mam zistit ktore to je ???? docital som sa tu ze je jedno v nadrzi vzadu na pravej strane sedadla ze treba dat dole sedacku ..ako ju mam dat doluu ???? neves poradit staci to iba zhodit ? a potom ako vytiahnem to cepradlo sere ma to auto vobec nejde by som to aj zobral dade do servisu ale chcel by som to aj sam poriesit tak myslis ze to pod sedacku vodica huci koly tomu ze to v nadrzi netaha vobec ?
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: uz ani nestartuje

Nedeľa, 11. Marca 2012, 20:12

bmw___ napísal:
a ako to mam zistit ktore to je ???? docital som sa tu ze je jedno v nadrzi vzadu na pravej strane sedadla ze treba dat dole sedacku ..ako ju mam dat doluu ???? neves poradit staci to iba zhodit ? a potom ako vytiahnem to cepradlo sere ma to auto vobec nejde by som to aj zobral dade do servisu ale chcel by som to aj sam poriesit tak myslis ze to pod sedacku vodica huci koly tomu ze to v nadrzi netaha vobec ?

skus poprosiť niekoho tu z klubu kto sa v tom vyzna alebo to už robyl a je blyzko pri tebe lebo ked nemaš o tom ani šajnu tažko ti tu budeme radiť.
 
rase
Príspevky: 244
Registrovaný: 17.7.2010
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: uz ani nestartuje

Nedeľa, 11. Marca 2012, 23:58

sedacku das dole nasledovne- tahaj ju smerom k operadlam a dohora(pri takych plastoch co su na sedakoch) potom 3x skrutka a das dole kryt cerpadla, odpojis hadicu a konektor a odskrutkujes obruc kt drzi cerpadlo a cerpadlo vytiahnes.. montujes opacnym postupom a tesniacu gumu kt je na "obruci" najprv nasadis na nadrz... tak nejak dufam ze si ma pochopil..
 
Užívateľov profilový obrázok
luky2208
Príspevky: 2036
Registrovaný: 16.12.2007
Kraj: Prešovský

Re: uz ani nestartuje

Pondelok, 12. Marca 2012, 07:53

A hlavne to nerob ked m aš natankované do plna lebo ak tu velkú plastovu matku povoliš vitečie ti nafta od maxima až po plavák. :!:

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných