... všetko o BMW ...

Moderátori: b0ris, 100RM, BinKooL

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Autor témy
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

e65 - Restraint system faulty

Utorok, 6. Apríla 2010, 17:08

Ahojte. Dal som si do sedmičky namontovať imobilizér s vlastným kódovaním carlock. Imobilizér fachčí, ale odvtedy mi pri vložení kľúča do skrinky vypisuje chybové hlásenie "restraint system rear rihgt, rear left faulty" a svieti mi aj žltá koncovka airbagu. išiel som teda za kamošom, ktorý má diagnostiku a napojili sme to. Nevypisovalo žiadnu chybu, len to, že bolo odpojené palivové čerpadlo. Skontroloval všetky riadiace jednotky na airbagy a všetky boli ok. Niekam však musel odísť, tak sme to nepresondovali všetko. Vtedy som však ešte nevedel, že chlap ktorý montoval imobilizér mal niečo odpojené pod zadnou sedačkou a v prekladači mi "restraint systém" preložilo ako zadržiavací systém. Chcem sa opýtať, či sú súčasťou tohoto systému aj pyrotechnické napínače pásov a či aj tie idú cez riadiacu jednotku pod zadnou sedačkou a či pri ich odpojení a následnom zapojení systém hlási chybu a vypne ich. Môj laický názor je, že by to mohlo byť ono, pretože ak by to hlásilo chybu nejakého airbagu, tak by asi vypísalo, že ktorého (veď vzadu sú tušim štyri). A to hlásenie samo o sebe hlási, že je porucha niečoho vzadu a vľavo aj vpravo. Čiže chyba dvoch vecí a tie pyronapínače sú tam akurát dva..... Neviete mi niekto poradiť, že na čo sa mám zamerať? Ešte čakám, až kamoš s diagnostikou zavolá, že má čas a znovu to napojíme. Len ma zaráža to, že po napojení na diagnostiku mu to tam žiadnu chybu pyrotechniky (až na to hlásenie o odpojení toho palivového čerpadla) neukazovalo..... ďakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 7. Apríla 2010, 13:42

restraint system su airbagy a veci okolo toho
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Autor témy
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 7. Apríla 2010, 19:11

A nevieš náhodou, či riadiace jednotky k airbagom sú len k nim, alebo sa týkajú napríklad aj pyronáložiek na pásy? Alebo majú pyronáložky svoju vlastnú riadiacu jednotku, alebo jednotky?
 
Užívateľov profilový obrázok
eko.fresh
Príspevky: 3137
Registrovaný: 2.3.2008
Auto: bmw
Kraj: Zahraničie

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 7. Apríla 2010, 21:16

lolko111 napísal:
A nevieš náhodou, či riadiace jednotky k airbagom sú len k nim, alebo sa týkajú napríklad aj pyronáložiek na pásy? Alebo majú pyronáložky svoju vlastnú riadiacu jednotku, alebo jednotky?


na e36tke je to spolu. Typujem ze to tak bude aj na e38
Bolo by mozno fajn napisat aku sedmu mas.

Zrejme ste necitali spravny modul, podla mna ak raz auto pinda tak nieje mozne ze na diag je to bez chyby. Aku diag ste pouzili ? 8)
 
Arnost
Príspevky: 1617
Registrovaný: 16.11.2008
Auto: krhla kachle x2
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Trenčín

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 7. Apríla 2010, 22:52

eko.fresh napísal:

Zrejme ste necitali spravny modul, podla mna ak raz auto pinda tak nieje mozne ze na diag je to bez chyby. Aku diag ste pouzili ? 8)



možné to je, včera sme tak riešili kamarátovú E53, chek vypisoval chybu a na diagnostike nič (diagnostika DIS, mechanik z bmw)
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6552
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 7. Apríla 2010, 23:45

asi bude treba ten domontovany imobilizer komplet vybrat a skusit preprogramovat cele auto
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Autor témy
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: Restraint system faulty!!!

Štvrtok, 8. Apríla 2010, 18:34

mám e65. čo sa týka diagnostiky, tak to nahodil na nejakú univerzálnu, ale medzitým mu už prišla originál na bmw, tak to ešte skúsime napojiť na ňu. dúfam to bude len v tom, že chlapík, ktorý montoval imobilizér mal niečo odpojené z tej riadiacej jednotky pod zadnou sedačkou a treba to len spojazdniť cez diagnostiku. Inak, otec toho chlapíka, ktorý mi to montoval má takú istú sedmu a jemu to fachčí v pohode.....
 
patolog7
Príspevky: 113
Registrovaný: 5.8.2011
Auto: bmw e60 M5 2007
Kraj: Zahraničie

Re: Restraint system faulty!!!

Streda, 4. Januára 2012, 21:07

ja mam presne takyto isty problem ale mne dokonca v tom chybovom hlaseni pise rear seats a tiez mi svieti ikona airbagu. mam model e65 2002.neviem ako to mam dalej riesit.ci sa do toho pustit sam alebo to dat do bmw servisu.cez diagnostiku to nejde vymazat
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Autor témy
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: Restraint system faulty!!!

Piatok, 6. Januára 2012, 19:49

Nebolo to nič vážne. V bayernpartners vo zvolene mi to cez diagnostiku odstránili za pár minút......
 
patolog7
Príspevky: 113
Registrovaný: 5.8.2011
Auto: bmw e60 M5 2007
Kraj: Zahraničie

Re: Restraint system faulty!!!

Piatok, 6. Januára 2012, 22:29

kamos ma origi diag bmw a neda sa mu to odstranit
 
Užívateľov profilový obrázok
lolko111
Autor témy
Príspevky: 957
Registrovaný: 28.2.2010
Auto: BMW730D
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Poltár

Re: Restraint system faulty!!!

Utorok, 31. Januára 2012, 07:29

Bayernpartners zvolen..... myslím, že to problém nebude......pre nich....

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných