... všetko o BMW ...

Moderátor: jkk

reklamne predmety bmwklub.sk
 
nexville
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 16.6.2011
Auto: 123d Cabrio
Kraj: Bratislavský

Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Štvrtok, 16. Júna 2011, 09:11

Ahoj. Mam uz takmer rocne BMW 123d Cabrio 2010 kupil som ho v lamaci a sam vyskladal. Od prvej jazdy som si vsimol pri otackach zhruba 2000 pri lahkom pridani plynu auto sem tam trhne a akoby plava. Akoby slaba palivova zmes alebo nieco take. Symptom sa ukazuje len nad teploty vonkajsieho vzduchu 13 stupnov. Pod 13 stupnov celzia to uz nerobi a motor ide konecne hladko! V BMW servisoch to nevedia spravit a tvrdia ze si vymyslam a vraj tomu autu nic nieje pretoze diagnostiky ukazuju vsetko v poriadku ! Ide ma porazit! Zas je tu leto, kabrioletova sezona a mne opat trha motor na fungl novom aute za 43 tisic ! Niekto mi poradil skusmo vypojit vahu vzduchu a pomohlo to , len zas to vela zere a zachvilu sa rozsvieti kontrolka. Vie mi niekto prosim poradit co to moze byt?! :(( Dakujem
 
AlienZV
Príspevky: 506
Registrovaný: 13.9.2010
Kraj: Bratislavský

Re: Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Piatok, 17. Júna 2011, 11:17

Kamoško, nezávidím ti. Na nich musíš len tlačiť! Kurva veď ty si zákazník! Nechal si tam celkom slušné prachy. Ako tu už niekto spomínal, kúpou auta sa všetko len začína. Zvlášť, keď je nové! Tak si nenechaj nasrať na hlavu a choď im to tam pekne krásne vysvetliť! A choď kým máš záruku, lebo potom už ozaj budeš v p...Neser sa s nimi! Držím palce!! :twisted: :twisted:
 
p1peter
Príspevky: 10
Registrovaný: 25.11.2010
Auto: BMW 118d
Kraj: Bratislavský

Re: Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Sobota, 18. Júna 2011, 19:29

Heya 1kár

taká rada:

1/ ak ti naši „Top šmejd" mechanici v BA hovno pomohli... Zober nejakého deutsch frienda a choď to ukázať do Viedne. Neporovnaná kvalita tu a tam. Žiadne ojeby.

2/ Počkaj ešte pár najazdených km, daj im skúšobnú jazdu a ak ta pošlú do teplých krajín daj právnika...
 
starML
Príspevky: 772
Registrovaný: 26.7.2007
Kraj: Zahraničie
Bydlisko: Mariánské Lázně, dříve Liptov

Re: Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Sobota, 18. Júna 2011, 21:57

Přesně tak, zajeď do Vídně, máš to za rohem. Tam si v rámci mezinárodní záruky nech sepsat "Fehlermeldung", že Ti na Slovensku neumí opravit auto v záruce. Vezmi si s sebou protokoly a faktury ze slovenského servisu. Jednak to budeš mít zadarmo a za druhé Tě velmi brzo bude kontaktovat Tvůj domácí servis bude se to snažit "vyžehlit". Třeba Ti nabídnou zimní gumy ve výrazné slevě. V tomhle je BMW velmi důrazné na "autorizované servisy" v zahraničí. Přeji dobré pořízení.
Audi A3 30 gtron automat CNG
Octavia 1,5 TSI automat CNG Ex
Octavia 1,4 TSI manual CNG Ex
E60 530iA Ex
E39 530dA Ex
 
nexville
Autor témy
Príspevky: 6
Registrovaný: 16.6.2011
Auto: 123d Cabrio
Kraj: Bratislavský

Re: Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Pondelok, 27. Júna 2011, 20:15

Dakujem chalani velmi pekne. Aj ceskemu bratovi s podrobnym postupom, priznam sa , tak nejako sa mi to uz dlhsi cas planuje v hlave. Vieden ma tiez napadla a potom uz ak nic , tak sudny znalec a pravnik. Cize len ste mi potvrdili spravnost mojich uvah a pojdem teda do toho tymto smerom ako mi radite. Len ide ma opat porazit pri predstave , ze to auto niekde bude zas kysnut mesiac a just v lete v dovolenkovej sezone. aach jo. Buduce auto urcite uz bmw nechcem
 
bmw118d
Príspevky: 155
Registrovaný: 9.12.2007
Auto: bmw118d
Kraj: Banskobystrický
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie motora 123d od novoty a ignoracia chyby ! pomoc

Nedeľa, 7. Augusta 2011, 09:28

bmw nie sú zlé, možno len jeden kus z tisíca je nepodarený. Skús iný autorizovaný servis, trebars v ZA, BB. Ja som sa zatial so žiadnou chybou na jednotke nestretol a to chodím naplno, najazdené 110tis km.

nexville napísal:
Dakujem chalani velmi pekne. Aj ceskemu bratovi s podrobnym postupom, priznam sa , tak nejako sa mi to uz dlhsi cas planuje v hlave. Vieden ma tiez napadla a potom uz ak nic , tak sudny znalec a pravnik. Cize len ste mi potvrdili spravnost mojich uvah a pojdem teda do toho tymto smerom ako mi radite. Len ide ma opat porazit pri predstave , ze to auto niekde bude zas kysnut mesiac a just v lete v dovolenkovej sezone. aach jo. Buduce auto urcite uz bmw nechcem

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných