... všetko o BMW ...

Moderátori: Hugino, SmartBastard

reklamne predmety bmwklub.sk
 
majoX
Autor témy
Príspevky: 1
Registrovaný: 28.1.2012
Auto: E30 cabrio-X5 4.4i
Kraj: Žilinský

Ranne prekvapenie bmw X5 4.4i

Sobota, 28. Januára 2012, 18:26

Zvlastny problem z motorom bnw x5 4.4i za autom nebol nikdy problem po dvoch tyzdnoch statia na mraze som dnes nastartoval a z auta zacal prudom valit olej auto som vypol zatlacil do garaze dolial olej vyhodilo DVA litre utrel motor po opatovnom nastartovani nic netecie vsetko bolo obliate v okoli nejakeho podtlakoveho ventilu na spolujazdcovej strane pri nosniku a neviem ci tam mohlo nieco zamrznut alebo co jedine stastie ze som nesiel niekam prec vie mi niekto poradit pripadne ma skusenost???
 
bona1
Príspevky: 102
Registrovaný: 9.11.2008
Auto: 330d Touring 135 kw
Kraj: Nitriansky
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Ranne prekvapenie bmw X5 4.4i

Pondelok, 30. Januára 2012, 14:05

Zrejme zamrznuté odvetranie klukovej skriny.
 
Užívateľov profilový obrázok
maros.x5
Príspevky: 898
Registrovaný: 4.5.2010
Auto: E70 3.0sd
Kraj: Prešovský

Re: Ranne prekvapenie bmw X5 4.4i

Sobota, 4. Februára 2012, 22:10

ja som mal to isté pred dvoma rokmi, tiež v zime, ale na Fiate Ducato. Ráno viem že riadne mrzlo som naštartoval, išiel som do firmy 15 km, pred firmou mi preblikla kontrolka mazania, keď som zastavil mláka pod autom ako sviňa, a za autom ostávala čiara ako vytekal olej. Dolial som cca 4-5 litrov oleja, odtiahol auto do servisu, a ani za svätého nenašli odkiaľ to vytieklo, motor bol komplet zasratý. Ako som vtedy dolial olej, nestráca sa vôbec, a dva roky auto funguje ako hodinky a nič podobné sa mi chvála bohu nestalo, riadne psicho.
BMW X5 E70 3.0sd, M paket, 21" 128, - 40 mm, H&R podložky, ku LOGIC7 sub JL Audio 13w7, GZPA16000d, GZBP12.3500, TV tuner, DVD menič, LCD monitor, Eisenmann, LUX H8 v3, ... príbeh
BMW 3 E92 335d
ex Nissan 350z kabrio
ex Mazda 6 2.3i
ex Mazda 323F 1.8i
 
tomy123
Príspevky: 21
Registrovaný: 10.4.2009
Auto: X5,2006
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA

Re: Ranne prekvapenie bmw X5 4.4i

Sobota, 25. Februára 2012, 16:26

maros.x5 napísal:
ja som mal to isté pred dvoma rokmi, tiež v zime, ale na Fiate Ducato. Ráno viem že riadne mrzlo som naštartoval, išiel som do firmy 15 km, pred firmou mi preblikla kontrolka mazania, keď som zastavil mláka pod autom ako sviňa, a za autom ostávala čiara ako vytekal olej. Dolial som cca 4-5 litrov oleja, odtiahol auto do servisu, a ani za svätého nenašli odkiaľ to vytieklo, motor bol komplet zasratý. Ako som vtedy dolial olej, nestráca sa vôbec, a dva roky auto funguje ako hodinky a nič podobné sa mi chvála bohu nestalo, riadne psicho.


S tým Ducatom to nie je psycho. Robil som šéfa fiat servisu a je to takto:
Určité ročníky nemali odvetranie kľuky(hadičku)vyhrievanú. Jednoducho niekto kto objednáva autá v Prahe to nezadal do štandardu Ducata. Predajca to ako doplnok neponukol-Ducato je bez vyhrievania odvetrania.
Odvetranie kľuky-tá hadica nakondenzuje vodu, ktorá potom total zamrzne a zapchá odvetranie. Následne po štarte v Ducate vytlačí semering na kľuke(myslím že na pravej strane). Olej skoro komplet vyprskne tade. Keby si nezastal a išiel dalej-motor KO. Aj také prípady boli a ešte auto v záruke. Škoda bola cca. 6600e bez DPH. Teraz už je v Ducate odvetranie vyhrievané ako štandard. ](*,)
Oni v servise veľmo dobre vedeli, čo sa stalo, ale príkaz z importu bol zamiesť to pod koberec a namontovať do inkriminovaného vozidla hadičku vyhrievanú(cca70e). Teraz ju tam už máš a ani nevieš. Zvolávačku spraviť nechceli, lebo by ich to stálo niekoľko mega. Išlo o tisíce vozidiel.

Niečo podobné sa mohlo stať aj tej X5.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných