... všetko o BMW ...

Moderátori: barabas, k33p, Hugino, voMacK

reklamne predmety bmwklub.sk
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Autor témy
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Piatok, 26. Augusta 2011, 11:54

http://natankuj.sme.sk/c/6017450/co-vas ... dpisy.html

Ten alkohol uplne podporujem, podla mna by nikto nemal sadnut za volant, ked je opity ... to ostatne je ale dost drsne, hlavne, ked pomyslite na to, ze nasi policajti ziadne pokuty pod 60 eur nepoznaju.
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
dodoIPD
Príspevky: 3614
Registrovaný: 21.4.2008
Auto: BMW
Kraj: Bratislavský

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Piatok, 26. Augusta 2011, 12:05

Za alkohol by som daval sedet, aj ine omamne latky. Vodicak na 5 rokov bez mihnutia oka.

Takisto rychlost v mestach a obciach, nad 20km/h nejaku serioznu pokutu. Dialnice po 19:00 160km/h , medzimesto 100km/h.

Dopravne nehody a odobratie VP v obdobi 5 rokov by som bral len za vaznejsie DN.

Ale kedze nemam pravomoc...
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Autor témy
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Piatok, 26. Augusta 2011, 12:15

100% suhlasim
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Piatok, 26. Augusta 2011, 17:34

Dost podstatne je ako je riesene zadrzanie VP (kvoli zavaznemu priestupku riesenemu cez DI) v novele zakona. Lebo dnes mozu vratit zadrzany VP omhono skor nez na aku dobu ho povodne zadrzali.
 
caliopcar
Príspevky: 235
Registrovaný: 10.8.2009
Auto: BMW E 46 316i
Kraj: Trnavský
Bydlisko: TRNAVA

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Piatok, 26. Augusta 2011, 18:33

dodoIPD napísal:
Za alkohol by som daval sedet, aj ine omamne latky. Vodicak na 5 rokov bez mihnutia oka.

Takisto rychlost v mestach a obciach, nad 20km/h nejaku serioznu pokutu. Dialnice po 19:00 160km/h , medzimesto 100km/h.

Dopravne nehody a odobratie VP v obdobi 5 rokov by som bral len za vaznejsie DN.

Ale kedze nemam pravomoc...


=D> =D> =D> =D>
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 09:10

dalsia vec: brutalnu pokutu aj prijebanym kokotom ktorí brzdia premavku pomalou jazdou.
moj osobny nazor je ze 80% "vodicov" nema co robit na cestach...
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 09:24

čo je pre teba pomalá jazda? 80km/h medzimesto? 110km/h dialnica?
 
Užívateľov profilový obrázok
Bolgi
Príspevky: 102
Registrovaný: 9.3.2008
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: BA - okolie

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 09:51

Akoze sory pani, je to sice velmi pekne co tu dodoIPD napisal, nepatrim k piratom ciest, ale mna v poslednom case menej sere niekto kto ide o 30 km/h rychlejsie ako by mal ako ti co nevedia jazdit a idu 30 po BA.. A potom ho musim zbytocne predbiehat a nastavaju zbytocne kolizie.. Ale bohuzial na takych nikdy nepride "ved nic nikdy neurobili, jazdia pomaly a bezpecne"..
Good cars will get you from point A to point B and great cars into trouble !
 
Užívateľov profilový obrázok
slevin
Príspevky: 1857
Registrovaný: 29.4.2010
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Senec

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:05

Mimo napísal:
čo je pre teba pomalá jazda? 80km/h medzimesto? 110km/h dialnica?


nepochopil si to. bezne je vidiet aj na dialnici idiotov ktori idu asi tak 80-kou a na beznych cestach mimo mesto 50, skus sa presunut z ba do ivanky, malokedy tam pojdes viac ako 60km/h a pritom je tam tabula na 70...
ja nehovorim ze sa ma lietat na cestach, no ma sa jazdit dinamicky a ne zdrzovat zbytocne...
M36R
F11 525xd
next car: radical sr3
skr 2:33.847 onboard
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Autor témy
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:14

Bolgi napísal:
Akoze sory pani, je to sice velmi pekne co tu dodoIPD napisal, nepatrim k piratom ciest, ale mna v poslednom case menej sere niekto kto ide o 30 km/h rychlejsie ako by mal ako ti co nevedia jazdit a idu 30 po BA.. A potom ho musim zbytocne predbiehat a nastavaju zbytocne kolizie.. Ale bohuzial na takych nikdy nepride "ved nic nikdy neurobili, jazdia pomaly a bezpecne"..

Praveze ide o to ten rozdiel ked clovek ide po sidlisku a po Bajkalskej. Po cestach sa uz malokedy nahanam, ale jazdim rychlo, co vsak nenavidim je ked si to niekto jebe 150 cez dedinu alebo sidlisko. Samozrejme ze mi ide na nervy ked sa niekto predomnou vlece, ale stale to je lepsi pripad ako ked sa ti dodavka na dialnici jebne do laveho pruhu a v 130 ide obiehat dalsie 2 dodavky, ked ty si za nimi 20-30metrov a mas nalozene 230, tak ako mne dnes rano ked som isiel do prace. Chalan aspon uznal chybu ospravedlnil sa, ale velmi velmi malo chybalo k tomu aby boli rozjebane tak 3-4 auta ...
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
Mimo
Príspevky: 7943
Registrovaný: 23.9.2007
Kraj: Trnavský
Bydlisko: Galanta Hodywood

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:19

Slevin, ja chápem. len zas treba byť občas aj ohladuplní a pochopiť,že niekedy je tá pomalá jazda opodstatnená..

a smartbastard.. čo k tomu napísať? ty si to jebeš po dialnici 230, on ide maximálnou povolenou rýchlosťou a ešte on je ten zlý? :D ako sorry...
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Autor témy
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:27

Mimo napísal:
a smartbastard.. čo k tomu napísať? ty si to jebeš po dialnici 230, on ide maximálnou povolenou rýchlosťou a ešte on je ten zlý? :D ako sorry...

To, ze je porusujem predpisy neznamena, ze to moze teraz domna naburat alebo ano?

Akoze uplne chapem, co myslis, isiel som vsak po uplne prazdnej dialnici kde si na na kazdom kilometri stretol priemerne jedno auto. Je uplne jedno ci som isiel 230 alebo by som isiel 150. Chalan sa mi tam dal pred nosom, samozrejme pri 150 by to neboli take stresy ;)
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava
 
Užívateľov profilový obrázok
ViktorDDD
Príspevky: 9790
Registrovaný: 22.2.2009
Auto: BMW E34 525 TDS
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Kr.Chlmec a BA

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 10:38

keď si idem 130 po diaľnici, a predomnou niekto povedzme 110 tak pozriem do zrkadla nikde ani ducha vojdem do ľavého pruhu a v tom za mnou niekto trúbi o život lebo on si to je*e 230, a ešte že ja mám byť na vine tak nehnevaj sa ale rád by som sa s takým šoférom potom stretol na najbližšej benzínke pre výmenu názorov, samozrejme to nemyslím nejak proti tebe alebo niečo ale pochop že keď ideš takou rýchlosťou tak ten pred tebou má dosť krátky čas na to aby ťa uvidel v zrkadle
F31 330d estorilblau
R1100S
ex E34 525tds calypsorot
ex E39 540iA dunkelblau
"A rare combination of sportiness and refinement, like two cars in one..."
 
auto111
Príspevky: 1689
Registrovaný: 30.1.2011
Kraj: Trnavský

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 11:01

Na upresnenie, na mestskych dialniciach je maximalka 90kmh. Cize ti ktori tu pisu ze niektori slimaci jazdia iba 80kmh po dialnici nemate pravdu.
 
Užívateľov profilový obrázok
SmartBastard
Autor témy
Príspevky: 1610
Registrovaný: 5.5.2011
Auto: '08 M Coupe, '10 X6
Kraj: Bratislavský
Bydlisko: Wien

Re: Čo vás čaká, ak budete ignorovať dopravné predpisy

Pondelok, 29. Augusta 2011, 11:11

ViktorDDD napísal:
keď si idem 130 po diaľnici, a predomnou niekto povedzme 110 tak pozriem do zrkadla nikde ani ducha vojdem do ľavého pruhu a v tom za mnou niekto trúbi o život lebo on si to je*e 230, a ešte že ja mám byť na vine tak nehnevaj sa ale rád by som sa s takým šoférom potom stretol na najbližšej benzínke pre výmenu názorov, samozrejme to nemyslím nejak proti tebe alebo niečo ale pochop že keď ideš takou rýchlosťou tak ten pred tebou má dosť krátky čas na to aby ťa uvidel v zrkadle

Okay nechcem tu zacat zase jednu z tych 50 stranovych tem, takze este raz vysvetlim celu situaciu a potom na toto uz nebudem komentovat :-#

Prvom rade chapem, ze ked napisem, ze idem 230 po dialnici tak to znie, ako keby som bol najvacsi kokot, takze sa necudujem, ze ste sa ozvali. Prave naopak som rad, ze su tu na fore normalni ludia, ktori si uvedomuju, ze auto je zbran, a ze si treba uvedomovat ake nasledky mozu mat veci, ktore robime na cestach. A teraz k mojej situacii.

Boli sme na dlhej rovinke, siroko daleko nikoho, samozrejme, ze nebudem tvrdit, ze som za nimi isiel uz 5 minut ;) ale v skutocnosti som bol v jeho zrkalde dostatocne dlho na to aby ma videl. Problem bol, ze bud sa do toho zrkadla nepozrel, alebo neodhadol moju rychlost, alebo ma proste nevidel. Kazdopadne, to nebolo tak, ze by som sa zrazu z nicoho nic zjavil a na vsetkych trubil ako sialeny. V skutocnosti, aj ked idem po dialnici 200-270 km/h a niekto ide v lavom pruhu 120-130 a pritom nikoho nepredbieha tak normalne za nim spomalym, a urcite nepatrim do skupiny ludi co brzdi tak akurat na poslednu chvilu aby tomu prednim dokazal, ze isiel ovela rychlejsie. Takisto, nebklikam a nechodim z jednej strany na druhu. Vsetko ma samozrejme svoje limity, ak ked za niekym idem sustavne 2 minuty v lavom pruhu bez toho, aby sme niekoho predbehli, tak sa vacsinou zaradim z pravej strany vedla neho a ukazem mu ci je normalny, ale spat k veci.

3 osamele dodavky, ktore isli rovnakym tempom, ja samozrejme "sialonou" rychlostou v lavom pruhu, a sekundo po tom bode, kedy sa normalne ubezpecite, ze vas vsetci vidia a nikto sa vam neda do lava a vy teda s kludnym svedomim idete predbiehat sa ten posledny chalan bez blinkru dal do lava. Ano, ako som uz povedal, kebyze idem 150 tak to nieje problem. Stale by to 99% vodicov na mojom mieste bralo ako drzost ale nic by sa nestalo. Kedze som ale isiel o dost rychlejsie mal som co robit aby som to do nho nenapalil, skoncil som niekde medzi nim a betonovou prekazkou, par centimetrov na kazdej strane. Gumy kvicali, ABS sa sice este nezaplo (pravdepodobne vdaka sirokym pneumatikam a rovnej dialnici) ale vedel som, ze uz iba malo chyba. Najhorsie je, ze v podobnych situaciach ludia spanikaria a este viac spomalia, cim celu situaciu samozrejme zhorsia. Chlanam sa nasledne zaradil do praveho pruhu, a ja vedla neho. Iked som bol dost vynervovany, uvedomoval som si, ze mam minimalne rovnaku spoluucast na tom celom a zdrzal sa vulgarizmov. Bol som rad, ze sa nikomu nic nestalo, chalan sa mi ospravedlnil a ja so spotenym celom som mu teda hlavou odkyval a isiel dalej.

Uff, dost dlhe, ale dufam, ze to vysvetli situaciu a nebude sa to teraz rozoberat na dalsich 20tich stranach ;)

Jazdite opatrne.
Naposledy upravil/-a SmartBastard v Pondelok, 29. Augusta 2011, 12:02, upravené celkom 1 krát.
BMW Z4 M Coupe: Wreaking serious havoc on the hierarchy of needs.
BMW X6: If there's a guideline for creating coupés, it's just been ignored.
Bastard's Video Collection
www.RoyalGarage.sk
www.facebook.com/RoyalGarageBratislava

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných