... všetko o BMW ...

Moderátori: alfi666, BinKooL, fox1k

obchodna sekcia
 
Užívateľov profilový obrázok
el salvadore
Príspevky: 137
Registrovaný: 30.11.2007

Re: E46/320D - Klima

Piatok, 30. Septembra 2011, 09:49

Ahoj Maros,

vyzera to tak, ze moj problem sa coraz viac zacina podobat na ten tvoj. Tiez mi po naplneni klimi chladi len par tyzdnov, teraz pocut iba sycanie a nechladi. Popozeral som zbezne UV lampou ci mi to niekde neunika ale nenasiel som nic aspon z toho co som mohol vidiet zvrchu. Nemal som to zdvihnute takze neviem ako su na tom hadice a pripojky ku kompresoru. Taktiez je moznost poruchy vo vyparniku alebo kondenzatore. Ale co je zarazajuce je fakt, ze po stlaceni ventilu plyn stale syci a vyzera ze system je stale pod tlakom. To znamena ze moze chladivo unikat expanznym ventilom pri pretlaku koli nedostatocnemu chladeniu kondenzatora. Preto by som sa ta chcel spytat:

1. Kde je presne ta RJ od sahary? Na BMW fans vidim ze by tam mali byt 2 ventilatory ale ja vidim len ten jeden velky ktory je tesne pred motorm umiestneny v tej plastovej bedni s klapkami. Je ten druhy ventilator umiestneny niekde medzi tymi chladicmi v predu ked ho nevidno? Ako sa k tomu dostanem?
2. Ako najlepsie zistim ci mam RJ na ventilatore/sahare OK/KO?


Vdaka
Know yourself and you will never meet a stranger.
 
Užívateľov profilový obrázok
marosss
Príspevky: 331
Registrovaný: 18.6.2008
Bydlisko: MA

Re: E46/320D - Klima

Piatok, 30. Septembra 2011, 10:20

Ja mám 320d 100kw, ventilátor tam mám len jeden. Sahara je uchytená o karosériu len jedným plastovým klipom a jedným šrobom, demontáž trvá pár minút.Keď to vymontuješ, RJ už nájdeš lahko, je hneď pri vrtuli. Neviem ti presne poradiť ako presne to otestuješ, tu nechcem moc radiť lebo do elektriky sa moc nerozumiem. Ale ja som to skúšal pripojiť priamo na starú baterku čo mám v garáži, so starou RJ sa vrtula neroztoči, s novou(druhou) áno. Keď máš nejakého kamaráta s diagnostikou dá sa fukcia ventilátora skontrolovať aj cez ňu. V prípade že už máš náplň újdenú celú von, tak ti vrtula nezopne, takže na aute to asi ani nevyskúšaš

Po stlačení ventilu aj mne syčalo a vyzeralo, že tlak tam je a pritom zo 740gramovej náplne som tam mal ledva 100g. A aj i pri úplnom odsatí obsahu, mi pri demontáži hadice z kompresora div nevyletela z ruky aký tam bol ešte tlak.
To že pod UV lampou nič nevidiš, može byť aj tým,že kontrastnú látku v náplni nemáš, tú tam pri napĺňaní klímy dávaju za príplatok, ja som tam túto látku nemal a myslím,že mi ju tam ani teraz nedal. Keď už ti klíma nechladí, dal bych najprv odsať ten zbytok čo tam je a tá mašina na plnenie klímy vie urobiť aj test tesnosti, tak bych si ho dal spraviť, či nie je niekde nejaká netesnosť, alebo dierka.Ten test stojí pár eur
 
Užívateľov profilový obrázok
el salvadore
Príspevky: 137
Registrovaný: 30.11.2007

Re: E46/320D - Klima

Piatok, 30. Septembra 2011, 10:36

Hm, ja mam 110kW, '04. Plnil som 2x, raz s tou masinou a raz u pana chladnickara. Ta masina vyplula nejaky stitok, myslim ze ho stale mam tak sa pozriem ci tam robili aj tu netesnost. Kazdopadne zakazdym ked bola klima plnena sa davalo aj farbivo, bol som osobne pri tom a pytal som sa na detaily. Naviac som nedavno pozeral v servise aj chyby na diagnostike ale nic ohladne tej klimy som tam nevidel.
Know yourself and you will never meet a stranger.
 
Užívateľov profilový obrázok
dierik1
Príspevky: 40
Registrovaný: 11.12.2011
Auto: BMW e46 320D Touring
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: E46/320D - Klima

Piatok, 1. Marca 2013, 21:01

quattro napísal:
A ešte jedna vec. Kde na obrázku je sahara :?:

cafte klubáci , mám tento problém
dnes som prišiel na jednu podivnú vec,keď kamarát pri vyberaní tých nešťastných klapiek si všimol že mi chýba ventilátor klímy na obrázku č.8 , pozeráme porovnávame s jeho autom a ja tam nemám ani ventilátor,alebo vrtuľu č.11 aspoň teda myslím že je to ona .Čo to mám za motor ? zatiaľ som nemal žiadne problémy ani v zime s kúrením a ani v lete s prehrievaním ,alebo s klímou ako bola naplnená. ja mám r.v. január 2005 a on december 2003 320D 110kw
som z toho trochu mimo a on tiež aj napriek tomu že je super mechanik
 
Lukas9
Príspevky: 1
Registrovaný: 6.8.2013
Auto: 320d 100kw 2001
Kraj: Trnavský

Re: E46/320D - Klima

Utorok, 6. Augusta 2013, 15:04

Nazdar...mam takyto problem:ked zapnem klimu tak mi ide studeny vzduch vrchom a huruci zo spodu takze v aute je stale teplo ako by som ani klimu nemal zapnutu..neviete niekto poradit?
 
Užívateľov profilový obrázok
djlaco
Príspevky: 314
Registrovaný: 14.5.2008
Auto: 325 tds
Kraj: Trenčiansky
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: E46/320D - Klima

Štvrtok, 8. Augusta 2013, 08:18

BMW 325 tds touring vyrobene - Regensburg
 
du0
Príspevky: 29
Registrovaný: 12.3.2013
Auto: BMW e46 328i
Kraj: Košický

Re: E46/320D - Klima

Štvrtok, 14. Júla 2016, 11:06

Čaute klubaci, mam e46 325i, menil som motor, predtým klíma išla v pohode, poskladal som s5, A asi po mesiaci som šiel naplniť klímu lebo bola prázdna, čakal som dlho tak keď mi spravil vakuovanie naplnil tak som hneď utekal preč, zistil som ze klíma nejde vôbec, kompresor zapína aj ventilátor v predu čo je klimovy, predtým nešiel, iba ten z visco spojky čo je za chladičom, z kúrenia ide sicanie, myslím keby bola netesnost tak to už nejde vôbec, ale každý deň to skúšam už asi týždeň, vždy zapne ale furt sici a nechladi, môže byť že mi tam dal malo náplne?  Neviete koľko tam ma ísť?  Ďakujem.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných