... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

mmracing.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
stangto
Autor témy
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.7.2011
Auto: e46 316i
Kraj: Bratislavský

zaroseny svetlomet

Streda, 7. Decembra 2011, 20:01

Chalani poradte ak viete,

rosi sa mi svetlomet...na pravej strane ako sa rosi bolo auto buchnute tak neviem ci to ma suvis. Mozno bolo vymene len sklicko, neviem ale kazdopadne je to asi jedno. Napadlo ma ci to nebude v tesneni a ci sa da kupit to tesneni samostatne alebo len cele svetlo? Chcem si na vianoce dopriat AE ale nebudem to montovat do vlhkeho prostredia takze toto jest moj problem :-k

dakujem
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: zaroseny svetlomet

Streda, 7. Decembra 2011, 20:21

stangto napísal:
Chalani poradte ak viete,

rosi sa mi svetlomet...na pravej strane ako sa rosi bolo auto buchnute tak neviem ci to ma suvis. Mozno bolo vymene len sklicko, neviem ale kazdopadne je to asi jedno. Napadlo ma ci to nebude v tesneni a ci sa da kupit to tesneni samostatne alebo len cele svetlo? Chcem si na vianoce dopriat AE ale nebudem to montovat do vlhkeho prostredia takze toto jest moj problem :-k

dakujem


Podľa mňa máš niekde prasknutý priehľadný kryt, alebo celé svetlo... rozober, pohľadaj prasklinu, polep, zasilikonuj, a mohol by si to opraviť, ja som to takto vyriešil...
 
Užívateľov profilový obrázok
stangto
Autor témy
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.7.2011
Auto: e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: zaroseny svetlomet

Streda, 7. Decembra 2011, 22:15

som dufal ze sa tomu vyhnem - vyberat to cele lebo potrebujem denne jazdit...je problem to svetlo demontovat?
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: zaroseny svetlomet

Streda, 7. Decembra 2011, 23:41

stangto napísal:
som dufal ze sa tomu vyhnem - vyberat to cele lebo potrebujem denne jazdit...je problem to svetlo demontovat?


No Problem, dá sa to rozobrať za pár minút... Ak máš ostrekovač, trošku horšie, ale tiež to ide...
 
Užívateľov profilový obrázok
stangto
Autor témy
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.7.2011
Auto: e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: zaroseny svetlomet

Štvrtok, 8. Decembra 2011, 19:08

bohuzial az potom ako som zalozil temu som nasiel ze sa to uz rozoberalo.. dik... pojdem kupit tesnenia ked to rozoberiem nech to mam 100%-ne
 
Užívateľov profilový obrázok
Schneider
Príspevky: 146
Registrovaný: 10.8.2010
Auto: BMW 320D,Touring,04
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Okres Dolný Kubín

Re: zaroseny svetlomet

Štvrtok, 8. Decembra 2011, 19:53

stangto napísal:
bohuzial az potom ako som zalozil temu som nasiel ze sa to uz rozoberalo.. dik... pojdem kupit tesnenia ked to rozoberiem nech to mam 100%-ne


JA by som sa o tie tesnenia nestrachoval, škoda penez, uvidíš keď rozoberieš, že im nič nebude. Vyčistil by som, a maximálne namazal dákym silikonovým olejom...
 
Užívateľov profilový obrázok
mono3
Príspevky: 350
Registrovaný: 14.9.2009
Auto: BMW X5 E53
Kraj: Žilinský
Bydlisko: Ruzomberok - Liptovske Sliace

Re: zaroseny svetlomet

Piatok, 9. Decembra 2011, 09:12

neviem ci to bude stastne riesenie ale niekde som cital ked si kupis nove topanky je tam taky malicky sacok a sluzi na pohlcovanie vlhkosti daj ho do svetlometu a problem bude zazehnany :thumbup:
 
Užívateľov profilový obrázok
stangto
Autor témy
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.7.2011
Auto: e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: zaroseny svetlomet

Sobota, 10. Decembra 2011, 10:03

toto som tiez cital a pochopil som to ako vtip, urcite by to daku funkciu plnilo ale to je riesenie #-o
 
Užívateľov profilový obrázok
Pietro330d
Príspevky: 80
Registrovaný: 8.2.2011
Auto: BMW 330xd 135KW
Kraj: Košický
Bydlisko: KE

Re: zaroseny svetlomet

Nedeľa, 11. Decembra 2011, 10:15

pokial je prasknuty predny plastovy kryt treba vymenit

alebo chlapci skusali rozne veci navrtat zo spodu dierku alebo tie gulicky co sa davaju do topanok co pohlcuju vlhkost :D
PIETRO 330XD 135 KW Touring Titan Silver Metallic
 
Užívateľov profilový obrázok
stangto
Autor témy
Príspevky: 163
Registrovaný: 6.7.2011
Auto: e46 316i
Kraj: Bratislavský

Re: zaroseny svetlomet

Nedeľa, 11. Decembra 2011, 21:37

Prasknuty urcite nieje, vsetko vyzera byt vpoho. Akurat je tam okrem vlhkosti aj akysi bordel, vyzera to ako blato... v servise mi povedali, ze auto bolo utopene neviem ci to ma suvis, ci ozaj nebude stacit len rozobrat, vycistit nechat poriadne vysusit a pri zakladani osetrit to tesnenie napr. silikonovym sprejom... ked bude zajtra pekne skusim to pozriet, dik za rady
 
Užívateľov profilový obrázok
tapsi
Príspevky: 188
Registrovaný: 7.2.2010
Kraj: Košický
Bydlisko: Kosice okolie

Re: zaroseny svetlomet

Pondelok, 12. Decembra 2011, 15:18

da sa kupit aj tesnenie zvlast v bmw a stoji to cca 16eur len sa uz nepamatam ci obe lebo som kupoval aj plexi ,mne sa nerosili a boli prasknute,dal som ccfl kruzky a odvtedy sa zacali rosit,tesnenie je uz stare stvrdnute po vymene sa uz nerosili...
EXBMW E46 BMW K1200LT, BMW R1200GSA,BMW E46 330d,BMW E36 320i,BMW E30 320i,BMW E30 324d,

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných