... všetko o BMW ...

Moderátori: salat, barabas, alfi666

bmwtt.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
voMacK
Príspevky: 11610
Registrovaný: 9.9.2010
Auto: G31 540i
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 12:58

ten link som si nevsimol.. sorac :)
"Auto je napisane na mna, ale inak s nim nic nemam!"
-- P.R.
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 16:20

naco vam je tolko udajov? je to zbytocne, rozptyluje to pocas jazdy...... a nema to ziadny vyznam
ak ste uchylni na co najviac udajov o vsetko, zahrajte si radsej nejaky poriadny FLIGHT SIMULATOR :mrgreen:
Sledovat otackomer na iphone a mat ho pre xichtom na budikoch asi nie je na nieco dobre....
inac neviem ci ten ELM funguje na BMW ako ma. Kazdopadne ak je K alebo KL, tak pojde ale na novsich autach od 03/2007 asi nebude pracovat kedze tam je potrebny D-CAN interface pre komunikaciu.
Ovela uzitocnejsie by spravil vyvojar tejto aplikacie, ak by dokazala vsetky tieto data naraz pocas jazdy nahravat, cize by robila zaznam LIVE data ako to vie napriklad VAG-COM a potom by sa mohli podla toho kukat charakteristikyk motora pocas chodu a moznost odhalenia niektorych zavad ktore sa prejavuju sporadicky. Nato by bolo dobre aj zaznam DTC, aby sa vedelo presne v akom okamihu nastala.... Ale to uz som zasiel pridaleko. :lol:
 
Užívateľov profilový obrázok
afro
Autor témy
Príspevky: 149
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW 118i F20, X1 E84
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 16:33

samozrejme ze logovat trasy s komplet udajmi ta aplikacie vie robit. spravi ti mapu do google maps a k tomu graf otacok ako si v ktorej zakrute vytacal motor, pripadne aka kde bola teplota :) alebo ake si mal kde pretazenie G, pripadne kde kolko HP slo :D
vela zabavy!
-= BMW 1 118i - 4/2017 - A/T =-
-= BMW X1 118d - 2/2015 - A/T =-
-= BMW 325d - 5/2007 - 17"/225/45 - A/T =-
-= BMW 320d - 11/2004 - 18"/225/45 - A/T =-
skydive forever
 
Užívateľov profilový obrázok
Martin46
Príspevky: 2177
Registrovaný: 28.6.2007
Auto: BMW 130i +Quaife
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 16:57

kedy ideme vyskusat na mojom??
 
Užívateľov profilový obrázok
afro
Autor témy
Príspevky: 149
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW 118i F20, X1 E84
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 21:29

Martin46 napísal:
kedy ideme vyskusat na mojom??


prepilnikuj kontakty :mrgreen: nech mame priamy kontakt, zajtra mozme :), zastavim sa za tebou
-= BMW 1 118i - 4/2017 - A/T =-
-= BMW X1 118d - 2/2015 - A/T =-
-= BMW 325d - 5/2007 - 17"/225/45 - A/T =-
-= BMW 320d - 11/2004 - 18"/225/45 - A/T =-
skydive forever
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 23:41

afro napísal:
samozrejme ze logovat trasy s komplet udajmi ta aplikacie vie robit. spravi ti mapu do google maps a k tomu graf otacok ako si v ktorej zakrute vytacal motor, pripadne aka kde bola teplota :) alebo ake si mal kde pretazenie G, pripadne kde kolko HP slo :D
vela zabavy!


tak to je super, akurat ze prave tie veliciny co si uviedol su uplne bezpredmetne, teda aspon pre mna. Mna by skor zaujimali pocas jazdy korekcie vstrekovacov, otacky, tlaky, napatie labmda sond, vanos nastavenia apd. to kam som siel v google maps a ake som mal pretazenie je bezpredmetne... a to na kolko HP som siel, to je nejaky udaj, ktoremu asi nerozumie nikto...... :D :D
 
Užívateľov profilový obrázok
ice.blade
Príspevky: 6519
Registrovaný: 14.7.2008
Kraj: Bratislavský

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 24. Novembra 2011, 23:53

airbone toto je aplikacia priamo na zobrazenie vykonu a par info o aute :) ak chces diagnosticky nastroj tak na android markete je este zopar obd2 aplikacii ktore dokazu zobrazovat aj nejake error kody... nemam odskusane tak neviem presne co to dokaze ale ked mi pride ta ELM sranda skusim sa pohrat s tabletom
 
Užívateľov profilový obrázok
afro
Autor témy
Príspevky: 149
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW 118i F20, X1 E84
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BMW + Android device

Piatok, 25. Novembra 2011, 08:56

nechcel som tu rozprudit flame o tom ci to ma vyznam alebo nie, ja som to sem zverejnil koli fanusikom ktory chcu vediet o svojom aute viac a nemusia chodit koli tomu do servisu aby si precitali ze aktualne chybove kody ktore maju v aute zaznamenane.

Nemal som cas sa hrat ani ja s tym este poriane ale zo stranky aplikacie:
- View live OBD engine data on your Android phone - Connect to your vehicle ECU
- Fully customisable dashboard screens - Design your own layouts and custom dials, use your own themes
- Retrieve Fault Codes (DTCs) and clear Check Engine lights - View fault descriptions using the built-in databases
- Upload live OBD2 data to your webserver or the torque web viewer in realtime
- Check the performance of your vehicle with BHP / Torque / 0-60 & Quarter Mile widgets

je to pre fanusikov ktory chcu o aute vediet viac, ako pise stranka aplikacie:
- najdi problem predtym nez sa nieco stane
- ECU data in real time
- fixni mnozstvo jednoduchych chyb

Airbone: ak su na spominanych komponentoch (korekcie vstrekovacov, otacky, tlaky, napatie labmda sond, vanos nastavenia, vid screenshot: http://ian-hawkins.com/?attachment_id=166) cidla, tak ver tomu ze v tej aplikacii sa daju zobrazit. A predpokladam ze ked sa to da precitat cez original soft, tak to pojde aj cez toto.
Kazdy potrebuje vediet to svoje, mne ako lajkovy vela korekcia vstrekovacu nepovie...
ale pre fanusika ktory ma e90 a nema vytiahnutu teplotu motora na palubovke je to uzitocne :)

viem ze ak si dal za svoj sw tazke prachy a vidis tu nejake riesenie za 20€ tak si s toho asi nie nadseny :shock: ale divil by si sa co to dokaze vsetko, hlavne sa to stale vyvija stale pribuda nova a nova fcionalita do toho sw.
dokonca je zverejene api na plugins, themes.

Napr. pre zenu ktora nevie kedy ma presne radit je tam jeden plugin, ktory funguje ako semafor: zelena = otacky ok, oranzova = pripravit sa na radenie, cervena = do <> prerad co nevidis ze motor zavija :D
nehovoriac ze sa da s toho potom spravit aj podobny display ako maju nove bmw, ze ti svieti kedy ides efficient dynamics :D

vyuziti to ma naozaj mnoho, ja som to len chcel ukazat, kedze si myslim ze je vela podobnych ludi ako ja a zaujima ich co sa deje vo vnutri...
-= BMW 1 118i - 4/2017 - A/T =-
-= BMW X1 118d - 2/2015 - A/T =-
-= BMW 325d - 5/2007 - 17"/225/45 - A/T =-
-= BMW 320d - 11/2004 - 18"/225/45 - A/T =-
skydive forever
 
bruno75
Príspevky: 2379
Registrovaný: 21.2.2007
Kraj: Trenčiansky

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 10:12

pekná vecička, len by som to rád videl naživo než to kúpim
už to tu odznelo, ale len pre uistenie sa - ak k tomu stiahnem do mobilu / PDA prislušný soft (niečo z Android-marketu alebo odinakiaľ?), tak mi to bude fungovať aj ako jednoduchá diagnostika?
vie niekto, či sa dá zohnať k tomu aj soft pre WinCE (alebo Windows Mobile - či ako sa volal ten systém v PDA)? - mám staršie PDA HP iPaq číslo už neviem a dnes mi je už na dve veci :mrgreen:, v aute používam HTC a Androidom prepojené cez BT na HF systém auta; nechcem aby vznikal konflikt pri BT pripojení tohto zariadenia s BT HF auta a chcem mať tiež funkčný telefon...
napadlo ma, že to staré PDA by mi slúžilo výhradne na zobrazovanie údajov z ELMu, len by som k tomu potreboval nejaký dobrý soft...
 
Užívateľov profilový obrázok
afro
Autor témy
Príspevky: 149
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW 118i F20, X1 E84
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 17:53

S tym PDA si mozes podlozit akurat stol doma.
Soft sa da stiahnut len na telefon s Androidom, pripadne existuje aj na iPhone ten soft.
Na android to najdes v android markete, na iphone samozrjeme v apple store. Vola sa to rovnako: Torque.
S BT nebudu ziadne problemy, ide mi aj audio aj toto naraz. BT je dizajnovane od zakladu na beh niekolkych sluzieb sucasne.
Ano sluzi to ako jednoducha diagnostika. V kazdom pripadne negarantujem bezproblemovy beh, ako sa spomina na stranke autora, nemusi byt podporovany dany adapter, pripadne je to nejaky cinsky nepodarok. Ja mam cinsky nepodarok ale funguje :smile:
-= BMW 1 118i - 4/2017 - A/T =-
-= BMW X1 118d - 2/2015 - A/T =-
-= BMW 325d - 5/2007 - 17"/225/45 - A/T =-
-= BMW 320d - 11/2004 - 18"/225/45 - A/T =-
skydive forever
 
Užívateľov profilový obrázok
airbone
Príspevky: 6549
Registrovaný: 5.5.2007
Auto: F25 X3
Kraj: Prešovský
Bydlisko: doma

Re: BMW + Android device

Štvrtok, 1. Decembra 2011, 23:07

afro napísal:
nechcel som tu rozprudit flame o tom ci to ma vyznam alebo nie, ja som to sem zverejnil koli fanusikom ktory chcu vediet o svojom aute viac a nemusia chodit koli tomu do servisu aby si precitali ze aktualne chybove kody ktore maju v aute zaznamenane.

Nemal som cas sa hrat ani ja s tym este poriane ale zo stranky aplikacie:
- View live OBD engine data on your Android phone - Connect to your vehicle ECU
- Fully customisable dashboard screens - Design your own layouts and custom dials, use your own themes
- Retrieve Fault Codes (DTCs) and clear Check Engine lights - View fault descriptions using the built-in databases
- Upload live OBD2 data to your webserver or the torque web viewer in realtime
- Check the performance of your vehicle with BHP / Torque / 0-60 & Quarter Mile widgets

je to pre fanusikov ktory chcu o aute vediet viac, ako pise stranka aplikacie:
- najdi problem predtym nez sa nieco stane
- ECU data in real time
- fixni mnozstvo jednoduchych chyb

Airbone: ak su na spominanych komponentoch (korekcie vstrekovacov, otacky, tlaky, napatie labmda sond, vanos nastavenia, vid screenshot: http://ian-hawkins.com/?attachment_id=166) cidla, tak ver tomu ze v tej aplikacii sa daju zobrazit. A predpokladam ze ked sa to da precitat cez original soft, tak to pojde aj cez toto.
Kazdy potrebuje vediet to svoje, mne ako lajkovy vela korekcia vstrekovacu nepovie...
ale pre fanusika ktory ma e90 a nema vytiahnutu teplotu motora na palubovke je to uzitocne :)

viem ze ak si dal za svoj sw tazke prachy a vidis tu nejake riesenie za 20€ tak si s toho asi nie nadseny :shock: ale divil by si sa co to dokaze vsetko, hlavne sa to stale vyvija stale pribuda nova a nova fcionalita do toho sw.
dokonca je zverejene api na plugins, themes.

Napr. pre zenu ktora nevie kedy ma presne radit je tam jeden plugin, ktory funguje ako semafor: zelena = otacky ok, oranzova = pripravit sa na radenie, cervena = do <> prerad co nevidis ze motor zavija :D
nehovoriac ze sa da s toho potom spravit aj podobny display ako maju nove bmw, ze ti svieti kedy ides efficient dynamics :D

vyuziti to ma naozaj mnoho, ja som to len chcel ukazat, kedze si myslim ze je vela podobnych ludi ako ja a zaujima ich co sa deje vo vnutri...


Nemam absolutne nic proti vasej zabavke a ani proti tej veci. Ked to niekto potrebuje, nech to ma a nech sa tesi z cisel a udajov. Ja mam rad ludi co su radi a tesia sa.
Aleteda plne nesuhlasim ze toto moze byt pouzita ako akakolvek nahrada za nejaku diagnostiku. Nema to s tym nic spolocne a to ze to vie citat DTC je po prve velmi malo, a po druhe na 99.99% vsetky tieto DTC u BMW neinterpretuje spravne. Aj keby, tak som zvedavy ci to zaznamenava aj frekvenciu chyby (pocet opakovani a udaje pri ktorych bola zaznamenana. Bez toho je to bezvyznamne....
Zobrazovat tridsat udajov vycitanych z OBD ktore nikomu nic nehovoria, pretoze nemaju definovane operacne rozsahy, a su v tomto pripade zobrazovane len ako nejake bezrozmerne velicny, to je nic. No ak to niekto potrebuje vidiet, kludne, dufam ze mu to pomoze, najma napriklad pri prekonavani pretazenia v zakrute........ :thumbup:
No a meriat vykon cez kabel, nato mam svoj vlastny nazor... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :thumbup: :shock: :mrgreen: ako povedal jeden nemenovany na tomto fore = KLUB ZAHRADKAROV :mrgreen: :mrgreen:

No na tvoje konstatovanie ze niesom nadseny ze existuje nieco za 20eur a ja som dal za nejaky soft tazke prachy, ta musim poopravit. Lebo tieto dve veci ktore spominas nemaju absolutne ale absolutne nic spolocne and zdaleka na miliony kilometrov....... Takze nadseny alebo nenadseny ani nemam z coho byt... :wink:
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: BMW + Android device

Piatok, 2. Decembra 2011, 11:49

Kukám že je tu nová zábavka :lol: asi to vyskúšam, ale mám Nokiu E66. Môžem si vybrať mobil
tak vezmem Samsung Galaxy S Plus :mrgreen:
 
Užívateľov profilový obrázok
dragunov87
Príspevky: 575
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: f07 530d GT
Kraj: Trnavský
Bydlisko: 909 01 Skalica, SR

Re: BMW + Android device

Streda, 7. Decembra 2011, 11:08

Cau, co tam mas prosim ta nastzavene? mne sa nechce pripojit k ECU ... #-o
EX - BMW e46 320d
EX - BMW e61 530d Sapphir Black EISENMANN up to 190kW 648Nm by MM racing
BMW e87 118d
BMW f07 530d GT SOPHISTOGRAU BRILLANTEFFEKT up to 226kW / 307HP 622Nm
 
Užívateľov profilový obrázok
afro
Autor témy
Príspevky: 149
Registrovaný: 22.12.2008
Auto: BMW 118i F20, X1 E84
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: BMW + Android device

Streda, 7. Decembra 2011, 15:07

Najprv si to cez BT sparujes. Potom v OBD settings vyberies ten sparovany adapter.
V profile auta je nastavene: Fast Protokol Scan. v podstate to bolo default vsetko sa mi zda.
nejake obrazovky som ti porobil:
Obrázok
-= BMW 1 118i - 4/2017 - A/T =-
-= BMW X1 118d - 2/2015 - A/T =-
-= BMW 325d - 5/2007 - 17"/225/45 - A/T =-
-= BMW 320d - 11/2004 - 18"/225/45 - A/T =-
skydive forever
 
Užívateľov profilový obrázok
dragunov87
Príspevky: 575
Registrovaný: 26.11.2008
Auto: f07 530d GT
Kraj: Trnavský
Bydlisko: 909 01 Skalica, SR

Re: BMW + Android device

Utorok, 13. Decembra 2011, 09:46

nie a nie sa spojit s ECU. skusal som to aj s notebookom a aj s HTC HD2, kde mam Windows mobile. a ani jedno sa mi nechce spojit. nebudem mat nejako tu riadiačku zablokovanu? neviem, nevyznam sa v tom.
EX - BMW e46 320d
EX - BMW e61 530d Sapphir Black EISENMANN up to 190kW 648Nm by MM racing
BMW e87 118d
BMW f07 530d GT SOPHISTOGRAU BRILLANTEFFEKT up to 226kW / 307HP 622Nm

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných